Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

«Депортіровать його, блядь, в Грузію і викінуть там нахуй» (с)16 вересня 2020 року виповнюється не тільки 20-та річниця з дня викрадення Георгія Ґонґадзе, але й 20-та річниця загибелі його викрадача. Вони пішли з життя майже одночасно.
Голос цієї людини є в легендарних «записах Мельниченка», зроблених у кабінеті президента України Кучми; втім, у розшифровці фонограми він позначений як «Невідомий». Це той епізод за 3 липня 2000 року, де Кучма з «Невідомим» обговорює план викрадення Ґонґадзе й «Невідомий» пропонує Кучмі, щоби той дав міністру внутрішніх справ Юрію Кравченку вказівку доручити розібратись з цим Ґонґадзе «Невідомому» та Холондовичу (Володимир Онисимович Холондович – тодішній начальник Департаменту оперативно-технічних заходів МВС України, до сфери діяльності якого входило, зокрема, прослуховування телефонних розмов). Оць цей епізод:
Кучма: “Українська правда”, ну це, просто блядь, конєчно, вже оборзєлі…Подонок, блін, єбать. Грузін же, грузін етот.
Невідомий: Гонгадзе?
Кучма: Гонгадзе. Ну, кто-то ж его фінансируєт?
Невідомий: Ну, він активно співпрацює … з …цим, з Морозом. Я в суботу його … з Макієнком.
Кучма: В суд може, хай би юристи подали в суд. Це ж до прокуратури, да?
Невідомий: Нєт, пусть Кравченко скажет на мєня і єщо на (Горбанєєва чи Компанєєва) і Холондовіча.
Кучма: Просто, блядь, відіш лі… єсть мєра, бля, сука, бля.
Невідомий: Гонгадзе, понімаєш…
Кучма: Депортіровать його, блядь, в Грузію і викінуть там нахуй. Отвєзті єго в Грузію і кінуть там. Чеченцев надо, чтоби укралі єго і викупилі.
Саме він, а зовсім не Пукач, керував операцією по викраденню журналіста. Втім, це очевидно для будь-якої людини, яка обізнана з системою Міністерства внутрішніх справ України.
Очолюваний на той час Олексієм Пукачем Департамент кримінального пошуку – то лише виконавці, яким скеровується завдання на проведення зовнішнього спостереження та установочні дані об’єкта. Бланк завдання заповнюється зовсім в іншому місці й зовсім іншими людьми – тими, хто веде оперативно-розшукову справу відносно цього об’єкта. А завдання, як і постанову про заведення оперативно-розшукової справи відносно Ґонґадзе, затверджував він – перший заступник міністра внутрішніх справ, народний депутат України (1994-1998 роки) генерал-полковник міліції Леонід Васильович Бородич.
Бородич загинув 16 вересня 2000 року. Льотчик-аматор, він забажав взяти участь на літаку Як-52 в авіашоу на міжнародній авіакосмічній виставці «Авіасвіт-XXI» в Києві.Участь у таких заходах, м’яко кажучи, не відповідала рівню його льотної підготовки. До того ж Бородич прибув на авіашоу після безсонної ночі (можливо, планував разом з підлеглими операцію по викраденню журналіста) і навіть не розписався в журналі медичного огляду. До речі, коли розпочалось розслідування авіаційної події, підпис Бородича в журналі довелось підробляти – думаю, зараз вже про це можна розповісти. Але ж хто міг відмовити першому заступникові міністра?Відсутність досвіду не дозволила Бородичу правильно розрахувати висоту виконання фігур: після «бочки» він направив машину в піке, але занадто пізно взяв ручку на себе – і врізався в землю. А за кілька годин по тому з життя пішов і Георгій Ґонґадзе.
До речі, син Леоніда Васильовича Андрій, студент юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, ненадовго пережив батька. Він загинув у автокатастрофі 28 жовтня 2001 року у віці 19 років і похований поруч з батьком на Байковому цвинтарі.На честь організатора викрадення Георгія Гонгадзе тепер названа вулиця в Кривому Розі. Рішенням Криворізької міської ради №473 від 27 вересня 2000 року Леоніду Бородичу посмертно присвоєно звання почесного громадянина Кривого Рогу.

Володимир Бойко
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2575749.html.
Tags: бойко, история, медведчук, траур
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments