Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Сьогодні відповідь Голодомору, Голокосту та Сургуну має полягати не лише у пам'яті

Borys Babin
Сьогодні відповідь Голодомору, Голокосту та Сургуну має полягати не лише у пам'яті.
Але й у відповідальності.
Так, влада з 1991 та досі ухилялася та ухиляється від йменування та покарання конкретних винних співучасників.
Залишаючи їм можливість спокійно або навіть із користуванням спецблагами "ветеранів СБУ, МВС та державної служби" дожити свій вік.
Але відповідальність у країні, де певна, хоч й невелика, частина населення свідомо розбиває пам'ятні дошки над домах де від голоду померло сотні дітей, свідомо нівечить пам'ятки та глумиться над містами поховань - має існувати та бути живою.
Така практика є в цивілізованих країнах світу, вона полягає у спеціальній відповідальності за заперечення факту геноциду.
Насамперед це відчутні штрафи.
Звісно це не зупинить агресора, який у 2015 року офіційно відніс книгу автора концепції геноциду, львівського єврея Рафала Лемкіна до переліків екстремістської літератури.
Але це істотно збільшить його витрати із спроб послідовного виправдання народовбивства євреїв, українців та кримських татар.
Ну й кожен фанат геноциду зможе отримати чітку правову фіксацію свого нелюдства.
====
Юлія Паєвська
Голодомор це не просто геноцид. Совети добивали націю, що втратила здатність до боротьби.
Якщо тепер ми дозволимо собі слабкість хоча б подумати про припинення спротиву, імперія не зупиниться в своїй Idée fixe, і буде нищити українців голодом, зброєю, брехнею і асиміляцією до втрати усвідомлення приналежності нашими нащадками, що вціліють в російському рабстві.
Невинні мільйони жертв кривавих комісарів на полях битв а також ті, що загинули від голоду в своїх власних домівках - я прошу ваші душі приходить в страшних снах до всіх керманичів України і прихильників концепції "какаяразніца" і щоночі нагадувати їм, до чого призводить малодушність і ганебний страх боротьби.
Вічна пам'ять невинним
---
Diana Makarova
згадалось. Я приїхала до тебе в Бердянське. Вийшов назустріч Гіркий Лук, тоді він ще працював у тебе. Знайомимось, і я йому кажу: "Нарешті. Нарешті я з вами знайома. Я одна з тих, хто мріє вам набити пику за Голодомор" Святослав Волков якраз незадовго до того написав, що голод в Україні відбувся від жадібності українських селян. Мовляв, українські селяни, зачувши про поганий рік, забили всю худобу і зжерли. І ось саме тому і голодували. Ми з тобою ще тоді поговорили, я розповіла тобі про це. А бач, як не крутилось - ми з Луком після того так спільної мови і не знайшли. Як і ти. Бо ставлення до Голодомору - це не є кон'юнктурною вимогою. Це мітка. Чорна мітка нашого народу. Вона або є, або її нема.
====
Дар'я Рогова
Голодомор....
Тільки маючи дитину на руках можна відчути той божевільний страх хвороби, голоду, смерті, війни... Страх за себе і близько не стояв поруч.
Мені здається, що ця тривога народжується з малям і більше ніколи не зникає, просто іноді засинає, а потім, як хижий звір хапає тебе в лапи і тисне, тисне, ненажерливо капаючи на тебе отруєною слиною ...
В мене народження сина зівпало з Майданом. Всі були там, крім мене і малого. Я гуляю з коляскою і ковтаю сльози, слухаючи новини про вбивства.
Але треба народжувати, синів і донечок, розказувати їм про їх народ і як важко дісталася нам можливість не тільки їсти досхочу, а й жити вільно. Тільки народження нових вільних українців врятує нашу землю...
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2680009.html.
Tags: голодомор, траур, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments