Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

COVID-19: Зима близько

SERHIY DIBROV
Тут деякі френди і навіть деякі друзі кажуть, що я перебуваю в депресії, провокую паніку і взагалі лякаю людей.

Це ви ще інших не бачили! (посилання буде нижче :) )

Я лише попереджаю и розповідаю, як воно все буде далі, щоб не було несподіванок.

Насправді поточні “зимові” проблеми почалися ще весною, коли уряд проігнорував пропозиції фахівців щодо правильного покрокового зняття карантинних обмежень. Такі пропозиції були вже у квітні, тобто майже одразу після встановлення жорстких і переважно дебільних заборон. План передбачав певні рівні обмежень і критерії оцінки ситуації, що базувалися саме на найважливішому показнику - поточній завантаженості медичних закладів важкими хворими. Запропоновані заходи мали найменшим чином зашкодити економіці і життю людей, а всі обмеження були б обґрунтованими, потрібними і вчасними.

Але, як завжди, не сталося. Після багатьох експериментів на людях уряд придумав собі "кольоровий карантин". Його особливістю є те, що зараз намагаються якось реагувати не на поточну ситуацію, а на ту, що склалася у липні, стала наочною у серпні, зрозумілою для урядовців стає лише зараз, але ж навіть не для всіх.

Це означає, що наразі уряд нарешті намагається ухвалювати рішення, які були потрібними і доцільними у липні або серпні. Саме так: не розуміти, не помічати і не реагувати протягом кількох місяців (за винятком дерібану бабла) — ось це і є "нічого не робити", яким дорікають чомусь мені :)

Вже напередодні 1 вересня було цілком зрозуміло, що відбудеться у жовтні. Про це тоді казали і писали багато розумних людей, проте - марно. Наразі щоденна кількість померлих з діагнозом COVID-19 наближається до 10% від загальної кількості померлих, і ігнорувати вплив цього чинника на показники смертності, попри всього бажання деяких, вже неможливо. І тому зараз вже цілком зрозуміло, що відбуватиметься до Нового року.

Це буде приблизно так.

Зараз наші "майстри спорту" прокинуться, розпустять школярів по домах і введуть купу інших обмежень (в тому числі традиційно-дебільних, проте є невеличкаьнадія, що цього разу їх буде менше).

Дітей розпустять для початку на два тижні, до кінця жовтня (виборів). Протягом цього часу ситуація не покращиться, тому що в лікарні і на цвинтарі будуть потрапляти ті, хто інфікувався раніше. Тому в листопаді уряд "зрозуміє, що заходи недостатні", і під тиском новин з лікарень підсилить "карантин" ще більше, мірою власної фантазії, ще на два тижні.

Протягом цього часу ситуація теж не покращиться. Весняний досвід інших країн (Іспанії, Франції, Італії, Ізраїлю) свідчить: з моменту оголошення "жорсткого карантину" до моменту повернення щоденною смертності до такого ж рівня проходило півтора-два місяці - інфекція трималася за рахунок побутових родинних контактів.

Що важливо: у вказаних країнах ці процеси відбувалисяся весною, коли імунітет природним чином підсилюється, і, відповідно, кількість вразливих до інфекцій день за днем зменшується. У нас цей процес буде восени, коли кількість вразливих і хворих на ГРВІ зазвичай зростає аж до традиційного піку у лютому.

Тому ситуація у нас буде така.

Зростання захворюваності, кількості шпіталізацій і смертей до Нового року ми собі вже забезпечили, і вже зараз можна якось складати якісь прогнози. Ще у березні українські епідеміологи казали мені: “якщо нічого не робити для протидії розповсюдженню цієї хвороби, до кінця року буде приблизно 20.000 померлих, тобто 3% від загальної річної смертності”.

У нас “щось робили” - проте, на жаль, через одне місце, і тому затягнули спалах у осінь-зиму. Наразі ми вже маємо 5000 померлих і щоденний приріст приблизно +80 на день, що зростає за експонентою. Якщо цей тренд залишиться, то розрахунки кажуть про прогнозні 20.300 померлих до кінця року. А якщо зміниться, то ні.

Що буде далі, у січні та лютому? Зараз можна подивитися на графіки смертності в Чилі, Аргентині, Перу, Бразилії в їх зимові місяці (червень, липень, серпень цього року). Розповідаю: там був величезний зліт. В статистиці “кількість смертей” всі ці країни зараз в десятці рекордсменів, з показником 700-1000 смертей на мільйон населення, І це - на тлі серйозних обмежень і жорсткого маскового режиму.

Так що, шансів немає? Зачекайте, ми прийшли до найцікавішого.

З одного боку, як я писав, взимку схильність людей до ГРВІ збільшується, і можна чекати, що зростання показників прискориться. Дуже тривожні сигнали бачить, наприклад, Евгений Истребин, який аналізує різні індикатори, зокрема кількість підозрілих випадків.

З іншого боку, швидкість розповсюдження вірусу досі залишається досить низькою. Місяць тому кожні десятеро хворих заражали 11-12 інших людей. Для припинення такого зростання внаслідок впливу “популяційного імунітету” треба ще десь 10-15%, можливо, 20% імунних. Це багато, але ж це не “більше половини перехворілих”, як часто кажуть зараз. І чим більше буде перехворілих, тим скоріше ми досягнемо того порогу.

Але ж не варто скидати з рахунків, що зараз через холод і мряку зачиняють вікна та вмикають опалення (за кліматичною нормою це має статися до 15 жовтня). Пересушене, неочищене повітря в зачинених приміщеннях є надзвичайно ефективним чинником передачі інфекції, розносячи збудників (в тому числі вірус nCoV-2) у так званій краплинно-ядерцевій фазі аерозолю. Особливо актуально це для шкіл, дитячих садків та лікарень, де в в 95 випадків зі 100 немає систем централізованої подачі кондиційованого (очищеного) та видалення забрудненого повітря з приміщень, а найчастіше - взагалі немає жодної вентиляції. Що стосується лікарень, то до переліку інфекцій, які стануть поширюватися ефективніше, до усіляких ГРВІ та коронавірусу варто додати бактерії - збудники внутрішньолікарняної пневмонії, які мають чи не абсолютну стійкість до всіх відомих антибіотиків.

Одночасна конкуренція цих трендів — збільшення кількості сприятливих (через природні причини); активізація механізмів передачі; збільшення кількості несприятливих (перехворілих) — і сформує епідемічну картину цієї зими. Ну і, звісно, будуть інші сезонні ГРВІ та грип, на які взимку у нас традиційно хворіє приблизно мільйон людей на місяць.

Ну як, злякалися?

Якщо ні, ось вам точка зору фахівця, лікаря-епідеміолога та лікаря-інфекціоніста Олексій Валерійович Галімський. Я у порівнянні з ним — невиправний оптиміст.
https://www.facebook.com/o.v.galimsky/posts/662798264671300

План зняття обмежень, якого варто було дотримуватися в квітні, тут:
https://docs.google.com/document/d/1AJZdfSpPSj--jjel7VdkFEvourWqYtQHCl2bKaZ7smQ/edit

P.S. На картинці — графік смертей по Україні станом на 13.10.2020 (усереднений за 7 днів, синя лінія).
Червона лінія — мої очікування.
Скоріше за все, днями їх доведеться переглядати. В гіршу сторону, звісно.

=====
https://www.facebook.com/notes/serhiy-dibrov/covid-19-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8C%D0%BA%D0%BE/10222216187246205/


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2615152.html.
Tags: дебилы, карантин, медицина, мировое правительство
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments