Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Білорусь. Різне

Борис Беспалий
ЛУКАШЕНКО І ЯНУКОВИЧ
Те, що творить наразі О. Лукашенко у Білорусі є тим самим, що робив би у кінці 2013-го в Україні В. Янукович, якби не був боягузом. Втім, ситуації подібні та неоднакові, зокрема:
1) Білорусь регіонально однорідна, немає протистояння Схід/Захід, своєї Галичини та свого Криму і Донбасу;
2) немає масового розчарування ринковими реформами (за їх мінімальністю) та владою «демократів» (насправді, тих же комуністів, що поховали партквитки);
3) немає й сотень, що пройшли вишкіл, як от хоч у Дмитра Яроша.
Та основний сюжет той самий: диктатор проти повстання.
Чим завершилось боягузтво диктатора відомо, чим завершиться його спротив? Фінал відкритий …
====
Михайло Свистович
"Хто такі білоруси (литвини)? - Це уніати.
"Хто такі українці? - Це православні.
Такі відповіді на такі питання можна було почути свого часу. Бо колись на території Білорусі унія мала значно сильніші позиції (просто переважаючі), ніж на території України, де унія якщо й переважала, то лише на початку, доки православні не оголовтались після укладення унії. Відповідно в Білорусі унія зустрічала значно менший спротив. На Україні ж православ"я потужно відстоювали і козацтво, і шляхта українського походження аж до збройних повстань, що зробило православ"я в очах багатьох чинником національної ідентичності, тоді як в Білорусі конфесія до захоплення її Росією аж таким чинником ідентичності не була. Білоруси могли бути і римо-, і греко-католиками, і православними, і навіть протестантами і не сприймалися при цьому іншими білорусами як чужі так, як це сприймалося багатьма українцями.
Тепер же греко-католики - звична річ для України, а для Галичини й головна конфесія, а от серед білорусів переважна більшість мешканців на очі ніколи в житті не бачила греко-католика і чимало навіть не знає, що вони в Білорусі взагалі існують.
====
Vasyl Rasevych
Європарламент прийняв рішення, що з 5 листопада перестане вважати Лукашенка президентом Білорусі. А ще він визнав Координаційну раду білоруської опозиції "тимчасовим представником народу". Тепер білорусам треба стійко протриматися до листопада. Про ООН не згадую. Це - змія, що пережила свою отруту.
====
Olexander Mykhelson
Пишуть, на тижні щось із десяток білоруських газет вийшли без фото, а з написами під пустими місцями на шпальтах: "Тут могли би бути фото, але їх не буде, бо в Білорусії арештовують фотокореспондентів". На знак протесту проти затримання фотокорів Аляксандра Васюковіча і Аляксандра Грідіна, чи як вони правильно пишуться.
Згадалася чергова історія. Грудень-2004, у нас тоді буяла Помаранчева революція й нам було не до того. А в Росії тим часом "Альфа-банк" судився з газетою "КоммерсантЪ", яка таки була ще газетою... "Альфа" суд виграла - на триста мільйонів тодішніх рублів.
То що зробили "комерси": вони випустили примірник з "опровєрженієм", у якому (примірнику) більше нічого не було. І заг дали мегашикарний:
ПОЛНЫЙ ИСТЕЦ.
...Номер розлітався, як гарячі пиріжки. Досі тривають дискусії, скільки разів додруковували наклад і скільки газета на цьому заробила 🙂
У білорусів усе серйозніше - тож побажаймо їм не лише комерційного успіху.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2583632.html.
Tags: беларусь, майдан, менты, свобода змі
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments