Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Правова позиція сторін (якщо відкинути політичне марнослів’я)

Volodymyr Boiko
Цікава судово-історична баталія точиться між автором книжки про Василя Стуса Вахтангом Кіпіані й колишнім адвокатом поета Віктором Медведчуком. Правова позиція сторін (якщо відкинути політичне марнослів’я) полягає в наступному:
Відповідач Кіпіані вважає, що Стус ніколи не боровся з радянською владою й навіть думок таких не мав, але співробітники КДБ неправильно витлумачили його вірші й приписали поетові антирадянську агітацію, якої, насправді, і близько не було. При цьому адвокат Медведчук замість того, щоби допомогти підсудному довести свою законослухняність та любов до Комуністичної Партії, не надав правову допомогу в належному обсязі й не спростував обвинувачення.
Позивач Медведчук вважає, що Стус, навпаки, був героєм і своєю творчістю розкривав людям очі на злочинну сутність комуністичного режиму, за що був обґрунтовано притягнутий до кримінальної відповідальності й засуджений у повній відповідності до чинного на той час антилюдяного законодавства.
Доки Дарницький районний суд Києва став на сторону позивача Медведчука й погодився, що Василь Стус, усе ж таки, був героєм і боровся з радянським режимом. Але я сподіваюсь, що Вахтангу вдасться довести в судах вищих інстанцій, що Стус був конформістом і ніколи не боровся з радянською владою.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2622987.html.
Tags: анализ, бойко, история, левые, медведчук, прдоны
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments