Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"Ржавчина"

Алі Татар-заде
влітку 1925 року в столиці московитів наклала на себе руки юна єврейка Ріва Давідсон. Винуватцем її смерті виявився коханець, Костя Корєньков, такий же студент як і вона сама, комсомолець, який мешкав з нею в студентському гуртожитку. Його оголосили винним у доведенні до самогубства: комсюк водив до себе інших дівок, знущавсь над Рівою, шельмував єврейським походженням, примушував до абортів. Випадок потрапив у газети, викликав дебати, і винним визнали ... НЕП. Непмани це падіння моралі, живуть з ким попало нерозписані, прикриваються свободним коханням як у крайніх комуністів, а на ділі - разврат, трагедія, аборти. А всі ці юноши і дєвушкі іще недавно з шашкой наголо, з маузером в правиці, йшли на штурми Перекопа, Львіва, Усурійська. От до чого довів НЕП! Моральне розкладення, вседозволеність, бездумна похоть, цнізм. І такі люди проникли в комсюцькі ячейки, скоро будуть й в партії. От якби дали розвернутися товаришеві Ягоді, він зорко бачить всі ці неподобства, він би швидко нагадав, за що сражались комуністи.
З'явилось гасло - "искореним кореньковщину", але негайно за ним - і "долой давідсонщіну", енергійні юні комуністки винуватили Ріву Давідсон в тому, що вона загинула, замість того щоби боротися і разоблачити Коренькова, а також давала робити собі аборти, замість народжувати дитину в совітському строї, де для дитини створено все.
Ягода мав під опікою лівий блок молодих партійних письмеників - рАпповці та рОстовці. Один з підопічних швидко написав пьєсу (1926), її негайно видали (1927) і назвалася вона "Ржавчина". В п'єсі викинуто єврейський фактор, дівчина-жертва з Ріви Давідсон перетворилась на Ніну Верганскую (хоча в пьєсі є натяк на її нерускую внешність), а Костя-комсюк (у пьєсі перейменованих з Коренькова на Терьохіна) обзавівся законною таємною дружиною - русской девушкой і сином в деревні, а головне - обріс дружками декадантами, поетами-авангардистами, ветеранами гражданской войни, які нудьгують без бойових звершень, хочуть воювати, а війни нема, вони пьють, намагаються скоротити собі віку, а на худий кінець - стають непманами. Да, непманами, безжальними, цінічними і жадібними, і все це через те що втрачені ідеали, більше нема добра і зла, вчорашній ворог окопався і багатіє, а жизнь одна.
Щоби уявляти, наскільки захід був тоді зачарований Росією, скажу що в 1929 - "рік великого переламу" - пьєсу поставили аж на Бродвеї, а також в Тhéâtre de l'Avenue на Колізейській вулиці в Парижі, і грали роль Ніни-Ріви "сама Фальконетті" та негодяя - режисер Біберман. Щоправда, багато західних глядачів пьєсу не зрозуміли, тим більш заради прокату голівудські воротили назвали її "Червона ржавчина", і буржуї вирішили, що це типова ситуація для комунізму (тоді як автори пьєси хотіли прямо потилежне).
Писати пьєси авторові понравилось, і наступну він написав вже про насуваючийся Голодомор. П'єса зветься "Хлеб" (1931) і продразвьорстка там показана, ясна річ, з позицій продразвьорстніка і московського колонізатора. Цю пьєсу знову ж переклали негайно на англійську і французьку, її всерйоз обговорювали.
Хотів би навмисно описати гримасу долі автора - в 1937 його арештували і розстріляли як троцкіста, при чому донос на нього написав знайомий друг-філософ. Совітський філософ, звісно.
PS а загалу цей автор відомий кінопіснею на його слова - "Я спрасіл у ясєня, гдє моя любімая".

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2693474.html.
Tags: история, коллективное х%№ло, левые, рассея
Subscribe

 • Borys Babin · Рекурсія «апокаліпсису»

  Друга половина листопада стала насиченою різноманітними апокаліптичними прогнозами у вимірі ескалації російської агресії. Вони насамперед…

 • В общем, время давит, и заставляет имперцев нервничать

  Vladimir Dubrovskiy 11 год · Кажется, настало время напомнить то, о чем мне уже приходилось неоднократно писать: Ответ на самый главный на сегодня…

 • "позднее зажигание"

  Andrii Klymenko Для мене головна невирішена проблема в питаннях достовірності інформації про перекидання російських військ до кордонів України та до…

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments