ви мабуть не слідкували за подіями в політичному житті Вірменії, але останнє, що встиг учнити Нікол Пашинян до початку війни (вона фактично почалась ще влітку) - це ну, вгадайте? це розпуск Конституційного Суду.
Парламент, який варчапет (прем'єр) не контролює, відхилив його поправку до Конституції, і тоді варчапет виставив це питання на референдум.
Лише ковідовірус зупинив (відстрочив на непевний строк) проведення плебісциту. Внаслідок чого Пашинян має запеклого і мотивованого ворога на чолі КС та в лиці КС. А тепер вже також - в лиці нахаґаха (президента, який між іншим досі є "гарантом"). А також - в обличчі багатьох партій (практично всіх, окрім своєї).
Його відставка може відбутись хоч сьогодні, але хто захоче взяти на себе відповідальність? Хто такий хоробрий? Поки бажаючих підтримати вчорашніх захопників парламенту немає - адже вони вимагали продовження війни, а хто в цій ситуації хоче очолити уряд, який розірве перемир'я? (Звісно, і це можна - але зі згоді й допомоги Москви).
Католікос також наїхав гнівною фетвою на лідерів Вірменії та фактично напівліквідованого "Арцаху". але йому легко казати, він не очолить військо, як середньовічний архієпископ.
Зараз Пашиняна проклинають майже всі. І не тільки за те, що підписав тепер - але й за те, що не підписав 10, 20, 30 днів тому. Адже тоді б умови були вигідніші!
(Але хто був такий розумний, як сьогодні?) Навпаки, всі тисли, а критики - критикували, щоб не здавався.
Тому коли виникне консенсус, що Пашиняна треба прибрати - це можна зробити легко. КС допоможе в спірних випадках, Генштаб вже тепер проводить відкриті консультації з опозиційними партіями (при чому позапарламентськими теж).
Можливо, владу передадуть знов нахаґаху - той має реноме примирливої особи, та ще й прозахідної.
Але кожному вигідніше перебрати владу не тепер, а потім - щоб не розгрібати те, що "навоювали".
Уникальність ситуації в тому, що скромпроментований не тільки Пашинян, але й представники карабаського клану: і під час війни безпосередньо, і роками раніше на чолі Вірменії, вони очевидно прогавили купу воєнних моментів.
Проте у Московії для вірмен є і суто промосковські партії, деякі навіть ніколи не трапляли в парламент - ці можуть "спробувати щастя".
=====
Марко Поло
В останньомму реченні - у Вірменії, мабуть.
---
Алі Татар-заде
деякі ще в московії )) але я просто заміню на літеру "у", щоби ви краще зрозуміли сенс
- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2654715.html.
Journal information