Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"Спонсор" цього допису - Конституційний суд Польщі

Лідія Гайдар
Великий російський письменник, мислитель та просвітитель граф Лєв Толстой був переконаним противником дошлюбних та позашлюбних статевих зв'язків. Це було для нього настільки принципово, що заради їх обліку він з юності вів спеціяльного щоденника, в якому всі ті свої аморальні стосунки фіксував. І робив це не просто так, а з конкретною метою покаяння перед своєю майбутньою нареченою.
Оскільки одружився він в 34 роки (його дружині, Соф'є Андрєєвнє Бєрс, за кілька днів до вінчання виповнилося 18), треба думати, що перелік коханок графа з описами його внутрішньої боротьби зі спокусою, гріхопадінням та наступними моральними каяттями був чималенький. І весь цей свій бруд (з доброчесною метою очищення, а ви як думали) він вивалив на голову своєї юної та чистої нареченої (до речі, з дозволу її батька-лікаря) за кілька днів до весілля. Від шлюбу дівчина не відмовилася, але зізнання її нареченого завдали їй великих страждань.
В подальшому, до речі, Соф'я Андрєєвна все своє життя мала можливість постійно бачити позашлюбного сина свого чоловіка від ЗАМІЖНЬОЇ селянки Ясної поляни, його кріпачки Аксін'і Базикіной, Тимофія. Він був лише на два роки старший за її власного первістка, Сергія. "Чутливий" романист Толстой зізнався своїй дружині в існуванні Тимофія, але нічого не зробив для того, щоб вона не бачила його час від часу. Як господарь своїх кріпаків, він міг не лише відправити родину своєї колишньої коханки в яке-небудь інше, належне йому, село, але й надати їй (чи хоча б своєму синові) волю. Але зась.
Статеві відносини навіть між подружжям не з метою зачаття дитини, а заради задоволення, граф вважав аморальними. Так що його дружина за 48 років їх спільного життя народила тринадцятеро дітей. п'ятеро з яких померли в дитинстві.
П'яті пологи Соф'і Андєєвни, в результаті яких народилася дочка Марія (1871-1906), були дуже важкими, і ледь не коштували породіллі життя. Лікарі вважали, що в подальшому графині дуже ризиковано вагітнити та народжувати дітей, і тому вона звернулася до чоловіка з пропозицією припинити їх статеві стосунки (інших дієвих засобів контрацепції за тих часів не знали) - адже трьох синів та двох дочок вони вже мають, тож заради чого їй піддавати своє життя небезбеці? Толстой не просто категорично відмовив дружині - він був щиро ображений її пропозицією. За Толстим, шлюбне життя передбачає обов'язковий секс, а секс (навіть подружній) виправдовується лише народжденням дітей. Ну, а якщо в результаті їх народження дружина помре - значить, так вже їй судилося (насправді, не відмовлятися ж від сексу заради такої дрібниці тоді вже дуже відомому автору "Війни і миру", який дуже пишався своєю вірністю дружині, що унеможливлювало для нього позашлюбні сексуальні стосунки).
Соф'я Андрєєвна (як і завжди) підкорилася своєму геніальному чоловікові, і ще вісім разів зіграла з долею в пологову "рулетку" (свого останнього сина Івана вона народила в 44 роки). Але так просто це не минулося - в 1910 році відомий лікар Россолімо діагностував у неї «дегенеративную двойную конституцию, паранойяльную и истерическую, с преобладанием первой».
Крім того, в 1906 році графиня перенесла дуже складну гінекологічну операцію по видаленню гнійної кісти. На яку, до речі (з урахуванням дуже гострої ситуації та тієї обставини, що везти хвору вже не можна було нікуди, відомий хірург професор Владімір Снєгірьов оперував прямо в Ясній поляні), присутній тут же Лєв Толстой своєї згоди так і не надав: "Я против вмешательства, которое, по моему мнению, нарушает величие и торжественность великого акта смерти".
Втім, сама Соф'я Андрєєвна про свого чоловіка все чудово розуміла, але, з урахуванням її середовища та положення її родини в суспільстві, змінити в своєму житті нічого не могла. Хіба що писати свої гіркі думки до щоденника, як от її допис від 18-го лютого 1898 року:
"...Вчера вечером меня поразил разговор Л. Н. о женском вопросе. Он и вчера, и всегда против свободы и так называемой равноправности женщины; вчера же он вдруг высказал, что у женщины, каким бы делом она ни занималась: учительством, медициной, искусством, — у ней одна цель: половая любовь. Как она ее добьется, так все ее занятия летят пра­хом.
Я возмутилась страшно таким мнением и стала упрекать Льву Нико­лае­вичу за его этот вечный циничный, столько заставивший меня стра­дать взгляд на женщин. Я ему сказала, что он потому так смотрел на жен­щин, что до 34 лет не знал близко ни одной порядочной жен­щины. И то отсутствие дружбы, симпатии душ, а не тел, то равнодуш­ное отношение к моей духовной и внутренней жизни, которое так мучает и огорчает меня до сих пор, которое так сильно обнажилось и уяснилось мне с годами, — то и испортило мне жизнь и заставило разочароваться и меньше любить теперь моего мужа".
P.S. "Спонсор" цього допису - Конституційний суд Польщі, який заборонив переривання вагітності через невиліковну хворобу плоду - таким чином, фактично повністю скасувавши в країні аборти.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2629425.html.
Tags: бесовщина, дебіли, история, рассея
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments