Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

теоретичні основи української "самоорганізації"

Алі Татар-заде
теоретичні основи української "самоорганізації". Слово це в лапках взяте - модне, трохи вже ізбите і не зовсім точне. Зі світових аналогів - "глибинна держава" (дііп стейт) яку так часто критикують ліваки. Адже саме так постала УНР - незвідки! Ленін в 1919 навіть ще не міг повірити - казав, що це якесь масове самонавіювання, нема "об'єктивних підстав". Ага, угу, поки він розбещував росіянців ідеями "саринь на кічку", Чикаленки ціле життя друкували свої часописи "до глибини власної кишені".
Але можливо, це традиція давніша навіть за козацтво (яке теж постало ні сіло ні впало - як з неба упало на ізумльониє ліца саврємєнніков).
Можливо звалося воно "толока", а учасники можливо звались "толковини".
Принаймні руський літопис кілька разів про деякі слов'янські народи уточнює: "іже суть толковіни", так само "Слово про Ігоря" згадує це слово в незрозумілому контексті - "сыпахуть ми тъщими тулы поганыхъ тльковинъ великый женчюгь на лоно и нѣгуютъ мя" (фіг його зна що це, треба бути в темі, але вам може бути цікаво.
Також звернемо увагу на полк - від готського фолк (народ в активній фазі, те що ми звемо нація), толк, толок - можливо так само.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2590941.html.
Tags: история, левые, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment