Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

зі смертю Патона розпочалася системна медійна підготовка до великого дерибану

Національна академія наук України
Учений-фізик, популяризатор науки, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України кандидат фізико-математичних наук з власного досвіду знає як журналісти полюбляють видавати бажана за дійсне. Черговий раз так сталося з коментарем члена-кореспондента НАН України Валентина Чебанова журналістам програми Гроші, слова якого було перекручено та вирвано з контексту
=====
Anton Senenko
В спілкуванні українського науковця з журналістами має бути одне золоте правило: ніколи, ні за яких обставин не спілкуватися з плюсами.
Аби було зрозуміло, наскільки я його дотримуюсь, ось два факти:
1. Коли до мене на роботу приходило СБУ і після мого посту здійнявся гучний скандал, на наступному мітингу проти Шкарлєта до мене підійшла журналістка з мікрофоном плюсів і попросила коментар.
- Вибачте, я не спілкуюся з журналістами плюсів. Прошу зрозуміти. Я не маю претензій до конкретно Вас, але з плюсами не спілкуюся.
- Тобто це до мене ставлення таке?
- Я ж Вам сказав, що не у Вас справа. Я просто не спілкуюся з плюсами.
2. Коли я почав описувати свої походеньки з бебі-боксами, мені також телефонували плюси з проханням надати коментар і я також пояснив, що не спілкуюся з плюсами.
Це були надзвичайно дві важливі теми, а плюси мають шалене охоплення, проте спілкуватися з ними - себе не поважати.
Причому неважливо - чи це 1+1, чи 2+2 (ось, до речі, історія про 2+2 https://site.ua/anton.senenko/12589/)
Чому?
Тому що є просто антиукраїнські медіа, суть брехні і ворожості яких - зрозуміла.
А є плюси - які маніпулюють і перекручують так часто, як дихають.
У випадку української науки вони перевершили самі себе, коли перекрутили інформацію про дослідження однієї вченої і розповіли на всю країну, що винайдено ліки від раку, а потім, коли вчені обурилися, почали поливати той науково-дослідний інститут і академію наук лайном, псевдорозслідуваннями в стилі собачого рота та верзти всілякі нісенітниці.
Що сталося тепер?
У шанованого вченого Valentyn Chebanov взяли коментар щодо стану справ в Національній академії наук. Причому відразу бідкалися, що цей коментар їм дуже потрібен, бо, бач, ніхто чомусь з журналістами плюсів спілкуватися не хоче.
(Дивно, чому, еге?)
Він дав розлогий коментар, про НАН, науку, проблеми, шляхи покращення тощо.
І ...ось вийшов величезний матеріал про те, що в Академії повно грошей, землі, майна на мільярди, всі все крадуть, а науки немає.
Абсолютно стандартна історія, де долю правди змішали з тотальною брехнею, а висновки зробили галактичного масштабу.
Що з коментарем пана Валентина?
Висмикнули потрібні фрази, якими тільки підкреслюють жахливість становища.
Ось що пише сам Валентин:
"Тільки-но переглянув передачу Гроші (1+1), для якої я погодився дати доволі розгорнуте і головне "помірковано позитивне" інтерв’ю стосовно ситуації в НАН України. Причому почав я своє інтерв’ю зі слів, що більшість ЗМІ весь час представляє НАНУ в негативному ключі, ігноруючи позитивні моменти. Тому старався весь час повертати розмову саме в бік того, а що ж можна зробити за допомогою вчених на користь держави, як можна покращити стан НАНУ, що порушення з майном не є системою для інститутів, а скоріше окремі випадки, що саме через майно НАНУ весь час знаходиться під величезним тиском. Але не для того робляться передачі про науку на нашому телебаченні! Це дуже прикро, бо авторка, пані Чайка, дорікала, що ніхто не погоджується з ними розмовляти. Ну от більше і я не погоджусь... В сад!"
Сюжет розбирати навіть не намагатимусь, бо то не моя робота.
По хорошому, це вже не перший випадок, коли академія мала б подавати до суду на медіа, але в цьому плані вчені абсолютно безпорадні і надії на те немає.
Лише зауважу два моменти:
1. Не лестіть собі. Ставлення журналістів плюсів до Вас, як до науковця, анічим не відрізнятиметься від ставлення до випадкового перехожого на вулиці. Ніякі розумні речі, що Ви кажете, ніякий Ваш статус доктора чи професора не зупинять їх від того, аби просто висмикнути потрібну їм фразу і встромити її хоч в закляття по викликанню диявола.
Ба більше, Ваш високий статус лише допоможе саме ці думки якомого дорожче "продати" людям з екранів телевізорів.
Зрозумійте їх, у них є замовлення, вони працюють і їм абсолютно плювати на стан науки, причини занепаду, Ваше до цього ставлення.
2. Мушу констатувати, що зі смертю Патона розпочалася системна медійна підготовка до великого дерибану.
Я завжди був далекий від думки, що саме Патон протягнув крізь 90-ті весь майновий комплекс, не дозволивши його розтягнути, як це зробили з усіма високотехнологічними підприємствами, від яких лишилися тільки скелети будівель, але тепер розумію, що це десь таки була правда.
Думаю, скоро ми станемо свідками наймасштабнішого розпилу державної власності, причому наука з цього жодного зиску не матиме.
Навіть розкрию цю думку: позбуватися непрофільного чи надлишкового майна - потрібно. Але наше законодавство влаштоване так, що кошти від реалізованого майна підуть просто у держбюджет (а звідти - на МВС та дороги, тендери для потрібних друзів з офшорними компаніями тощо), але аж ніяк не на будівництво сучасних лабораторій, закупівлю обладнання, збільшення зарплатні вченим.
Якщо тотальне допилювання Армії зупинила війна з росією, то допилювання науки, на жаль, не зупинить ніщо.
Немає такої причини на світі, аби українські можновладці усвідомили цінність науки і можливості, які вона дає країні.
Так було. Так є. І так буде.
На жаль.
Бідні, бо дурні. Дурні, бо бідні.
Вибачте, що не маю хороших новин.
Але майте гарний день.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2575285.html.
Tags: подонки, піар, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments