Банківська система в окупованому Криму вже була предметом досліджень, але насамперед у кількісному вимірі - щодо відділень, банкоматів, вкладників, коштів й тому подібне.
Свіже дослідження експертів "АРК" (https://arc.construction/5957?lang=uk) дозволяє окреслити загальну схему "оздоровлення" ринку банківських послуг півострову росіянами.
Дозволю собі зацитувати:
"Спочатку окупаційна «влада» «націоналізує» майно українських банків, що залишили Крим після окупації (приміщення, банкомати і т.п.).
Потім обирається збитковий приватний банк «А», що не має зв’язків і активів за межами РФ (щоб уникнути санкцій або, принаймні, не потрапити під них відразу ж).
Банку «А» окупаційною владою безоплатно передається віджате майно в обмін на частку акцій.
Пенсійний фонд РФ укладає з банком «А» угоду, завдяки якій банк «А» отримує право виплачувати в мережі своїх відділень пенсії жителям Криму, чим забезпечує його клієнтською базою.
Обирається ще кілька внутрішніх російських приватних банків які заходять до Криму («Б», «В»), а так само всі українські банки, що залишилися в Криму («Г», «Д»). Обов’язково дотримується умова зміни власників банків на осіб наближених до керівництва РФ.
Банки «Б», «В», «Г», «Д» починають показувати ознаки фінансової неспроможності, після чого в рамках «заходів з підтримки фінансової стабільності» отримують пряме кредитування від Центрального Банку РФ.
Банк «А» поглинає банки «Б», «В», «Г», «Д» і разом з ними отримує раніше видані Центробанком РФ кредити (які використовує вже для власних цілей) і стає монополістом на півострові.
Власники поглинених банків отримують частку в оновленому банку «А» і стають ще багатшими людьми..."
Кінець цитати
Ане не кінець історії.
Коментарі
Ярослав Вішталюк
При цьому на центробанк, звісно, жодні санкції не поширюються.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2659356.html.
Journal information