Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Легендарна гонконгська активістка «Бабуся Вонг» номінована на Нобелівську премію миру 2021


Артур Харитонов
⚡️ Легендарна гонконгська активістка «Бабуся Вонг» номінована на Нобелівську премію миру 2021 парламентарями Британії (після комуністичних репресій)
Неперевершена гонконгська активістка, 64-річна Олександра Вонг, що більш відома як «Бабуся Вонг» була номінована на здобуття Нобелівської премії миру 2021 групою британських депутатів, після того як стало відомо про її затримання каральними органами Комуністичної партії Китаю. Ініціативну групу очолила баронеса Наталі Беннет (https://bit.ly/394MjLj
).
Рішення про арешт 64-річної виборювачки свободи було прийняте одним з гонконгських судів, що з літа 2020 року є повністю підконтрольним Пекіну – через гібридну анексію міста-держави через так званих «закон про національну безпеку».
Всесвітня слава прийшла до Бабусі Вонг у 2019 році – завдяки одиночним пікетам проти антидемократичного «законопроєкту про екстрадицію», які панянка проводила під урядовими структурами, утримуючи британський прапор «Юніон Джек» - символ демократичного минулого Гонконгу, вільного від комунізму.
Минулого серпня Бабуся Вонг була викрадена на територію материкового Китаю – після нападу гонконгського спецназу. За наявною інформацією, літня жінка пройшла через репресивні процедури та ув’язнювалася у тюрмі №3 міста Шеньчжень, що знаходиться на кордоні з Гонконгом. Окрім цього, є інформація, що Бабуся Вонг проживає на території Шеньчженю (прим.: там набагато дешевше житло), а до Гонконгу – по справах і на протести – щоденно їздить на потязі (https://bit.ly/3nHih4g).
У КНР активістка звинувачується у «створенні проблем комуністичному режиму» - антиправовому «злочину», який приписується всім дисидентам та борцям проти злочинів комунізму.
У 2020 році гонконгські правозахисники та продемократичні депутати добилися звільнення Бабусі Вонг під заставу, і спромоглися доставити жінку до Гонконгу. Проте, цього жовтня щодо неї розпочали нове провадження, що супроводжувалося арештом на території Гонконгу, у результаті якого Бабуся Вонг зазнала госпіталізації.
Як стало відомо гонконгським медіа вчора, після завершення курсу лікування та доставлення до гонконгського «суду», Бабусю Вонг звинувачують у «нанесенні тілесних ушкоджень» одному зі спецназівців, якому було доручено охороняти Верховний суд Гонконгу у січні 2019 року. Не варто пояснювати, що абсурдність кваліфікації діянь Бабусі Вонг («якості» якої може позаздрити прокурорка Вєнєдіктова) викликала шквал обурення як серед гонконгської, так і з-поміж міжнародної активістської спільноти.
За словами заступника голови британської парламентської комісії з питань Гонконгу, лорда Елтона, Бабуся Вонг втілює у собі всю «мужність, рішучість та стійкість гонконгських протестувальників, що надихають весь світ». Він додав, що китайські каральні органи насильно змушували Бабусю Вонг співати комуністичний гімн та фотографуватися з прапором КНР, а також написати лист про «відмову від власних продемократичних дій». У свою чергу наш колега з Hong Kong Watch, Люк де Пулфорд, зазначив, що «Бабуся Вонг – одна з найсміливіших людей у світі».
Як головний координатор Free Hong Kong Center (Україна) я щиро вітаю висунення кандидатури Бабусі Вонг для здобуття Нобелівської премії миру 2021 року. Адже пані Вонг є уособленням не тільки гонконгських, й тих сотень тисяч українських жінок, що незважаючи на поважний вік та ризик для життя, продовжували вести боротьбу проти комуністичної окупації.
Олександра Вонг народилася у 1956 році у Британському Гонконзі та все життя пропрацювала у сфері бухгалтерії та аудиту. Проте через захоплення музикою у молодості переїхала до Відня для вивчення вокалу, пізніше жила у США. У 2004 році стала волонтеркою міжнародної християнської гуманітарної організації, від якої була відряджена до материкового Китаю; того ж року придбала квартиру у Шеньчжені, аби «осісти та працювати». Проте дуже скоро Бабуся Вонг зрозуміла, наскільки злочинним є режим КНР, що стало початком її шляху боротьби проти комунізму.
У 2012 році Бабуся Вонг була з-поміж видатних молодих активістів, що боролися проти «реформи з комунізації освіти» та незабаром очолили Революцію парасольок, яка, в свою чергу, брала натхнення з Революції гідності в Україні. У 2018 році жінка стала однією з небагатьох, хто наважився встати на захист Едварда Луна – політичного бранця Пекіну та ідеолога протестів 2019 року, - вигукуючи у судовій залі «ви вже перетворили Гонконг на материковий Китай!».
В своїх останніх інтерв’ю Бабуся Вонг заявила, що молоді гонконгці мають вже зараз шукати притулку закордоном, продовжуючи вести боротьбу та життя у безпечному місці. Щодо себе, Бабуся сказала, що буде вести війну проти комунізм до кінця і що не боїться ані тортур, ані арештів.
Фактично, Бабуся Вонг є тією, кого можна назвати гонконгською Валерією Новодворською: як за безкомпромісність до диктатури, так і за величезну народу любов.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2672443.html.
Tags: беспредел, гонконг, китай, левые, піар
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments