Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Азербайджан 27 жовтня подав міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини проти Вірменії

Borys Babin
Отже це сталося й Азербайджан 27 жовтня подав міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини проти Вірменії, у якій вимагає на невідкладні заходи за 39 правилом Регламенту.
Перелік цих запитаних у Суду заходів широкий; він охоплює припинення ракетних обстрілів цивільних об'єктів, припинення підтримки "злочинної" влади на окупованих територіях, припинення надсилання на ці території "добровільців"/"найманців", власне й виведення окупаційних військ.
Найцікавіше, що Азербайджан вимагає від ЄСПЛ у цій справі 47319/20 також невідкладно зобов'язати Вірменію припинити "політику ненависті" проти Азербайджану та його громадян.
Що ж.
Тепер Страсбург повноцінно перетворився на "суд війни", де будуть розглядатися у вимірі прав людини три міждержавних конфлікта (РФ-Грузія, РФ-Україна, Азербайджан-Вірменія).
Та лише у одному з них тепер маємо взагалі унікальний для міжнародного права прецедент фактично "зустрічного позову".
Прогнозую що наразі ЄСПЛ задовольнить невідкладні вимоги Азербайджану частково та поставить перед Вірменією якесь єдине загальне зобов'язання, без конкретики та без преюдиції, без вказівок, чи є території окупованими, чи є "влада Арцаху" злочинною та чи є комбатанти саме найманцями.
Вимогу зобов'язати через суд "припинити ненавидити" в умовах масштабного збройного конфлікту коментувати важкувато..., але спишемо це на мілленіум.
Втім, примітно, що слова "тероризм" у прес-релізі ЄСПЛ немає.
Цікаво чи з'явиться воно у матеріалах справи 47319/20.
Для нас ця ситуація є цілком практичною, бо сьогодні Азербайджан зробив те, що Україна не спромоглася щодо Сходу з 2014 року.
А саме - подати в ЄСПЛ запит за 39 правилом із майже гарантованою швидкою відповіддю Суду.
Більш того, через не переховувану наразі участь кримських вірмен у карабаському конфлікті Україна зобов'язана приділити особливу увагу до справи 47319/20 саме у вимірі піднятого питання найманців/добровільців.
Ще двадцять років тому геть абстрактне міжнародне право, що завжди пишеться кров'ю більше, ніж чорнилами, стає все ближчим до кожного нас....
Мексиканські фотографи, здається, зробили його непоганий сучасний портрет.
- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2635359.html.
Tags: война, дебіли, европа, кавказ, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments