Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

"історічєскій суверенитет"

Алі Татар-заде
сьогодні росіянський сегмент "штормить" від інтерв'ю г-на Медінскаго (донедавна - міністр культури РФ, а тепер голова "всеросійскаго істріческаго общества").
А саме - від його тези про "історічєскій суверенитет" тобто виключні права Росії трактувати власну історію на власний розсуд.
Мосліберали обурюються, що він практично цитує Оруела (але без посилання на нього), мовляв, хто володіє минулим, той володіє й майбутнім.
Але мені здається, що це обурення награне. Всі давно знають, що в раші так воно вже давно. "Ефектівний мєнєджер сталін" не вчора з'явився на сторінках шкільних підручників. Претензії, схоже, в тому, що він оголосив це літерально, і тільки.
Крім того, додам що він говорив більше про шкільну історію (тобто предмет у школі, а не науку), і я в цілому поділяю ті самі думки.
Того, що людина вивчає в школі - навіть коли погано вивчає, - і навіть якраз тоді коли погано вивчає і в голові застрягають лише деякі фрагменти, - виросшій, дорослій людині потім безжурно вистачає на все життя.
За умови вільної преси ніби існує примарна можливість, що дорослий вичитає в змі якусь іншу версію, задумається.
Але чекайте, - заперечу я, - статті в змі пишуть ті самі вчорашні школяри, не боги горшки обжигають. І вони писатимуть про будь-що в школьній парадигмі, а навіть якщо напише автір щось не теє, то редактор негайно виправить, бо й він теж не дурень і знає, чому його в школі навчали.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2684433.html.
Tags: дебіли, рассея
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments