Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Система обмеженого доступу в країнах, що розвиваються: новий підхід до проблем розвитку

Традиційно західні вчені та експерти роблять рекомендації виходячи з того, що ринкова економіка та конкурентна демократія («відкритий доступ» до економіки та політики) є природним станом будь-якого суспільства, а отже менш успішним країнам варто просто запозичувати зразки вдалих формальних інституцій з досвіду більш успішних країн щоб досягти успіху. Дуглас С. Норт, Нобелевський лауреат 1993 року, та його співавтори заперечують цей стереотип і переконливо пояснюють внутрішню логіку суспільного устрою «з обмеженим доступом», який, навпаки, тримається на обмеженні конкуренції, навіть попри наявність формальних інститутів, характерних для «відкритого доступу». Такий порядок утворився природним шляхом, і існує на протязі тисячоліть, навіть незважаючи на свою разючу економічну неефективність. Тільки в останні два століття кількадесят країн спромоглися перейти до «відкритого доступу», і лише завдяки цьому домогтися принципово кращої якості життя людей.

Читати переклад (ПДФ)

(Статья Нобелевского лауреата Норта и соавторов, любезно переведенная Дмитрием Боярчуком.
Концепция, которая перевернула с головы на ноги многие предсталения мэйнстрима, и позволила объяснить, что реально происходит в большинстве стран мира -- в том числе и ЧЕМ МЫ ОТЛИЧАЕМСЯ ОТ "ЕВРОПЫ", и что нам делать, чтобы реально изменить нашу участь. Vladimir Dubrovskiy)
Tags: либертарианство, общество, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments