Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Всі гроші, які виділяються з бюджету на розвиток парашутного спорту ... розкрадаються

Volodymyr Boiko
До мене звернулись журналісти телеканалу ICTV з проханням дати коментар з приводу недавньої загибелі парашутиста-початківця на одному з приватних аеродромів України. Мовляв, рідні загиблого поскаржились на те, що інструктор, який здійснював підготовку цього початківця, начебто, порушив правила виконання стрибків, що призвело до трагедії.
Я пояснив, що, оскільки сам є інструктором з парашутної підготовки, роботу колег не коментую. Але можу дати пораду – звернутись до таких спеціалістів як перший заступник генерального прокурора Роман Говда й керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський. З обома достойниками я мав бесіди на тему кричущого порушення в Україні правил виконання парашутних стрибків, але вони запевнили, що є знаними фахівцями з питань авіаційної безпеки, а Говда разом з колишнім міністром молоді та спорту Ждановим навіть організував збір грошей з парашутистів, тренерів та інструкторів і призначив їм «смотрящєго» з питань безпеки – колишнього депутата Харківської обласної ради від Партії Регіонів Шаповалова.
У всьому цивілізованому світі порядок виконання парашутних стрибків визначає державний авіаційний орган (наприклад, Федеральна Авіаційна Адміністрація Сполучених Штатів, яка встановлює правила виконання стрибків і сертифікує фахівців з обслуговування парашутної техніки). Але в «Правилах використання повітряного простору України» слово «парашут» зустрічається лише три рази, коли йдеться про існування такого виду авіаційних робіт, як десантування. Натомість останні 15 років при Мінмолодьспорт орудує аферист на прізвище Тьорло, який за підробленими документами зареєстрував псевдо-громадську організацію й торгує «сертифікатами парашутиста», які сам друкує на принтері й видає за «державний документ», що, начебто, дозволяє стрибати з парашутом.
Трохи пізніше до Тьорла приєднався ще один пройдисвіт – активіст Партії Регіонів з Харкова Шаповалов. Якщо ви придбаєте в цих шахраїв один такий сертифікат, то, як запевняє Шаповалов, можете їхати «на будь-який аеродром світу» й стрибати з парашутом, а якщо чотири сертифікати – то можете виконувати без будь-якого контролю будь-які парашутні стрибки та самостійно укладати не тільки основний, але й запасний парашут (що, до речі, категорично забороняється розробниками парашутної техніки та тією ж FAA). А з тим, щоби не залишити цей злодійкуватий дует без копійки, Мінмолодьспорт видав наказ, зареєстрований Міністерством юстиції, що до участі в державних заходах з парашутного спорту допускаються лише спортсмени, тренери та спортивні судді, які вступили у псевдо-громадську організацію Шаповалов й Тьорла, яка була зареєстрована по підроблених документах, і заплатили шахраям «безповоротну фінансову допомогу, без ПДВ».
Інтерес чиновників, які блокують внесення в «Правила використання повітряного простору України» порядку виконання стрибків з парашутом і примушують парашутистів вступати в псевдо-громадську організацію Шаповалова-Тьорла під загрозою недопущення до державних спортивних заходів, пояснюється дуже просто – у такий спосіб спортсменів, тренерів, інструкторів з парашутної підготовки примушують мовчати й нікому не розповідати, що коїться на аеродромах. Зокрема – що всі гроші, які виділяються з бюджету на розвиток парашутного спорту, на військово-патріотичне виховання молоді та на роботу з допризовниками, розкрадаються. Наприклад, за наявними в мене документами, через псевдо-громадську організацію Шаповалова-Тьорла чиновники Мінмолодьспорт (точніше – тодішній перший заступник міністра Шевляк) тільки в 2008 році вкрали з державного бюджету 100 тис. доларів. Доходило до смішного – коли Тьорло їздив відпочивати в Крим за рахунок коштів державного бюджету, що були призначені для проведення навчально-тренувальних зборів з парашутного спорту й видані йому готівкою.
У лютому 2010 року після перевірки, проведеної Генеральною прокуратурою України, прокуратура Києва порушила кримінальну справу в зв’язку з тим, що Шаповалов і Тьорло торгували «сертифікатами парашутиста» – Тьорло примудрився брати гроші навіть з неповнолітніх юніорів. У наступному суди багато разів виносили рішення, якими зобов’язували Мінмолодьспорт припинити примусовий збір грошей з парашутистів і торгівлю якимись саморобними «сертифікатами». Судом були скасовані накази про проведення десятків (!) змагань з парашутного спорту саме тому, що на них примушували платити гроші Шаповалову та Тьорлу, але жодне судове рішення досі не виконано, а бюджетні гроші, призначені для розвитку парашутного спорту, Мінмолодсьпорт продовжує переказувати «на обнал». Зокрема, у 2014 році тодішній міністр Булатов переказав 209 тис. грн. фіктивній фірмі в Києві, назва якої імітувала назву Центрального аероклубу ім. Антонова (щоправда без слів «ім. Антонова» і з іншим кодом ЄДРПОУ).
У квітні 2018 року ми з Igor Lutsenko зустрілись з прокурором Києва Говдою та поцікавились, чому не розслідується кримінальне провадження відносно шахраїв, натомість процвітають грошові побори з парашутистів, торгівля «сертифікатами» та розкрадання коштів державного бюджету? Говда відповів, що він порадився з міністром молоді та спорту Ждановим і дійшов висновку, що запроваджувати державний контроль за використанням повітряного простору України при виконанні парашутних стрибків, як це зроблено в усьому світі, недоцільно. Бо, сказав Говда, треба просто призначити «смотрящєго», який буде контролювати безпеку. І що цим «смотрящім» Говда і Жданов вирішили призначити свого довіреного активіста Партії Регіонів Шаповалова з Харкова.
Але, як пояснив Роман Михайлович, всяка робота повинна оплачуватись, тому Говда і Жданов вирішили зобов’язати всіх парашутистів платити Шаповалову гроші та вступити в псевдо-громадську організацію, зареєстровану шахраями по підроблених документах. А коли Ігор Луценко зауважив, що подібне прямо заборонено частиною 4 статті 36 Конституції України, то Говда відповів, що вони зі Ждановим порадились і дійшли висновку, що «Конституція є недосконалою і не враховує необхідність дотримання заходів безпеки під час парашутних стрибків». Але Говда сказав, що для мене він може зробити виняток. Зі слів Говди, Жданов є його боржником (кажуть, Говда подарував екс-міністру кримінальне провадження за фактом розкрадання Ждановим коштів державного бюджету) і тому Роман Михайлович може виступити посередником та домовитись, що особисто мені не треба буде платити Шаповалову та Тьорлу. Інші будуть платити, і лише один я – як віконт де Бражелон. Що ж стосується кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками шахрайства за фактом торгівлі «сертифікатами парашутиста», то Говда сказав, що він матеріали справи загубив і ніяк не може їх знайти.
Закономірне питання – а як же ж відреагувало НАБУ на кричущі корупційні схеми, облаштовані Говдою та Ждановим? Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за моєю заявою, але чесний та непідкупний керівник Головного підрозділу детективів Калужинський заблокував розслідування. Можливо, Андрій Володимирович чекав, доки я йому принесу трохи грошей. А при зустрічі він мені сказав, що справу розслідувати не буде, бо не бачить нічого поганого в тому, що Говда та Жданов розставляють «смотрящіх», збирають гроші з парашутистів, торгують саморобними «сертифікатами парашутиста» та розкрадають гроші державного бюджету. Як і слід було очікувати, кримінальне провадження в НАБУ закрили, навіть не перевіривши, куди Мінмолодсьпорт впродовж багатьох років направляло мільйони гривень під виглядом розвитку парашутного спорту.
Тому я пропоную журналістам ICTV звернутись до Говди та Калужинського – нехай вони коментують загибель парашутиста, якщо взяли під свій захист торгівлю якимись «сертифікатами парашутиста» й розповідають казки, що контролювати виконання парашутних стрибків має не Державна авіаційна служба України, а шахрай Шаповалов з Партії Регіонів.
Також я рекомендую розпитати Говду, навіщо він разом зі Ждановим знищив парашутно-спортивну підготовку, заборонив проведення будь-яких заходів з підготовки молоді до служби в десантно-штурмових військах, заборонив заняття з парашутного багатоборства (стрибки з парашутом на точність приземлення, біг, плавання), ліквідував парашутні гуртки та клуби. І це – в країні, яка перебуває в стані фактичної війни. А також – куди ділось майно колишньої радянської організації «Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту», яке оцінювалось у 10 млрд. доларів – йдеться про аеродроми, полігони, тири, мотодроми, ескадрильї літаків і гелікоптерів, парашутну техніку, понад 500 автошкіл тощо? Якщо журналісти ICTV цим зацікавляться, я залюбки розповім і покажу документи.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2610640.html.
Tags: беспредел, бойко, зеленский, менты, порошенко, прдоны, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment