Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

характер спротиву визначається характером та силою супротивника

Станислав Овчаренко
Ось така думка: роззброїти вільну людину - все одно, що превентивно спиляти роги у биків, зуби у собак та вовків, копита у коней. Вони будуть безпечні - але чи виглядає це естетично? І чи буде ЇМ це на користь?
Друге: чи можлива приватна власність при забороні захищати її усіма засобами від бандитів, у тому числі державних?
Третє: чи думали про те, що мирні протести - це перспектива жалітися НА ТЕ САМЕ - і через десятки років, але вже ПІСЛЯ НАС - наших дітей та онуків?
Отже - час не обурюватися ворогами, на те вони і вороги - щоб так себе поводитися.
Четверте - очевидне: рух не-спротив злу від Махатми Ганді - це визанчалося характером саме супротивника - англійських колонізаторів, які і так вже мали збиратися додому і не чинити зайвих розправ.
Тому характер спротиву визначається характером та силою супротивника. Проти Лукашенка та Путіна як "проти лому немає прийому". Вже матінка-історія знає ВЕЛИКЕ КЛАДОВИЩЕ супротивників жадібної та ДОСВІДЧЕНОЇ олігархії - їм нікуди відступати. Самогубство Славіної в Росії - вияв психологічного інфантилізму. A la guerre comme a la guerre (на війні як на війні).
Саме тому війна в Карабаху буде йти менше за часом - ніж в Україні, де олігархія обох країн (України та Росії) БАВИТЬСЯ у гладіаторську війну.
Щось повинно змінитися у самому психологічному стані українців до свого хоча б найближчого майбутнього - але де там - нікого не цікавить світовий історичний досвід. Адже слабкість олігархії часу Зеленського - це не горе, це - шанс!

=====
Алі Татар-заде
коли я розказував, що московити століттями (!) щорічно (!!) випалювали лісостеп, щоб "запобігти татарським походам", мені мало хто вірив. Деякі навіть примудрялися писати, що це корисно для грунту, мовляв, там потім отакені помидори растуть. ага.
Між тим "запах гарі" московитськими літераторами стабільно і на підкорці прошивається саме у зв'язку з татарами - мовляв, їдуть, такі, огнедишащі, по степу і самі ж його палять. Дракони, чудиюдища.
Оце тепер маємо в Луганодонському предпоребрику. Це воно. Вони не вміють інакше, вони так завжди роблять - як то кажуть, "в будь-якій незрозумілій ситуації" пали лістостеп
=====
термін "відсталі народи" вже сам по собі безнадійно відстав - і зовсім не через політкоректність. Ось наведу вам приклад - простий і наочний.
Народ, який ще вчора жив в первісному укладі - не плутати з марксистським первісним строєм - може бути знесений цівілізацією чи в кращому разі асимильований нею ж... проте встигає перед щезненням залишити всесвіту свого фольклора - майже у повному обсязі, як моментальну світлину.
А потім цівілізовані народи жадібно листають чужий, в дошку чужий епос чи міф, в пошуках втраченого - бо чим довше сам народ у цівілізації, тим певніше він розгубив вже свої коріння, казки і міфи - чи не найпершими, чого позбувся, часто навіть весело і добровільно, кидаючи в багаття свої старі сувої разом з жерцями, яких спалив
І нічого йому не залишається, як приникнути чолом до текстів чужоземців, яких він щойно і підкорив - в пошуках мудрощів, красот і енергій, які вже ніколи не стануть власними
Ну є в цьому щось дивно справедливе

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2604202.html.
Tags: анализ, война, кавказ, караб, майдан, рассея, станіслав овчаренко
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment