Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ковід - 19 і психо-неврологічні наслідкиОлександр Докієн, головний редактор телеканалу "Шпальти":
"Відтоді, як я захворів, почали снитися дуже реалістичні сни. І всі неприємні, подекуди з покійними родичами. Щоночі. Такі сни, які важко відрізнити від реальности. Але водночас прокидаєшся і не хочеш знову у той сон потрапляти. Не пам’ятаю, аби раніше стільки ночей подібні сни у мене були. Можливо, це один із симптомів ковіду. Назву це "ковідними" снами і сподіваюся, що вони зникнуть, щойно я одужаю.
Спойлер: ніби зникли".
Як з'ясувалося, "постковідні сни" і деякі психологічні зміни, або елементи таких змін з'являються майже у кожного, хто перехворів цією страшною недугою.
Тепер я ще раз переконався, що заяви психологів про п'ятисекундну тривалість картинкових, кольорових снів не відповідають дійсності. Після перенесення "Ковід - 19" мої картинкові сни набули тривалої тяглості і навіть сюжетності. Неначе я не сплю, а переглядаю сюжетну кінокартину, часто зі своєю участю. Прокидаюсь, п'ю воду, чи йду в туалет... - повертаюсь у ліжко, засинаю і сон продовжується з тими ж самими "героями" сонострічки.
Психологи також сверджують, що люди не памятають себе у кількарічному віці - не правда. У моїй памяті закарбувалась картина і тепер часто спливає на поверхню, коли мене маленьким таємно хрестили. У спальній кімнаті на двох табуретках стоять цинкові ночви з водою і священник у червоно-золотистому стихарі (це те, що поверху чорної ряси одягається) мене опускає у ночви з водою. І так, майже, щоденно пам'ять вигрібає i вигрібає картини з далекого і забутого дитинства та юності. Отака, не зовсім звична постковідна історія.
=====
Rostyslav Demchuk
Якби не мій колега і земляк із Чернівець Олександр Докієн щиро не написав про "ковідні сни" - я б ще довго думав і розбирався б у цьому феномені. Кожен, кому хвороба ламала тіло і з нього струмками лився піт протягом 5-7 діб переніс гарячку, бачив видіння-галюцинації. В жарі - це нормально. Мені снились вузькоокі китайці й китаянки, одягнуі у військову уніформу і з автоматами в руках, потім (коли вже виздоровлював) снились гарні еротичні сни з чарівними жінками..., а потім вже і море снилось. А коли море сниться і прозора вода... - це означає, що все буде гаразд. Я знаю сни, розуміюсь на снах і мене цьому ніхто не вчив. Але те що зараз сниться - ні в які рамки не поміщається. Сняться несумісні символи і картини. Причому, сон з усіма вимогами сюжету, сюжетними лініями, позитивними і негативними героями. Тут треба розбиратись. Приміром, я сьогодні прокинувся від якогось сонотрілера. Попив води, відчинив двері на терасу, вдихнув свіжого, морозного повітря. Все, думаю, кіно зміниться. Ніфіга... встав пішов умився. Посля цього знову заснув і вже дивився приємний сон.
І ще, у людей старшого віку, які успішно перебороли "Ковід - 19" починає часто проявлятись забудькуватість. Тому, не реба лякатись. Це один із постефектів Ковіду - 19. Усе поновиться.
---
Natalya Le Borgne de la Tour
Rostyslav Demchuk ковидные сны... сны после страха уснуть и забыть , как дышать... т.к. просыпаешься из-за того, что не дышишь.
Включаешь самый лёгкий фильм ,который видел уже 100 раз и.. ложишься на живот или принимаешь безопасную позу при оказании первой медицинской помощи и.. засыпаешь...
Вообще целыми днями смотришь только позитивные передачи и программы.... какой-то всплеск негатива-> сразу дает знать, когда мы спим.. или не спим из-за этого...
Кстати, воспоминания приходят сами , даже когда не спим... даже то, что хотелось бы забыть... я думаю, что это стресс и боязнь смерти... -> анализ жизни....
===
Kateryna Dušek
Мені такі сни сняться все життя без всякого ковіду. Реалістичні, як життя і за участі тих, кого вже немає на цьому світі. Найчастіше сниться стара квартира, мама в ній молода.
Бувають і багатосерійні.
А одного разу був сон, ніби я їду в авті на задньому сидінні, його заносить на обледенілій трасі і несе на дерево. І я дуже ясно подумала, що через мить помру і нарешті дізнаюсь, чи живе душа після смерті. В цей момент я прокинулась, але свої відчуття пам'ятаю
===
Olexandr Gluschenko
В цьому щось є. Коли у мене був пік захворювання, сну майже не було. Але у моменти забуття, снилось ( ввижалось? ) одне й те ж саме. І дійсно з продовженнями, наче поставив на паузу якесь відео.

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2675786.html.
Tags: здоров'я, карантин
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments