Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Трохи фактів про нинішнє загострення азербайджансько-вірменської війни

Borys Babin
Трохи фактів про нинішнє загострення азербайджансько-вірменської війни.
Те, що за підсумками російських навчань "Кавказ-2020" десь стане дуже гаряче - писали геть усі. Нагадаю, що у цих вченнях брали участь військові Вірменії та ..."Абхазії". вчення проводилися зокрема й на Каспії, з відпрацюванням десанту та обстрілу берегових цілей.
Азербайджан за пару тижнів до початку вчень скасував свою участь під формальним предлогом.
25 вересня Держдеп США офіційно та сінхронно, через оголошення на сайтах посольств у Баку та Єревані, попередив громадян США про очікувану ескалацію між двома державами.
МЗС та Міноборони Азербайджана та Вірменії сьогодні демонструють добрі "домашні заготовки" воєнної пропаганди.
Це все означає що сьогоднішні бої та підготовку до них сторін імпровізацією або віроломним нападом назвати дуже важко.
З юридичного виміру цікавим є сьогоднішнє звернення Вірменії до ЄСПЛ щодо застосування невідкладних заходів проти Азербайджану за ст. 39 Регламенту.
Дуже важливою, зокрема для України стане відповідь Суду, особливо за умов коли бої йдуть на визнаній міжнародною спільнотою території Азербайджану та про вчинення якихось резонанских воєнних злочинів сторонами не повідомляється.
Може ЄСПЛ буде вимагати від сторін щось на кшталт встановлених ним у березні 2014 року заходів за зверненням України щодо Криму. Тоді вже цікавим стане реакція на це Азербайджану.
Нічого не буде казати про хід військових дій, але з заяв та пропаганди сторін все ж очевидно, що наступає Азербайджан, а оброняються вірмени. Час покаже результат.
Але у політико-правовому вимірі все вже очевидно.
Наступ Азербайджану в Карабасі вже став стратегічною поразкою Росії. Навіть якщо азербайджанці за підсумками захоплять ровно одну сопку.
Бо такий наступ став би абсолютно неможливим, якщо на базі в Гюмрі були б не тисячі росіян, а двадцять американських морпіхів. Усі гарантії безпеки з боку РФ за які Вірменія двадцять років дивилася в рота Москві, виявилися пустими папірцями.
Постами Кадирова у Телеграмі з проханням пожаліти матерів.
Вірменія це добре зрозуміла та може зробить очевидні висновки на майбутнє.
Бо війна це дуже довга. Та може й побє рекорд Сторічної.
А для нас це простий висновок. Села та міста звільняють/захоплюють не переговорами.
Й жодні переговори та жодні угоди ніколи не гарантують миру без готовності військових вбивати та вмирати за нього.
Бо справжній мир гарантує лише перемога.
====
Костянтин Машовець
3 год · Доступність:Публічно
Как передает Минобороны Азербайджана, в результате операции военная автомагистраль Варденис-Агдере, которая соединяет оккупированные территории Азербайджана с Арменией, была взята под огневой контроль азербайджанской армии... Оно так же обнародовала кадры уничтожения армянской боевой техники с помощью ударных БПЛА...
"... В результате военной операции, проведенной нашими войсками в направлении Геранбоя, была освобождена вершина Муровдаг горной системы Муров..." (с)
Кроме того, МО Азербайджана объявило об освобождении 6-и н.п. в Нагорном Карабахе...
Естетсвенно, МО Армении... "опровергает всю эту пропаганду"... в свою очередь, сообщая о куче сбитых вертолётов ВВС РА и уничтоженной бронетехники (счёт уже пошёл на десятки...).
Ну, подождём... посмотрим...
====
Костянтин Машовець
2 год
И крайний штрищок...
Небезизвестный Саша Поц уже стал накидывать в своей "телеге" про "игиловцев", которые яко бы воюют в рядах армии Азербайджана...в качестве "штурмовой пехоты"
Так что... шановне паньство...!!!
с этой войной, у Кремля тоже... "возникнут проблемы"...
====
Костянтин Машовець
3 год · Доступність:Публічно
У меня тут в личке интересуются...
а на чьей стороне, по вашему мнению, должна быть Украина в этом конфликте...?
Ответ проиллюстрирую...
речь о Резолюции ООН по крымскому вопросу...
это если не учитывать нашего отечественного "несменяемого" министра Авакова...
====
Ольга Лень
2 год · Доступність:Публічно
Щодо загострення військових дій навколо Нагірного Карабаху.
Раджу всі приміряти на себе таку ситуацію.
Україна вирішила відновити власну територіальну цілісність і вже відбила у російських окупаційних військ Дебальцеве. Щоб ви сказали, якби від стратегічного партнера прилетів у відповідь заклик сісти за стіл переговорів?
Нагадую факти:
Вірменія окупувала 20% території Азербайджану.
Згідно підписаної президентом Зеленським Стратегії національної безпеки України Азербайджан є стратегічним союзником України.
Вірменія жодного разу з 2014 не проголосувала «за» жодну українську резолюцію в ООН.
Про що тут взагалі можна сперечатися, якщо дивитися на світ не через віконце російського телебачення?
====
Станислав Овчаренко
Усі дописи про Вірменію та Азербайджан свідчать (як і про Білорусь) те, що у нас агресивна містечковість, локальність мислення. Тут - цивілізаційний конфлікт - де Вірменія, як християнська країна, належить до європейської цивілізації, де немає правлячої східнодеспотичної сім'ї - де відбулася революція проти олігархічного ладу - і де намагаються подолати корупцію. Але наших українців це не цікавить. Вона оточена мусульманським світом (Туреччина, іран, Ірак, Азербайджан) - та має населення десь три з чимось мільйонів населення. Без газу та нафти. Азербайджан - населення більше 10 мільйонів, мусульманська країна, яку підтримують інші ісламські держави. Азербайджан має правлячу верхівку сім'ї Алієвих - як в в інших східнодеспотичних державах. Воюють, вочевидь, не дуже добре - бо давно б розчавили б війська Вірменії. Деспотичні уряди зазвичай погано воюють - але добре тиснуть на власне населення. Як в Китаї, наприклад. Сумніваюся, щоб Путін так гаряче підтримував Вірменію - незважаючи на бази Росії в країні. До речі, на відміну від України з її 42 мільйонами населення - у Вірменії немає, вочевидь, прибічників Алієвих в уряді - і НЕ БОЯТЬСЯ ні Туреччини (там свої ісламські проблеми) ні Азербайджану - нікого. Як Ізраїль. Доля Вірменії та Ізраїлю - подібна. У нас, до речі, таке ж саме негативне ставлення і до Ізраїлю такж (євреї!!!) і до Вірменії (що з них взяти?) - і до Європи (клятий Сорос!!!). Коли Зеленському сказали, що ЄС "не банкомат" - тепер буде ще потужніша антизахідна кампанія - чекаю на це. Від чесних очей та вуст "простої порядної людини" або "загартованого ветерана" пропагандистських військ олігархії. Ще раз: тут головне - цивілізаційний конфлікт, а не безпосередньо матеріальні зацікавленості.
---

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2594120.html.
Tags: кавказ, луг%андония, подонки, рассея
Subscribe

 • Перший стиль - це камуфляж-военторг

  Алі Татар-заде колонізатори носили від Індостану до Папуа особливі колонізаторські костюми, в яких вдома виглядали б дивно; дивно, якщо подумати,…

 • Безусловный доход или… дорога в ад

  Evgeniy Tretiakoff Все чаще раздаются голоса о безусловном доходе, который граждане должны получать, ведь это они хозяева недр и прочих природных…

 • Як же це скласти в один кубик?

  Алі Татар-заде 10 років тому пройшов політичний моб "15-о", відомий тепер як Окупай-щось-там. Знаєте, для мене це легка загадка. Я відчуваю що це…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment