Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

як Азербайджан програв попередню війну за Карабах?

Алі Татар-заде
як Азербайджан програв попередню війну за Карабах? Гадаю, що фахівці це знають точно і в деталях, а от наш загал, який здатний забути слова і дії політика за кілька років ба навіть місяців, може запросто позабути і ці події майже 30-річної давнини. Тим більш, в далекій країні, коли своїх проблем було валом. Цей допис саме для тих, хто мало цікавився.
Опишу стисло і просто. Один з видатних польових командирів в розпал війни оголосив, що "ворог - прямо в Баку", підняв добровольці батальони з фронту і пішов на столицю. На своєму шляху він знимав поганих губернаторів та призначав своїх хлопців, захоплював міста, які зустрічали його з відкритими дверима. Демократичний президент Азербайджану (відомий своїми націоналістичними та антимосковськими поглядами) фактчно капитулював та передав владу Гейдару Алієву - колишньому голові КГБ АзССР, першому секретарю компартії, а на той момент голові Нахичеванської автономії.
Алієв "примирив" мятежного генерала з президентом, для чого попрохав призначити його спикером парламенту, а потім - і до відставки президента, чиї обов'язки він взяв на себе.
Весь цей час, підкреслюю, йшла війна.
І звичайно ж, Вірменія не забула скористатися цім, захоплюючи Карабах село за селом та верховина за верховниною. І не тільки Карабах, а й землі навколо, як всі тепер вже в курсі.
Президент втік та оселився у себе в рідному селі, але Алієв-старший все ж таки провів референдум з визнання недовіри втікачеві, засудивши весь політчний курс попередника.
Потім він став новим президентом.
А мятежний генерал - його прем'єр-міністром.
Пару слів про того генерала-добровольця. Він був "большой друг Москви".
Алієв - також (в ЦК, а тим більш у КГБ, "колишніх не буває").
Тим часом вірмени наступали і наступали. Контранступи провалювалися.
Алієв звинуватив армію "попередників" в небоєздатності, розпустив добровольці загони (які симпатизували хоча б частково попереднику).
А вірмени все наступали.
Тим часом Алієв увів Азербайджан до СНГ та сподівався на допомогу від Московії.
Але в самій Московії стався путч, штурм парламента, переворот - коротше різко стало не до Закавказзя.
І тільки тоді Алієв, бачучи безпорадність РФ, яка - здавалося - й сама ось-ось розвалиться - розвернув свою державу на західну орієнтацію.
Тим часом "мятежний генерал" організував два путчи одразу як курс Алієва перестав бути прямо проросійським - все ті ж гасла, ворог у Баку, нас продали вірменам.
Двічі в Баку були справжні озброєні бої поліції з армією (поліція за мятежників, армія за Алієва)
Вірмени продовжували закріплення позицій.
Азербайджан тепер був надійно в СНГ.
Мир було підписано на умовах Вірменії.
У всьому - за офіційною доктриною - винні попередники.
Попередники належали до демократичного та націоналістичного табору.
Відтак ці два напрями в політиці та умах цілого покоління були прирівнені до невдах і зрадників.
Час описаних подій: 1993-95.
Ну що, пригадали? Десь таке чули, але забулося, так?
=====
Алі Татар-заде
8 хв · Доступність:Публічно
я дуже радий за Іріну Фаріон, яка вступила до КПСС "коли це вже не було настільки модно" і з метою розвалити її зсередини. Надихнений цім взірцем, подумую тепер вступити до партії "Єдіная Росія", хоча в принципі в нас в окупації є ще КПРФ і навіть партія Грача. Або до Юнармії, її треба розвалити також. Якщо всі так робитимуть, як ми з пані Іриною, то в Москви не буде жодних шансів! Хто не вірить нам з нею - спитайте в Винниченка, який вступив в КПУ, а також Любченка, Скрипника, Чубаря, інших достойників. Тепер я розумію, принаймні, нащо вони туди перлись та чому скінчили так незвичайно.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2624366.html.
Tags: дебилы, история, кавказ
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment