Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Borys Babin · Від великого до смішного

Досліджуючи насичені пригоди ялтинських колаборантів стосовно контролю за міськими ринками, експерти "АРК" вийшли на клан Калетників, Медведчука, Кадирова та купу російських олігархів.
От вже дійсно - "копійчина до копійчини"...
====

Ялтинські ринки та підмосковна мафія. Слід клану Калетників


Як ми вже неодноразово писали, організована злочинність Криму багато років мала тісні зв’язки з російськими спецслужбами [1, 2]. Економічна ж взаємодія півострова з РФ була б неможливим без контролю української митниці організованою злочинністю та їх кураторами. За цей напрям довгі роки відповідав клан Калетників, підконтрольний, за повідомленнями преси, Віктору Медведчуку [2]. Використання вигідного транзитного положення України для ключових бізнесів ФСБ і ГРУ – торгівлі зброєю, наркотиками та нафтопродуктами дозволило Кремлю заробляти гроші на агресію проти України за допомогою самої України та високопоставлених агентів впливу. При цьому ніщо не заважало клану Калетників експлуатувати й власне українських громадян у кращих традиціях неофеодалізму [3]. Проведений нами аналіз однієї прикладної ситуації, а саме контролю мафії над ринками Ялти дозволяє висвітлити раніше невідомі сторони митної україно-російської мафії.
Поки в Україні правил Янукович, а головою Ради Міністрів АРК був донецький управлінець Могильов, в Криму в 2013 році з’явилася фірма ТОВ «Ялта-Рітейл» [4], директором якої став вінничанин Роберт Олександрович Магакян, а засновником – Олег Вадимович Ізвеков з Наро-Фоминську Московської області. Фірма зі скандалом [5] заволоділа двома найбільшими ринками Південного берега Криму – ялтинськими речовим і овочевим. Традиційні володільці торгивельних майданчиків на цих ринках відразу стали скаржитися, що Магакян та його родичі встановили напівбандитською порядки – «містові» збиралися без бухгалтерського оформлення, торговці, що відстоювали свої права, виявилися в опалі, виникли «штрейкбрехери» нового директора ринку, що діяли зсередини проти ялтинського торгового співтовариства . Примітно, що великий російський власник ринків та торгово-розважальних центрів Ізвеков отримав ялтинські ринки саме в 2013 році, напередодні російської окупації Криму.
У 2015 році росіяни стали масово знищувати в Криму небезпечний для їх режиму дрібний та середній бізнес, як джерело ринкової економіки й «притулок буржуазії». Багато майна в сфері споживчих ринків тоді було захоплено рейдерськими нападами під виглядом «націоналізації». Наприклад, за межами Південного берега Криму була «націоналізована», захоплена та згодом розгромлена окупантами загальнокримська кооперативна організація «Райспоживспілка», що багато десятиліть об’єднувала тисячі виробників і продавців з сотень сіл і міст Криму [6].
В той момент окупанти захотіли «націоналізувати» й ялтинські ринки. Але, як повідомляють ялтинці, Олег Ізвеков за 400 тисяч доларів хабара «віце-прем’єру Республіки Крим» Михайлу Шеремету та «меру Ялти» Андрію Ростенку викупив право самостійно будувати «русскій мір» на ялтинських ринках. Колишній «голова міськради» окупованої Ялти Валерій Косарєв в стані алкогольного сп’яніння навіть хвалився у широкій компанії, що у нього нібито є диктофонний запис розмови між бандитом-бізнесменом з «кримської самооборони» Ігорем Бурмістровим [7] та Олегом Ізвєковим, де пояснюються нюанси передачі цього хабара, але, мовляв, він, Косарєв, нікому її не дасть, щоб «не підставляти свого друга Бурмістрова».
Також безумовно кримські колаборанти побоювалися й самого Ізвекова, оскільки той не простий великий російський комерсант, а бізнес-партнер афілійованого з керівництвом ФСБ РФ великого ділка Сергія Клімова [8]. У свою чергу Клімов за певними ознаками входить до кліентелли сумнозвісного Рамзана Кадирова та його «держателя активів» російського адвоката Павла Кротова. Наприклад франшизою «Конфетті» в Підмосков’ї, на батьківщині Климова, користуються саме люди Кадирова [9], а свою експансію в Ялту Сергій Климов почав саме з будівництва розважального центру «Конфетті» на беззаконно відібраних у «Масандри» виноградниках, а також й на віджатих силою садових ділянках пересічних ялтинців.
Жителі Ялті з жахом переказують історії, як до тих, хто відмовлявся продати свої землі за безцінь Климову, на «стрілки» приходили озброєні автоматами Калашникова кавказькі бандити, представлялися «людьми Кадирова» й рекомендували «слухатися в усьому» Климова. Природно, що цим бандитам за перфоманси з вогнепальною зброєю в громадських місцях у центрі міста посеред білого дня від окупаційної влади, що настільки показово «бореться в Криму з екстремізмом і тероризмом», нічого не було.
Окремі довірливі ялтинські торговці, повіривши в пропаганду «російських законності і порядку», в 2015-2016 роках влаштовували біля будівлі ялтинського «міськради» акції протесту. Підставою для акцій стало посилення в умовах окупації «політики менеджменту» Роберта Магакяна, що в умовах беззаконня окупації став відіграватися на торговців ринку як на власних кріпаках. Заклики до окупаційної влади втрутитися при цьому закінчилися своєрідно. Спочатку 5 травня 2016 року підприємці та все той самий представник Ізвекова Магакян провели «зустріч» з протестуючими і навіть підписали з ними якийсь «договір» про компроміс. А незабаром на «лідерів ринкового опору» карателі на вимогу Ізвекова завели «кримінальні справи», після чого у них забрали торгові площі без компенсації. Як розповідають ошукані обіцянками «російського закону» ялтинські торговці, бравіруючи своєю безкарністю, «ефективні менеджери» Магакяни серед іншого на елітних іномарках з українськими номерами періодично вивозять зібрану з таких «ринкових кріпаків» данину із окупованого Криму на український материк, в легальну юрисдикцію.
Логічно, що в подальшому окупаційні чиновники «адміністрації та міськради» Ялти лише потішалися над протестами торгівців, після чого слухняно «затвердили» в інтересах Ізвекова проект «реконструкції» ринку [10]. Торговці, яких в 2017-2018 роках поетапно вигнали на вулицю, та які вкладали до цього багато років в свої торгові точки, природно, ніяких компенсацій не отримали. Ринки були знесені, а під шумок був зруйнований пам’ятник архітектури – Мордвинівський пасаж ХІХ століття в самому центрі Ялти, що досить дбайливо охоронявся владою до 2014 року.
На місці старого речового ринку та історичного пасажу Олег Ізвеков з партнерами збудував «торговельний комплекс» з непридатних матеріалів за стандартним російським проектом. У 2020 році частина торговців, вже в якості безправних наймитів, а не власників торгових точок, була змушена повернутися до торгівлі в цьому об’єкті. Примітно, що цей «комплекс» затопило першою ж зливою а у вимірі пожежної безпеки він є вкрай небезпечним.
Зараз Сергій Клімов та Олег Ізвеков активно реалізують в Ялті проект російського олігарха, власника акціонерної фінансової корпорації «Система» Володимира Євтушенкова з будівництва техногенно небезпечних висоток на місці колишнього ялтинського рибокомбінату [11]. До окупації місцева влада, спираючись на хоч якийсь рівень законності, змогла цей проект відхилити. Але з 2014 року російські «документи» на проект безперешкодно зробили «мер Ялти» Ростенко, «начальник Госкомрегістра» Спиридонова.
Читач може запитає – а до чого власне, до безсумнівно протиправних діянь в Криму клану Ізвекова-Климова та їх кавказьких покровителів, інтереси «наглядача за митницею» Калетника. Відповідь полягає в наступному.
Бенефеціаром вищевказаних справ в Ялті, Олег Ізвеков також є засновником московського торгово-розважального центру «Апрелівка» [12] разом з такою собі Єленою Калетник. У «клані Калетників» дійсно є й Єлена 2000 року народження. Звичайно ж це могло бути збігом, та й не на кожного двадцятирічного оформлять частку в статутному капіталі такого ласого об’єкту. Але вивчення дерева зв’язків ТОВ «ТРЦ Апрелівка» виключає сумніви, оскільки серед співвласників пов’язаних з «Апрелівкою» ринків та універмагів виявляються Калетник Антоніна Андріївна й Калетник Владислава Ігорівна [13]. Владислава, (що вже не припущення, а факт) це донька Ігоря Калетника, яка зокрема в 2016 році виграла конкурс з бальних танців Білорусі [14]. Та саме донька колишнього головного митника України Калєтніка, Калетник Владислава Ігорівна також згадується як бенефіціар для ТОВ «Базис-Н», ТОВ «Океан», ТОВ «БІГ-СТРОЙ», ТОВ «Центральний універмаг», ТОВ «ТЦ «Ціолковський », ТОВ «Флагман». Згаданий ТЦ «Ціолковський» сім’ї Калетник знаходиться в Наро-Фомінськ Московської області, там же, де зосереджені бізнес-активи Ізвекова та Климова. Варто додатково згадати що і самому Олегу Ізвєкову гри з контрабандою не чужі. Серед іншого він виступає засновником такого собі ТОВ «Зодіак-Сервіс» [15] з якимсь Андрієнко, і дана фірма займається різними бізнесами на Сахаліні, явно невигідними без порушення митних правил РФ [16].
У цій ситуації виникає риторичне питання – кому власне на материкову Україну вивозить награбоване в Ялті вінничанин Роберт Магакян та чи довго ще буде клан Калетників користуватися недоторканістю в українській юрисдикції [17], [18] [19].

Євген Гайворонський. Ялта-Київ.

1. https://ghall.com.ua/2020/07/02/banditskij-bespredel-i-fsbshnyj-obnal-kak-rf-23-goda-vorovala-vlozhennoe-ukrainoj-v-krym/ , https://arc.construction/2487?lang=ru
2. http://argumentua.com/stati/igor-kaletnik-kontrabandist-na-sluzhbe-gosudarstva
3. http://argumentua.com/stati/kaletniki-semeinye-traditsii-vorovstva
4. https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/company_details/38624689/
5. https://crimea-news.com/other/2013/12/02/6310.html
6. https://primechaniya.ru/sevastopol/stati/zdes-zhivet-drakon
7. https://www.rusprofile.ru/person/burmistrov-in-910219267302
8. https://zachestnyibiznes.ru/company/ul/1179102016686_9103085179_OOO-SIB-BROK
9. https://www.proekt.media/investigation/kadyrov-krotov/
10. https://www.opentown.org/news/149513/
11. https://news.allcrimea.net/news/2007/2/1/1172649152/
12. https://zachestnyibiznes.ru/company/ul/1125030002327_5030077666_OOO-TRC-APRELEVKA
13. https://www.list-org.com/man/18941440/graph
14. https://www.0432.ua/news/1135016/cempionkou-svitu-stala-vlada-kaletnik-donka-igora-kaletnika
15. https://synapsenet.ru/searchorganization/organization/1157746837544-ooo-zodiak-servis
16. https://synapsenet.ru/searchorganization/organization/1026500913713-ooo-posejdon
17. https://vinnytsianews.com/pobeda-zelenskogo-na-vinnitchine-eto-revansh-kaletnika/
18. https://vinnytsianews.com/v-ukrainu-vernulsya-vinnitskij-spodvizhnik-yanukovicha-igor-kaletnik/
19. http://argumentua.com/stati/zachem-sud-skryl-informatsiyu-o-vyvedenii-igorem-kaletnikom-7-mln-v-rossiyu
https://arc.construction/4319?lang=uk

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2608777.html.
Tags: беспредел, коллективное х%№ло, крим, медведчук, прдоны, рассея
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments