Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Російські спецслужби, вибухи в Одесі та Європейський Суд

Borys Babin
17 вересня Європейський суд з прав людини оголосив рішення, що матиме значні наслідки, та вже стало резонансним для юридичної спільноти, ще отримає масу коментарів.
Це стосується справи "Грубник проти України", Grubnyk v. Ukraine 58444/15, за заявою особи, затриманої у 2015 рокі в Одесі СБУ стосовно вчинення низки терактів. Заявник був членом російської радикальної організації "Суть врємєні" Кургіняна, а відповідні теракти визначалися їх організаторами як помста та залякування українських силовиків за затримання диверсантів, пов'язаних із подіями травня 2014 року в Одесі.
ЄСПЛ розбирав у цій справі доволі формальні питання затримки процесуального оформлення арешту СБУ, обгрунтованості санкції суду на арешт та дотримання презумпції невинуватості на цій стадії.
Водночас у рішенні ЄСПЛ надав значну увагу пов'язаним із затриманням заявника обставинам власне фінансування агресором тероризму. Хоча у цьому рішенні Європейським судом прямо не визначається провина РФ у такому фінансуванні, ЄСПЛ грунтує свою оцінку ситуації та схвалене рішення саме з урахуванням справжньої мотивації та поведінки заявника, а також його кураторів.
Зокрема у рішенні згадуються Кургінян та його діяльність, втеча ймовірно винних у подіях 2 травня 2014 р. осіб саме у контрольоване РФ Придністров'я, висвітлюються події на Сході України та вказується на зв'язок відповідної проросійської терористичної діяльності із подіями в Одесі.
ЄСПЛ у цьому рішенні констатував порушення прав заявника на неналежне процесуальне оформлення його арешту СБУ (тут жодних інших варіантів не було) та порушення права на презумпцію винуватості з боку Приморського районного суду м. Одеси, який назвав заявника в ухвалі про запобіжний захід винним у злочині. Примітно, що згідно нинішньої заяви Уповноваженого Мінюст у цій справі, комунікуючи з ЄСПЛ, пропонував суду визнати описку в рішенні, але ...поважний одеський суд категорично відмовився це робити.
Тому й власне Україна програла цей пункт.
Такі ось в Одесі судді та слідчі, це, мабуть, невиліковно.
Водночас ЄСПЛ не визнав інших, більш грунтовних порушень прав скаржника, які він декларував.
Європейський Суд відмовився, з урахуванням обставин справи, встановлювати заявнику будь-яку матеріальну компенсацію.
Вважаю, що це рішення ЄСПЛ та встановлені у ньому обставини вчинення в Одесі терактів проросійськими силами, що вплинули на оцінку Судом небезпеки свободи заявника для оточуючих, обов'язково має бути використане Україною як на міжнародних політичних майданчиках, так й у нинішній справі в Міжнародному суді ООН проти РФ стосовно фінансування тероризму.
Доступ до рішення ЄСПЛ Grubnyk v. Ukraine
https://hudoc.echr.coe.int/eng#{%22itemid%22:[%22001-204604%22]}
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2581538.html.
Tags: европа, история, одесса, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments