Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Майдан - чому Янукович вчасно не розігнав його?

Oleksii Stepura
Кожен раз, згадуючи про Майдан, я задаю собі одне просте питання - чому Янукович вчасно не розігнав його? Задовго до того, як протестуючі взялися за коктейлі Молотова, а правоохоронці почали стріляти. В кінці листопада 2013 року, коли зіткнення з «Беркутом» обмежувалися лише штовханиною і застосуванням газових балончиків. Тоді Євромайдан навіть не потрібно було розганяти - досить було просто зупинити його. Ліквідувати в зародку. Акуратно, з розумом.
Особисто я був впевнений, що влада саме так і вчинить. Що не дасть шансу дрібному Евромайдану перетворитися на справжній грізний Майдан. Навіть дату передбачив заздалегідь - ніч на 30 листопада. І час - 4 години ранку. За кілька днів до відомих подій. Як, запитаєте ви? Та дуже просто! Пояснюю.
Проведення Саміту у Вільнюсі, де Янукович відмовився від підписання договору з ЄС, планувалося заздалегідь на 28-29 листопада 2013 року. Відомо було, що в столицю Литви відправиться не тільки державна делегація на чолі з президентом, а й лідери Євромайдану - Кличко, Яценюк, Найєм та інші. Адже одночасно в столиці Литви проходив так званий "форум громадянського суспільства".
Згідно з розкладом, заходи в Вільнюсі повинні були закінчитися опівдні в п'ятницю 29 листопада. Потім наші герої повинні були повернутися до Києва. До ночі, щоб встигнути до ефіру ток-шоу Савіка Шустера на телеканалі «Інтері». Туди в студію, як і передбачалося заздалегідь, прийшла вся опозиційна "тусовка".
А тепер уявіть собі стан лідерів Євромайдану після тижня бурхливої ​​активності - акція почалася 21 листопада - з двома авіаперельотами під кінець. Логічно було припустити, що до кінця програми Шустера вони втомляться і відправляться по домівках спати. А на Майдані залишаться лише рядові учасники. Так все і сталося. Невже не можна було передбачити такий розвиток подій заздалегідь?
Євромайдан збирали щоб змусити Януковича підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі. Цього не сталося. Тому в ніч на 30 листопада "громадські активісти" збиралися завершити свою акцію. Так званий "Майдан без політиків". Відомо, що до першої години ночі там уже згорнули звукову апаратуру. Подальший план дій залишався неясним.
Я цілковито переконаний, що оточення Януковича (Клюєв, Льовочкін, Захарченко та інші) мислили зі мною однаково. Четверта година ранку 30 листопада 2013 року була ідеальним часом для припинення Майдану. Саме тому, в ту ніч я разом з телеоператором прибув на головну площу країни. Рівно за п'ять хвилин до початку подій. І зайняв зручне місце для зйомки.

=====
Oleksii Stepura
19 листопада о 11:59 ·
Для мене Майдан почався 19 листопада 2013 року. Саме в цей день запустився ланцюг невідворотних подій, який змінив країну.
Посвідчення на фото (саморобка) було виготовлене приблизно 25 листопада. Дату 20 лютого вгадав точно, помилився на рік.
Хоча, з іншого боку 20 лютого 2015 року - вихід військ з Дебальцево, завершення активної фази війни на Донбасі.
---
Oleksii Stepura
Париж, Стад-де-Франс, трибуна для почетных гостей, 19 ноября 2013 г., 22 ч. 45 м.
Игра закончилась. Франция победила, Украина выбыла из борьбы. Украинцы не смогут поехать на ЧМ. Виктор Пинчук стоит на трибуне для почетных гостей рядом с французским президентом Франсуа Олландом; звонит его мобильник. В трубке звучит возмущенный голос экс-президента Польши Александра Квасьневского. Квасьневский только что вышел из Президентского дворца, где разговаривал с Януковичем. «Он нас обставил! – кричит Квасьневский в трубку. – Он не станет подписывать. Он – хитрец, хронический обманщик».


====
Олег Ельцов
Хороший план. Але це б не спрацювало. Народ вже вирішив своє. Це б сталося так чи інакше
---
Oleksii Stepura
Олег Ельцов Щоб звільнити Майдан тоді досить було акуратно відтіснити присутніх від монумента. Не було ніякої необхідності застосовувати силу! Люди були беззбройні і зовсім не агресивні. Всього 300 осіб проти явно перевершують за чисельністю співробітників «Беркута» і міліціонерів. Витіснивши людей, потрібно було потім захистити площу турнікетами і поставити оточення. Усе!
Не було б тоді ніяких "побитих дітей", не було б Майдану, таким як він відбувся. Не було б ніякої Революції, не було б втечі Януковича, не було б анексії Криму. Не було б ніякої війни. Якби «Беркут» в ту ніч не застосував пластикові кийки.
---
Олег Ельцов
Oleksii Stepura шо, українцям вперше турникети зносити? Тут вам нє Бєларусь! Яник всіх дістав, українці хотіли в Європу. Крапка. Проте, Янику варто було спробувати твій план, але він й того не зробив
---
Oleksii Stepura
Олег Ельцов Я свідчу, що застосування кийків пішло спонтанно, не за командою, а після вигуків провокаторів (?) серед "Беркуту" російською мовою: "мочі іх, засралі Майдан, і т. інше". На моєму відео зокрема добре видно як сумнозвісний Кусюк намагався припинити побиття.
Приблизно с 1:55 по тайм-коду на відео, Кусюк в центрі кадру на фото.
=====
Євгенія Закревська
Думаю так все і було. Може навіть хтось з більш просунутий і запропонував лишити вже - хай самі розійдуться... але оскільки заплановано було на ніч після саміту - все зробили по плану. І цей план не спрацював лише дивом... те відео теж складова того дива...
---
Oleksii Stepura
Євгенія Закревська
На мій погляд, на Майдані тоді перебувало не більше 500 осіб. Максимальна оцінка, яку приводили ЗМІ - до однієї тисячі. Я думаю, вона перебільшена. Частина людей покинула площу після того, як з'явився «Беркут». Навколо монумента Незалежності залишилося не більше 300 протестуючих, в основному, молодь і студенти. Вони співали гімн України та скандували "міліція з народом!"
Щоб звільнити Майдан тоді досить було акуратно відтіснити присутніх від монумента. Не було ніякої необхідності застосовувати силу! Люди були беззбройні і зовсім не агресивні. Всього 300 осіб проти явно перевершують за чисельністю співробітників «Беркута» і міліціонерів. Витіснивши людей, потрібно було потім захистити площу турнікетами і поставити оточення. Усе!
Не було б тоді ніяких "побитих дітей", не було б Майдану, таким як він відбувся. Не було б ніякої Революції, не було б втечі Януковича, не було б анексії Криму. Не було б ніякої війни. Якби «Беркут» в ту ніч не застосував пластикові кийки.
30 листопада 2013 року стало ключовою розвилкою в історії Майдану. Події тієї ночі без перебільшення змінили хід історії України. І не тільки! Змінили хід світової історії! Про це я і розповідаю в своїй книзі. До справжньої підґрунтя того, що сталося тієї злощасної ночі я ще повернуся.
🙂
· Відповісти · 1 год
Євгенія Закревська
Там було 300-500 людей максимум. Але Така купа накрученого беркуту не може не застосовувати силу. Вони до того застосовують її завжди без привода. І ніколи не отриували за це навіть виговору... так що. Б‘ю - бо можу. І нічого мені за це не буде. Он командир поруч. Все бачить і схвалює.
· Відповісти · 1 год · Відредаговано
Oleksii Stepura
Євгенія Закревська Я свідчу, що застосування кийків пішло спонтанно, не за командою, а після вигуків провокаторів (?) серед "Беркуту" російською мовою: "мочі іх, засралі Майдан, і т. інше". На моєму відео зокрема добре видно як сумнозвісний Кусюк намагався припинити побиття.
---
Євгенія Закревська
Більшість беркутів розмовляє російською. І це їхній звичайний наратив. Тобто провокатор серед беркуту - це середньостатистичний беркут. І првторюю - вони ЗАВЖДИ це робили - до 30.11.13 БАГАТО РАЗІВ. Ім для цього не потрібна команда. Достатньо розуміння що можна. І таке розуміння було. Завжди.
---
Oleksii Stepura
Євгенія Закревська Там було дуже дивно в ту ніч.
На моєму відео зокрема добре видно як сумнозвісний Кусюк намагався припинити побиття.
---
Євгенія Закревська
Це не дивно. Це якраз нормально. Бачити результати свого «творіння» очі в очі та ще й в такому масштабі - має вражати... кусюк трохи скорше прорахував можливі наслідки.
---
Oleksii Stepura
Євгенія Закревська Це дивно!!!
Завжди була штовханина з "Беркутом" - в усі дні до цього, коли блокували Кабмін, намагалися забрати сцену на Європейскій площі, але команди бити кийками - тим більш пластиковими, а не гумовими, які роздали заздалегідь - не було.
Є версія Генадія Москаля з цього приводу, читали?
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2682179.html.
Tags: европа, история, конспирология, майдан, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment