Я десь місяць тому пояснював, писав і розповідав про це: вся наша система «адаптивного різнокольорового карантину» дозволяє не попереджати, а хіба що з неприпустимим запізненням реагувати на події, що відбулися десь так чотири тижні тому.
А в прикладному сенсі це означає, що ті дві-три тисячі людей, які до кінця місяця потраплять у статистику в стовпчик «померли від COVID-19», вже інфіковані, і запобігти їх смертям немає або шансів, або ресурсів.
І навіть якщо сьогодні ми оголосимо «жорсткий карантин», тобто lockdown, вони все одне помруть. Відвернути «карантином» їх смерті вже неможливо. І члени їх родин, які будуть «сидіти вдома, рятувати життя» разом з ними, теж інфікуються. Як показує цьогорічний досвід Європи, внутрішньородинна передача в умовах локдауну триває десь два місяці.
Тому ми маємо зараз можливість приблизно прогнозувати розвиток подій до Нового року і навіть далі. Жодних підстав чекати на покращення епідситуації в Україні до весни (квітня) наразі не вбачається.
====
ПОТРІБНА ДОПОМОГА
людям без фантазії
Тут гуляють чутки, що одразу після виборів на нас чекає посилення протиепідемічних обмежень.
Враховуючи певну недоумкуватісь та обмеженість фантазії наших провідних майстрів спорту з коронавірусного борцунізму, пропоную вже зараз складати для них перелік найдебільніших «протиепідемічних» заходів.
Додавайте в коментарях, будь ласка. Можна згадати те, що було в Україні, те, що було за кордоном, або придумувати щось новеньке.
Я розпочну.
1. Комендантська година.
2. Будівництво доріг.
====
Про погіршення.
Тут кажуть, що епідемічна ситуація з COVID-19 в Україні зараз начебто погіршилася.
Брешуть.
Епідситуація в Україні з кінця липня є цілком стабільною і відповідає співвідношенню «+2.1% до попередньої доби».
Синя лінія — усередненна кількість померлих за сім попередніх днів по Україні.
Можна впевнитися, що все цілком стабільно. И жодних змін і жодних здивувань.
Rt три місяці знаходиться у проміжку 1.1 — 1.2. Можна чекати, що після похолодань буде більше.

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2613075.html.
Journal information