Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova · Раніше я цього не розуміла

Я думала - нехай поки що весь мір насілья ми разрушим - ну, а затєм?.. А потому побудуємо нове, насадимо ліси, прокладемо дороги. Після війни, колись...
Бо сенс латати будинки, які вже завтра можуть бути розваленими ворожими обстрілами? А сенс вставляти нові пластикові вікна до будинків, в яких вже завтра можуть стояти знову вибиті шибки. І сенс, ну, сенс, робити нові дороги там, де йде війна?
Але, побачивши одного разу, як це робиться, я замилувалась і стало на душі мені красиво. Стояла я як дурна і роздивлялась на новозасклену школу в селі на самій лінії фронта. І школа та була подібна старенькій, яка нафарбувалась востаннє, на свій дев'яностоп'ятилітній юбілей, але так блищали ті свіжі вікна серед сусідніх стін, що заздрили проваллями вибитих шибок і теж очікували на свою чергу, а доти служити фоном.
І був той виступ новозаскленої школи на фоні руїн так переможно красивим...
При цьому, дозвольте, я чудово все розуміла:
- і про договорнякові обстріли, після яких село на лінії фронта отримує гроші на ремонти і будівельні матеріали, і те ж саме село мусить поділитись з вищою адміністрацією
- і про світові гроші, які з такою щедростю кидають на відбудову прифронтових територій, незважаючи на те, що війну не закінчено, а може, краще дайте ці гроші нам для армії, і ми пошвидше закінчимо війну?
- і про пожежі, які так впевнено йшли від села до села. А як це робиться, питав хтось. Ну, дивись, є, припустімо, уявний дядя Вася, алкоголік з села Кряківка, богом забутого села на лінії фронта. Живе той дядя Вася-алкоголік у хаті, яка і до війни коштувала якісь копійки, а зараз і поготів. ну, скільки він виручить за ту хату? А ніскільки. Ну, хто захоче переїздити до богом забутої Кряківки? На лінії фронта.
І тут дядя Вася отримує дзвінок із-за річки, від кума сестри свого троюрідного брата. А що ви оце смієтесь? Для села це родичі, та ще й досить близькі. Для будь-якого села, між іншим.
Кум виїхав з початком війни, воює в казачках. І каже Васі кум:
- Слухай, давай ти спалиш свою хату. І прослідкуєш, щоб вогонь перекинувся на сусідські. Ну, і там направити вогонь по лісу до Трьохізбенки. І до Муратового в другу сторону.
- Кум, чи ти дурний? - питає Вася. - А я де жити буду? Теж до казачків? Так я просився, мене не взяли, кажуть, алкоголік.
- То не я дурний, то ти дурний. - каже кум. - Дивись, ми тобі за це двісті баксів дамо. А може, даже і триста пятдесят. А потім тобі укри дадуть як потєрпєвшему ще одинадцять штук. Баксів, мєжду прочім. Ти шо, продав би свою хату за майже дванадцять штук?
- Баксів? - питає Вася, прикидує, жує губами, з тугою коситься на порожню пляшку. - Та нікада!
І приходить до рішення.
От, власне, і є частина відповіді на питання, чому пожежі так цілеспрямовано йшли від села до села. Втім, це теж не більше аніж версія, хоча вона й має право на життя.
... так от, кажу ж, я все розумію, не відучора на війні, я розумію, як вони роблять гроші з біди і горя, з руїн і вибухів.
Але я нічого не можу з собою зробити. Бо це красиво.
Красиво, коли на піски, поруч зі спаленим лісом, виходить мурашиння людей, і всі вони насаджують новий ліс.
Припиняють обстріли, щоб ремонтники могли відбудувати зруйнований водогін.
Вкотре піднімають провода і ремонтують лінії електропередач.
Будують дороги і склять школи.
Це все красиво, як переможність людства, якого ще хрєн задавиш війнами й хворобами, і навіть власною дурістю.
... не розбавляйте ці фото своїми критичними замітками, прошу. Я й так вам тут цинізму накришила. Я розумію, розумію. Але нехай хоч трохи, хоч ненадовго нам стане на душах красиво.Алексей Ковалёв разом з Олександром Ганущиним та ще 4

Геометрия будущего леса
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2661579.html.
Tags: ато, донбасс, леді діана, піар, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments