Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Алі Татар-заде · історія з містом Гадрут як приклад інформаційної війни

Ще на початку жовтня Азербайджан, устами особисто президента Алієва, оголосив, що це місто взяте.
Щоправда, в заяві і подальших новинах були дані дві старих назви Гадрута - Аг'оглу і Дізаг, які по суті є назвами окремих історичних районів сучасного Гадрута.
Вірменська сторона поспішила спростувати цю заяву, і доволі ефектно.
Кілька керівників Карабаху заявили, що от прямо зараз перебувають у Гадруті, "і чомусь не бачу жодного азербайджанця", - сказав один з них із воодушевляючим сарказмом, - "навколо одні вірмени".
Російські воєнкори наступного ж дня повідоміли, що побували в Гадруті і - там немає ніяких боїв.
Однак Азербайджан продовжував наполягати, що "Гадрут наш".
Вірменська сторона у відповідь припускала, що президента Азербайджану "подставили", і оскільки він особисто заявив про Гадрут, то тепер його війська гинуть за здійснення його слів.
В наступні дні Азербайджан показав кадри з Гадруту, де видно панораму містечка і азербайджанський прапор на передньому плані.
Однак фахівці визнали в цьому лише передмістя Гадрута.
Наступного дня Вірменія заявила, що диверсійна група з 300 азербайджанців таємно проникла в Гадрут, зняла кадри які імітують захоплення містечка, а на своєму шляху не зустріла нікого окрім "хлопця інвалида та його старої матінки", яких і вбили жорстоким способом.
Більше тиждня лунали підозри - це я кажу лише про солідні змі, а що творилося в соцмережах та сайтах ангажованих осіб, можна тільки уявити.
Нарешті сьогодні Азербайджан показав кадри з центру Гадруту.
На пряме питання щодо ціх кадрів, які вже визнані неспростовними, вірменський речник роздратовано відповів, що війська пересуваються туди і сюди, і попрохав не концентруватися на таких відео.
На вулицях Гадрута, судячи з відео - анікого, всюди вірменські таблички.
Схоже, що містечко (3000 цивільних) було евакуйовано і вже давно, залишені тільки вояки.
А весь цей час велися не тільки бої на вулицях міста (про які не повідомляли обидві сторони), але й інформаційні змагання за те, щоби містечко вважалося "нашим".
Вірмени використали навіть втрату Гадруту як привод для очевидної страшилки (300 диверсантів вбивають старуху та інваліда),
а також для підриву авторитету Алієва (він бреше, ляпнув не подумавши, а тепер гинуть рядові)
Азербайджанці - оголосили Гадрут своїм ще тоді, коли тільки оточили його і те не зо всіх боків, даючи цивілам евакуюватись.
Вони дали пристрастям щодо фейковості Гадруту накалитись - і оприлюднили докази тільки тоді, коли треба було супроводити іншу приголомшуючу новину: про взяття міста Фізулі, не менш важливого, ніж Гадрут.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2619932.html.
Tags: война, кавказ, провокація, піар, свобода змі
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments