Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Вітаннячко авторам "водному геноциду" від ООН

Borys Babin
18 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив проект чергової, вже п'ятої резолюції Асамблеї щодо прав людини в Криму.
Текст проекту https://undocs.org/A/C.3/75/L.32, та раджу користуватися саме англійською версією, через просто фантастичну кількість очепяток, як необачних так й "необачних" у російськомовній.
РФ якось вже занадто швидко деградує крізь, зокрема й у забезпеченні перекладу документів ООН на власну мову.
Хоча англійська, звісно, також не бездоганна.
Бо цього року у вже традиційному переліку вимог Генасамблеї ООН до Росії щодо Криму, який щорічно зростає (стаття 6 проекту), вже ...не вистачило літер англійського алфавіту.
Їх виявилося замало, тому після вимоги "z" було додано ще вимогу "аа".
Схвалення проекту комітетом означає що він саме у такому вигляді буде проголосованим Генасамблеєю та інтрига стане лише у кількості "за" та "проти". Та чи поправить хоч трохи РФ граматику у російськомовному варіанті)
Тому варто порівняти текст проекту із попередніми чотирма резолюціями Генасамблеї.
З цьогорічних новел слід вказати на згадки у преамбулі декларації про те, що "підривна", зокрема інфраструктурна діяльність окупантів супроводжується "виснаженням природних та сільскогосподарських ресурсів" півострову та "негативно впливає на фізичне обличчя Криму".
Вітаннячко авторам "водному геноциду" від ООН.
Звертайтеся ще.
Уперше резолюція окремо визначає управлінські структури РФ в Криму саме як "нелігітимну" "окупаційну владу Російської Федерації". Тому саме так тепер ці люди будуть називатися в усіх документах ООН - віднині та до деокупації.
Уперше в проекті прямо вказане на те, що "обшуки та облави" в Криму стосуються в першу чергу кримських татар.
В проекті уперше прямо вказане на порушення в Криму прав українців та кримських татар на працю та на отримання освіти рідною мовою.
Уперше у проекті засуджуються спроби РФ обмежити доступ кримської молоді до української освіти.
Також проект ретельніше, ніж попередні, із сумними деталями зупиняється на практиці катувань кримчан спецслужбами РФ у Криму.
Також в резолюції буде, зважаючи на буремний 2020 рік, вказане про неадекватні заходи РФ в Криму щодо протидії пандемії COVID-19, які істотно утискають права кримчан.
Але насправді головна новела проекту є доволі непомітною.
Це його стаття 15, що містить заклик державам ООН "конструктивно брати участь у злагоджених зусиллях" зокрема "в міжнародних форматах щодо Криму" для покращення ситуації з правами людини на окупованому півострові.
Цей сухий бюрократичний текст насправді означає легалізацію на рівні ООН анонсованої "Кримської платформи" як такого "формату щодо Криму".
Адже приєднуватися до неї тепер держави світу зможуть абсолютно визначеним, процедурним шляхом, на виконання конкретного припису майбутньої резолюції.
Величезна подяка усім причетним до написання, лобіювання, перемоги РФ у процедурних тонкощах у комітеті Генасамблеї.

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2665518.html.
Tags: геноцид, крим, рассея, санкції
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments