Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ковід-19: Важливі потенційні побічні ефекти носіння масок для обличчя, про які ми повинні пам’ятати

Захар Мілютін
Переклав повністю коротку травневу публікацію в одному з найпрестижніших наукових видань світу - Британському медичному журналі (The BMJ)
за назвою
"Ковід-19: Важливі потенційні побічні ефекти носіння масок для обличчя, про які ми повинні пам’ятати"
https://www.bmj.com/content/369/bmj.m2003
"У своїй редакційній статті Greenhalgh et al радять носити в громадських місцях хірургічні маски, щоб частково запобігти передачі covid-19, додаючи, що ми іноді повинні діяти без остаточних доказів, про всяк випадок.
Вже було виділено два побічні ефекти носіння масок для обличчя в громадських місцях:
Носіння маски може створити помилкове відчуття безпеки та підштовхнути людей менше дотримуватись інших важливих заходів боротьби з інфекцією.
Люди повинні уникати дотику до своїх масок та дотримуватись інших запобіжних заходів, інакше маски є контрпродуктивними.
Іншими потенційними побічними ефектами, які ми повинні враховувати, є:
Якість та обсяг мови між людьми, які носять маски, значно порушені, і через це вони можуть несвідомо більше наближатися один до одного.
Носіння маски змушує повітря, що видихається, потрапляти в очі. Це генерує імпульс доторкнутися до очей. Якщо ваші руки забруднені, ви заражаєте себе.
Маски для обличчя ускладнюють дихання.
Ба більше, частка попередньо видихуваного вуглекислого газу, вдихатиметься під час кожного дихального циклу.
Ці явища збільшують частоту дихання та глибину, і вони можуть погіршити тягар ковід-19, якщо заражені люди в масках поширюватимуть більше зараженого повітря.
Це також може погіршити клінічний стан інфікованих людей, якщо посилене дихання штовхатиме вірусне навантаження в їх легені.
Ефективність вродженого імунітету сильно залежить від вірусного навантаження.
Якщо маски створюють вологе середовище, де вірус, що викликає ковід, може залишатися активним через водяну пару, яка постійно забезпечується диханням і захоплюється тканиною маски, вони означатимуть збільшення вірусного навантаження (шляхом повторного вдихання вірусів, що видихаються) і, отже, вони можуть спричинити поразку вродженого імунітету та збільшення кількості інфекцій.
Контекст нинішньої пандемії covid-19 сильно відрізняється від контексту "парашутів для вистрибування з літаків".
Необхідно кількісно визначити складну взаємодію, яка цілком може коливатись між позитивними та негативними ефектами носіння хірургічних масок населенням.
Зараз не час діяти без доказів."


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2674314.html.
Tags: здоров'я, карантин, піар
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments