Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ще не зійшло сонце, а в НАЗК вже кипіла робота

Volodymyr Boiko
Ще не зійшло сонце, а в НАЗК вже кипіла робота – глупої ночі з суботи на неділю, о 00:39 1 листопада 2020 року, на сайті НАЗК з’явився допис з критикою спільного листа Венеційської комісії та GRECO, яким дві європейські інституції попередили главу держави Андрія Єрмака про неприпустимість ухвалення закону про припинення повноважень суддів Конституційного Суду України та скасування рішень КСУ, що не подобаються професійним «борцям з корупцією».
З такої нагоди не можу не приховати своєї радості від того, що в НАЗК, нарешті, взяли на роботу фахівців з конституційного права. Але все-таки хотілося б почути від цього шановного, але нікчемного органу, чи збирається воно коли-небудь почати займатись тією діяльністю, задля якої було створено. Принаймні в 2020 році на утримання НАЗК в державному бюджеті передбачено 812 млн. грн. (у 2019 році цей орган обійшовся країні в 758 млн. грн.), а доки платники податків не отримали від НАЗК користі й на 3 копійки.
За майже п’ять років роботи НАЗК я пригадую лише єдиний випадок, коли топ-корупціонер був притягнутий до відповідальності за те, що не задекларував одержані подарунки – це коли 6 вересня 2019 року Сарненський районний суд виніс адмінпостанову стосовно директора НАБУ Ситника. Як встановив суд, Артем Сергійович разом зі своїм кумом Калужинським відпочивав у мисливському господарстві «Поліське-Сарни» коштом аграрного барону Бахматюка (Бахматюк платив Ситнику за те, щоби НАБУ не розслідувало кримінальне провадження за фактом розкрадання належного Бахматюку VAB-Банку), навіть розбив по-п’яні два квадроцикли вартістю 17 тис. доларів США, які знову ж таки оплатив Бахматюк, але забув задекларувати одержані матеріальні блага. Однак навіть у цьому випадку адміністративний протокол щодо Ситника був складений не в НАЗК, а в Національній поліції.
Більш того, НАЗК не обурює та обставина, що корупціонер Ситник, попри пряму заборону, встановлену законом, продовжує перебувати на державній службі. Точно так як не турбує НАЗК те, що рішення суду відносно Ситника так і не було виконано – директора НАБУ за вчинення корупційного правопорушення суд оштрафував на 3,4 тис. грн. і постановив конфіскувати в дохід держави вартість подарунків, одержаних Ситником від Бахматюка й не внесених у декларацію. Але судове рішення на сьогодні виконано лише в частині штрафу, конфіскація так і не проведена, оскільки керівник НАЗК забуває направити міністру юстиції припис щодо виконання вимог антикорупційного законодавства.
Також НАЗК не поспішає скласти відносно Ситника адмінпротокол за приховування продажу земельної ділянки в Севастополі: оскільки директор НАБУ в 2017 році продав цю землю, оформлену на його дружину, за російськими законами, тим самим визнавши окупаційну владу, він не наважився задекларувати отримані гроші, не кажучи вже про сплату податків в український бюджет (Ситник сплатив лише в бюджет Російської Федерації). До речі, щоби провернути цю оборудку, Ситник також звертався по допомогу до Бахматюка – співробітник Бахматюка Микола Надейко зустрів на кордоні з Кримом посередника з грошима й доставив цього посередника до Ситника додому, у квартиру, яку Артем Сергійович придбав за хабар, який йому сплатила громадянка Винокурова за закриття кримінальної справи.
Натомість на сайті НАЗК розміщуються дописи з критикою висновків Венеційської комісії чи запевнення в правомочності президента України звільняти суддів КСУ за те, що вони не погоджують свої рішення з НАЗК. Тож виникає закономірне запитання до шановного керівництва НАЗК: панове, а Ви не пробували зайнятись своєю роботою? Бо якщо Ви ще кілька місяців будете бити байдики замість того, щоби притягувати корупціонерів до відповідальності, то неминуче постане питання про ліквідацію не тільки НАБУ, але й НАЗК. Принаймні, не бачу причин, з яких платники податків мають утримувати ці сміховиська.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2642118.html.
Tags: бойко, зеленский, менты, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment