Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Найбільше мене дивує на цих київських виборах те, що майже не задіяна іміджева ніша «господарника»

Петро Олещук
Найбільше мене дивує на цих київських виборах те, що майже не задіяна іміджева ніша «господарника». Ну, в тому сенсі, що кандидата, який акцентує увагу не на політичних моментах а зосереджується на питаннях функціонування міста саме як великого господарства із транспортними, комунальними та іншими підсистемами.
Приміром, той же Кличко зосереджує свою увагу на інфраструктурних проектах, але це і зрозуміло. Він – чинний міський голова. Що ж до інших, то на виборах чимало «шоуменів», які, звісно, теж говорять про комунальне господарство або транспорт, але ясно, що, приміром, той самий Притула буде розраховувати на підтримку явно не за це. При цьому, «шоуменів» так багато, що вони, мабуть, найбільш плідно будуть конкурувати між собою, послаблюючи один одного.
Що ж до класичних «господарників», то Омельченко уже явно сходить з політичної арени, і серйозно його претензії сприймати уже неможливо. О. Попов, може, і хотів би на щось серйозно претендувати, але як це робити, маючи у «бекграунді» минуле з Януковичем і «регіонами», а сьогодні – висування від ОПЗЖ. Ти можеш говорити лише про господарство, але голосуватимуть за тебе лише «антимайданівці». Фактично, із серйозних кандидатів лишається О. Кучеренко від «Батьківщини», котрий не просто говорить про проблеми комунального господарства, але і має відповідний досвід роботи на посаді міністра комунального господарства та керівництва Запорізькою ОДА. Взагалі, я думаю, що випадок висунення Кучеренка від «Батьківщини» - це рідкісний приклад того, як кандидат для партії є оптимальним. Сталий та консервативний виборець «Батьківщини» навряд чи би сприйняв якесь «нове обличчя». Тож тут – повне потрапляння у ціль, та й є перспектива електорального розширення за межі звичних відсотків. Дивно, що в інших партіях до цього не дійшли. Як тут не згадати про мудрість, що генерали завжди готуються до війн, що вже минули. Так і партійні функціонери готуються до минулих виборів, а тому поставили на потік генерування «нових обличь», хоча зараз на перший план може вийти прямо протилежний запит.
Цікаво, що витримує паузу ЄС, обмежуючись бордами з Порошенком. Очевидно, висунення будь-якого кандидата для них несе у собі певні ризики, але невисунення може означати ще більш ризиковану ситуацію. Можна було б підтримати якогось зовнішнього «патріотичного кандидата», але час для цього теж збігає.
Ну і окрема тема – це кандидати, яких зараз масово висувають «заради кількості». Приміром, нардеп від Луганської області С. Шахов, який вирішив балотуватися від партії «Наш край», або екс-представник «Самопомочі» С. Гусовський, що вирішив представляти «За майбутнє», або екс-мер Харкова М. Добкін. Смисл висунення та досить активної рекламної кампанії цих кандидатів залишається загадковим, адже уявити собі реальність, де вони можуть перемогти особисто мені – важко. Мабуть, це просто спроба «розкрутки» певних партійних проектів у загальнонаціональному масштабі та привертання до них уваги. Тоді усе встає на свої місця.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2570328.html.
Tags: анализ, вибори, київ, кличко
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments