Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

...не горять не тільки рукописи, але й матеріали службових розслідувань

Volodymyr Boiko
Народ дивується з приводу оголошеного Недієздатним опитування громадян, яке невідомо хто, невідомо чиїм коштом і невідомо за яким законом має провести під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Особливо вразило перше запитання з п'яти, винесене на псевдо-референдум: «чи підтримуєте ви довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?». Стало очевидним, що і запитання, і саме «опитування» вигадав дрібний шахрай Міша Подоляк, якому глава держави Андрій Єрмак доручив керувати внутрішньою політикою і який неофіційно сидить в Офісі президента, отримуючи в конверті «десятку» на місяць за рахунок так званого президентського фонду, що формується з тих самих корупційних схем, за які Недієздатний пропонує довічно позбавляти волі.
Винятковий цинізм цього запитання полягає в тому, що нинішня владна команда опинилась в кабінетах на Банковій, головним чином, завдяки «Свинарчукгейту» – скандалу з розкраданням коштів «Укроборонпрому» через фірму «Оптимумспецдеталь», що належала сину секретаря РНБОУ Гладковському (у дівоцтві – Свинарчуку). Ця фірма завозила контрабандою з Росії деталі до військової техніки, які втридорога продавала підприємствам «Укроборонпрому». Але скандал полягав не в тому, що деталі завозились контрабандою (якраз цим в Україні нікого не здивуєш), не в тому, що за них правилась завищена ціна (урешті-решт, отримання прибутку – це мета будь-якого бізнесу) і не в тому, що фірма не сплачувала податки (бізнесмени цій державі взагалі нічого не винні), а в тому, що вона працювала «під дахом» директора НАБУ Артема Ситника та його кума, нині – керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. Інтереси Ситника й Калужинського представляв так званий «таємний агент НАБУ» Євген Шевченко, який разом з подільниками – Жуковим, Рогозою та Гладковським-молодшим – провертав оборудки з постачання контрабандних деталей «Укроборонпрому» й ділився виручкою з керівниками НАБУ. А роль Калужинського полягала в тому, що він готував і передавав на підпис першому заступникові НАБУ Углаві листи, які давали можливість фіктивній фірмі «Оптимумспецдеталь» брати участь у тендерах.
У 2016 році про ці афери довідалась Головна військова прокуратура після того, як подільники «таємного агента НАБУ» Шевченка були затримані в зовсім іншому епізоді їх злочинної діяльності й військові прокурори отримали доступ до їх телефонів та листування. Але оскільки розкрадання коштів «Укроборонпрому», відповідно до ч.5 ст. 2016 КПК України, має право розслідувати виключно НАБУ, то 1 березня 2017 року листування шахраїв та інші документи, що свідчили про причетність Калужинського до кримінального бізнесу, головний військовий прокурор Анатолій Матіос відправив у НАБУ. Ці документи отримав особисто Калужинський і разом з детективами Борисенком (до речі, кум Ситника, як і Калужинський) та Литвиненком приховав.
Про те, як Калужинський, Борисенко й Литвиненко допомагали «таємному агенту НАБУ» Шевченку та його друзям розкрадати кошти «Укроборонпрому», стало відомо лише в березні 2019 року, коли військовий прокурор Віталій Опанасенко передав Бігусу для оприлюднення листування шахраїв. Оскільки скандал вибухнув під час кампанії по виборах президента, Порошенко не став покривати злочинців й відносно співробітників НАБУ в ДБР було розпочато кримінальне провадження, зареєстроване особисто керівником САП Назаром Холодницьким. Щоби врятувати своїх кумів Калужинського й Борисенка, Ситник віддав «на розрив» детектива Литвиненка, якому в ДБР було повідомлено про підозру. Що ж стосується Калужинського, то матеріали службового розслідування відносно нього Ситнику довелось направити в НАЗК для притягнення цього покидька до відповідальності за вчинене корупційне правопорушення.
Але як тільки на хвилі «Свинарчукгейту» до влади прийшла команда Зеленського, кримінальне провадження було закрито особисто генеральним прокурором Рябошапкою, а НАЗК отримало з Офісу президента команду забути про Калужинського. І ось тепер Недієздатний читає з телесуфлера текст, написаний дрібним шахраєм Подоляком, і, заламуючи руки, закликає карати корупціонерів довічним ув’язненням – після того, як він та його Рябошапка закрили справу про розкрадання коштів «Укроборонпрому» й звільнили корупціонерів і крадіїв від будь-якої відповідальності.
Але я хочу розчарувати керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського: не горять не тільки рукописи, але й матеріали службових розслідувань. Тому я буду щодня публікувати по одному аркушу висновок службового розслідування, проведеного в НАБУ навесні 2019 року у зв’язку з причетністю Калужинського та інших співробітників НАБУ до розкрадання коштів «Укроборонпрому». Висновок має 84 сторінки, публікація розтягнеться на три місяці і я бажаю Андрію Володимировичу приємного читання. Подаю аркуш перший.- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2618487.html.
Tags: бойко, дебилы, зеленский, менты, порошенко, прдоны, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment