Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Два в одному

Алі Татар-заде
коли почався (дійшов до України, точніше) ковідовірус і карантин, я задавав питання: а як використає влада час, який йому подарують громадяни сидячи на самоізоляції? Вони побудують, розгорнуть в кожній громаді лазарети для цього різновиду хвороби? Вони передивляться логістику лікарень, щоби ті не були перевантажені під час масових звернень (і не тільки хворих, а й хто підозрює це)? Вони встановлять дезінфікуючі душі на ключових об'єктах хочаб для працівників чи розпили якоїсь речовини на вході? Налагодять випуск масок по 1 гривні, та їхню утилізацію, щоби вони справді були одноразові?
Вже тоді більшість відповідала, що "ні", і виявилась права.
Я ж тоді додав, що будь-яка епідемія в воюючій країні - це хороший привід для перебудови медицини на випадок "гражданской оборони". Два в одному, так би сказати.
Лазарети і операційні кімнати я б одразу розміщав у підземних приміщеннях, які можуть витримати удар від бомбардировок і обстрілів.
Це станеться в нагоді довго після епідемії - адже у нас війна, і ворог нікуди не дівся, він має тисячі літаючої, плаваючої і ходячої військової техніки, він має ядерну бомбу і ракети.
І він може нанести удар коли завгодно, просто щоби відволікти ударом увагу від якого-небудь повстання, бунту чи скандалу
І влада і населення воліють жити так, наче війна ось-ось скінчиться чи вже.
Ну тепер я приведу приклад вірмен, які теж покладалися не знаю на що, і раптово отримали розгром, війну, жахливо неустроєний тил та криваву передову.
Що толку від госпиталя, якщо в нього влучить ракета чи навіть дрон? Потім писати протест в ООН, і там хай 30 років розбираються?
=====
Йосиф Швейк
ще на початку епідемії, коли стався по суті колапс в Італії, я був надзвичайно здивований, оскільки в НАТО за часів Холодної війни був надзвичайно потужний і пропрацьований план розгортання мобільних шпиталів, мобілізації медиків, всієї потрібної інфраструктури на випадок масованого застосування бактеріологічної зброї.
виявилося, що навіть там вже в 90-х все було просрано.
у нас - ви зара з великим трудом знайдете 2-3 придатних для розгортання шпиталів великих бомбосховища. а може і взагалі не знайдете.
та й, справедливості заради, на воєнний час шпиталі теж планувалося навіть при совітах розгортати саме що мобільні, бо там працює чиста арифметика: в бомбосховище можна або покласти 100 лежачих, або посадити 500 здорових. при цьому, зі 100 лежачих частина помре. отже, ефективніше разів у 10 використовувати їх під здорових.
зараз теж ніхто не буде будувати підземні шпиталі.
---
Алі Татар-заде
підземка це лише один з варіантів - не треба користуватися українською звичкою "якщо не так, то краще ніяк". Я підказую хід думок, а не технічні деталі
---
Йосиф Швейк
Алі Татар-заде ну а те що треба мати мобілізаційний план для медицини на випадок масштабної війни - тут я цілком згодний.
ми просто звикли сприймати війну такою, як вона йде зараз. з мінімальними втратами, з майже повною відсутністю втрат серед цивільного населення, без пошкоджень енергетичної інфраструктури і т.д.
типу, "РФ на велику війну не наважиться, бо санкції".
а це - докорінно хибний хід думок.
---
Алі Татар-заде
для медицини, для освіти, для всього взагалі, і користуватися будь-яким приводом і ажіотажом. Просто мати план-максимум і під кожний хайп дивитись, що із нього можна профінансувати під ту сурдинку, поки нарід вимагає "зробити хоч щось"

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2656838.html.
Tags: война, дебіли, зеленский, карантин, коллективное х%№ло, піар
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments