Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

якось не комільфо

Записки пасквілянта
У видатного юриста сучасності та адвоката від бога Масі Найєма трапилось прозріння. Ні, він не покаявся в тому, що в 2016 році організовував мітинги на підтримку поліцая Олійника, який вбив ні в чому не винуватого неповнолітнього хлопця Михайла Медведєва. І не розповів, як разом з адвокатесою Закревською умовляв батька померлої Катерини Гандзюк дати згоду на укладання угоди між нападниками та прокурором, що потягнуло мінімальне покарання для виконавців злочину. Виявляється, зірка сучасної юриспруденції хоча й вважає НАБУ осередком законності та правопорядку, трохи розчарований тим, що директор цієї поважної установи Артем Ситник разом зі своїм кумом Андрієм Калужинським бездарно сфальсифікував кримінальне провадження відносно компанії «Трейд Коммодіті».

З цього приводу Масі Наєм 9 листопада 2020 року розмістив допис на сторінці «Української правди» під назвою «НАБУ, ти мені друг, але істина дорожча». Але за ніч хтось пояснив пану Наєйму, що зізнаватись у дружбі з хабарниками, вимагачами та розкрадачами коштів «Укроборонпрому», де нужденно працює його брат, якось не комільфо. І на ранок Масі поміняв назву свого допису на «Відчуття справедливості змушує нас опонувати НАБУ та САП у справі «Трейд Коммодіті».

https://www.pravda.com.ua/columns/2020/11/9/7272950/

Про цю історію я розповідав ще три роки тому: отримавши подяку від конкурентів «Трейд Коммодіті», Ситник і Калужинський 11 жовтня 2017 року затримали двох високопосадовців Міноборони – заступника міністра Ігоря Павловського й директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Володимира Гулєвича, – звинувативши їх у розтраті понад 149 млн. грн. в ході закупівлі пального для Збройних Сил у компанії «Трейд Коммодіті». Невдовзі був затриманий інвестор «Трейд Коммодіті» Володимир Трофименко, а в липні 2018 року – топ-менеджер компанії «Трейд-Коммодіті» Володимир Гарькавий.

При цьому всі чотири позасудових затримання були проведені з кричущим порушенням законності й без встановлених ст.208 КПК України підстав. А єдиним доказом «вчиненого злочину» була вимога Державної аудиторської служби України від 09.03.2017 №31-14/352, винесена на підставі проведеної перевірки.

Щоправда, цю вимогу Держаудитслужби Міноборони оскаржило до суду ще в травні 2017 року. Але ласі до грошей Ситник і Калужинський, не чекаючи завершення судового процесу, стали заповзято «боротись з корупцією». А далі трапився конфуз: Окружний адміністративний суд м.Києва рішенням від 14 березня 2018 року у справі №826/6926/17 повністю задовольнив позов Міністерства оборони України, визнав незаконним та скасував вимогу Держаудиту, якою, начебто, був встановлений факт переплати в ході придбання Міноборони пального у компанії «Трейд Коммодіті». Це рішення було підтверджено і апеляційною інстанцією, і Верховним Судом. Тим не менш, САП направила справу, яка не має жодної перспективи, до суду.

І ось тепер у адвоката Масі Найєма трапилось прозріння. Тобто, впродовж кількох років професійні «громадські активісти» поливали мене брудом на кожному розі за те, що я говорив і писав про кричущу корупцію в НАБУ, про продаж Ситником справ і про те, що він незаконно затримує бізнесменів, взявши гроші в їх конкурентів. А тепер, коли абсурдність обвинувачення в справі «Трейд Коммодіті» стала очевидною, «активісти» раптом перетворились на поборників законності. Щоправда, із застереженням – мовляв, НАБУ нам друг, але…

І, дійсно, чому б адвокату Масі Найєму не підзаробити на захисті обвинувачених у явно сфальсифікованій справі, де очікується виправдувальний вирок?

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2654143.html.
Tags: бойко, менты, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment