Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

...ви мабуть не слідкували за подіями в політичному житті Вірмені

Алі Татар-заде
ви мабуть не слідкували за подіями в політичному житті Вірменії, але останнє, що встиг учнити Нікол Пашинян до початку війни (вона фактично почалась ще влітку) - це ну, вгадайте? це розпуск Конституційного Суду.
Парламент, який варчапет (прем'єр) не контролює, відхилив його поправку до Конституції, і тоді варчапет виставив це питання на референдум.
Лише ковідовірус зупинив (відстрочив на непевний строк) проведення плебісциту. Внаслідок чого Пашинян має запеклого і мотивованого ворога на чолі КС та в лиці КС. А тепер вже також - в лиці нахаґаха (президента, який між іншим досі є "гарантом"). А також - в обличчі багатьох партій (практично всіх, окрім своєї).
Його відставка може відбутись хоч сьогодні, але хто захоче взяти на себе відповідальність? Хто такий хоробрий? Поки бажаючих підтримати вчорашніх захопників парламенту немає - адже вони вимагали продовження війни, а хто в цій ситуації хоче очолити уряд, який розірве перемир'я? (Звісно, і це можна - але зі згоді й допомоги Москви).
Католікос також наїхав гнівною фетвою на лідерів Вірменії та фактично напівліквідованого "Арцаху". але йому легко казати, він не очолить військо, як середньовічний архієпископ.
Зараз Пашиняна проклинають майже всі. І не тільки за те, що підписав тепер - але й за те, що не підписав 10, 20, 30 днів тому. Адже тоді б умови були вигідніші!
(Але хто був такий розумний, як сьогодні?) Навпаки, всі тисли, а критики - критикували, щоб не здавався.
Тому коли виникне консенсус, що Пашиняна треба прибрати - це можна зробити легко. КС допоможе в спірних випадках, Генштаб вже тепер проводить відкриті консультації з опозиційними партіями (при чому позапарламентськими теж).
Можливо, владу передадуть знов нахаґаху - той має реноме примирливої особи, та ще й прозахідної.
Але кожному вигідніше перебрати владу не тепер, а потім - щоб не розгрібати те, що "навоювали".
Уникальність ситуації в тому, що скромпроментований не тільки Пашинян, але й представники карабаського клану: і під час війни безпосередньо, і роками раніше на чолі Вірменії, вони очевидно прогавили купу воєнних моментів.
Проте у Московії для вірмен є і суто промосковські партії, деякі навіть ніколи не трапляли в парламент - ці можуть "спробувати щастя".
=====
Марко Поло
В останньомму реченні - у Вірменії, мабуть.
---
Алі Татар-заде
деякі ще в московії )) але я просто заміню на літеру "у", щоби ви краще зрозуміли сенс

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2654715.html.
Tags: анализ, война, кавказ
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments