Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Справа Марківа набуває міжнародного виміру

Olga Tokariuk
Правозахисники з Росії і України та юристи з Франції створили міжнародну комісію, яка дасть оцінку ефективності слідства у справі про вбивство Андреа Роккеллі та Андрія Міронова, в якому звинуватили нацгвардійця Віталія Марківа. Перші результати її моніторингу вже опубліковані - на сайтах російської правозахисної організації "Меморіал", із якою тісно співпрацював Андрій Міронов, та українського Центру громадянських свобод.
Комісія доходить до висновку, що суд Павії не застосовував положення міжнародного гуманітарного права при кваліфікації конфлікту на сході України, не був узятий до уваги функціональний імунітет Марківа як учасника регулярних військових формувань від переслідування за кордоном - навіть незважаючи на його подвійне громадянство. Також, на думку комісії, викликає сумніви доказова база, на основі якої суд робить свої висновки - зокрема, журналістська стаття в Corriere della Sera, яку суд попри явні хиби трактує як "зізнання" Марківа, та об'єктивність показів ключового свідка Вільяма Рогелона. На думку авторів звіту, упереджене до України та українців медійне висвітлення процесу в Італії, та "презумпція винуватості" Марківа в пресі могли мати вплив на рішення присяжних.
Комісія відправила свого спостерігача - представницю Центру сприяння міжнародному захисту у Страсбурзі - моніторити апеляційний суд у справі Марківа. Він відновиться 15 жовтня.
Це надзвичайно важлива новина. Правозахисники та колеги Андрія Міронова висловлюють занепокоєння результатами італійського розслідування його загибелі. Їх репутацію складно поставити під сумнів, а їх висновки - зрозумілі для всіх, хто цікавився справою і читав судові матеріали.
Побачимо, як на це відреагують в Італії.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2606470.html.
Tags: ато, беспредел, италия, коллективное х%№ло, левые, піар, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments