Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova. Що є нормальність?: - Трієчник

Другий день мучусь і страждаю. Френдеса задала питання - що ненормального на цій картинці? Якщо знайдете десять ненормальностей - ви нормальна людина.
У мене був друг. Психіатр. Ну і що? Подумаєш, психіатр. В мене був навіть друг паталогоанатом. Той був ще крутіший за психіатра.
Психіатр був тихим і спокійним. Навіть занадто тихим і спокійним. В кишені його білого халата завжди стирчала дверна ручка. Ну і що? У багатьох психіатрів в кишені стирчить дверна ручка. Ну, носять вони її з собою. Мабуть, щоб не вкрали. Може, і двері носили б, але двері до кишені халата не поміщаються.
А паталогоанатом мав у своєму кабінеті велетенський акваріум з рибками-піраньями. І правильним питанням було таке:
- А чим годуєте?
Лунала єдино правильна відповідь:
- А тим і годуємо.
Всі, хто заходив до кабінета, задавали це питання, виключень не було. Я теж не була виключенням. Паталогоанатом не втомлювався давати єдино правильну відповідь.
Любив приймати в кабінеті друзів. Готував дуже смачно, казали. Я не їла, але казали, що смачно. Готував у жарочній шафі. Тій самій, де жарив спеціальний посуд для шматочків тканин, які перед цим вивчав під мікроскопом. Ну і що? Жарочна шафа все рівняє - і шматочок нирки померлого, і м'ясо по-французьки.
Мій улюблений письменник Анчаров, який до всього був ще й художником (він ще й співав, але про це в іншому пості) розказував, що коли він вчився в інституті художеств, там був предмет анатомії. І правильно. Кожен художник мусить знати анатомію, будь ти хоч Пікассо. Так от, професор, що начитував анатомію, був звір. По кілька разів йому екзамен здавали. І був у професора підручний, лаборант. Анатомію знав, що твій бог. Жив при лабораторії, завжди був злегка нетверезим. Так от, вважалось, що коли пузир лаборанту поставиш - він прийме в тебе тренувальний екзамен. А лаборанту здаси - професору точно здаси.
В лабораторії - скелети, макети з людиною без шкіри, і видно кожен м'яз, плакати з людиною - суцільні нерви. І колби, банки, в яких усілякі органи плавають, а також ненароджені людські плоди, ребьонки бідні, кунст-камера, коротше. Так лаборант якось поринув у одкровення:
- От зараз незручно і неправильно, а все тому що ребьонки і органи плавають у формаліні. А раніше у спирті плавали. Отак пройдешся зранку по лабораторії, там сьорбнеш, тут прикладешся, і до обіду вже ок, а до вечора так зовсім норма.
- Що, так і пили? - жахнулись студенти.
- А що? - знизав плечима лаборант. - Цілком нічого собі. Ребьоновка називалась.
Ізвініті...
Так я ж не про друзів, я ж про картинку, господи, ледь не забула. Дивлюсь я, значить, на цю картинку, день дивлюсь, другий - не можу зрозуміти, що ненормального. Усе нормально на картинці.
Ну, мама підсліпувата. Ну, тато робить вигляд, що дитячий гвалт його не стосується, а доки тато не прочитає газету, тата не чіпати. Шо такоє? Газета доверху ногами. А тату так подобається, і ша, малеча.
Ну, кота закрили в клітці, доки сім'я поїсть. Так кіт явно шкодливий. Щоб тато його не за шкірку та у двері - закрили, ну, і що.
Ну, дівчинка колотить чай у чашці ножиком. Я теж так часто роблю.
Та що вам не так у тій картинці, не розумію?
Картина догори дригом? То ви не бачили картин в нашому домі.
А потім я пішла почитати коменти, дай, думаю, знайду там відповідь. Пішла - і сильно здивувалась.
Ну, газета, картина, кіт, сліпенька мама їм ненормальні. Ну, ладно. А далі понеслось:
- А чому маленька дівчинка годує іграшкового ведмедя?
(ви серйозно? а чом би й ні?)
- А чому у тих діток такі дивні вирази обличчя?
(на себе подивіться)
- А чому у них електрокамін стоїть у звичайному каміні?
(дрова не завезли, тому що)
- А чому в них на столі немає ложок і виделок?
(тю, та там пиріг стоїть і хліб, які виделки? Ви колись пробували примусити дітей їсти торта виделкою? То-то ж. Тому що в них ліберальна а чи сліпенька мама)
Читала я, читала, і так я занурилась у ту картинку, що ця симпатична сім'я стала мені як рідна. Аж захотілось прийти до коментів і крикнути капслоком:
- САМІ ВИ НЕНОРМАЛЬНІ! ЛИШІТЬ ДІТЕЙ В СПОКОЇ!
і тихо додати:
- І тата з мамою.
Бо коли у вас п'ятеро дітей - ви газету не те що догори дригом перевернете, ви й самі почнете ходити на голові. Що, мабуть, і сталось з тією мамою.
Дай бог їй здоров'ячка.
Так от, про друзів.
Мій друг психіатр колись на питання:
- Що є нормальність?
сумно відповів:
- Трієчник. Трієчник по життю і є нормальністю. Ніколи жодного сплеску, ані оригінальної думки, ні яскравого вчинку. Погана вона штука, нормальність.
А моєму другу психіатру варто було вірити завжди. Клянусь на чому завгодно, а хоч і на дверній ручці.


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2587122.html.
Tags: леді діана
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment