Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

І сміх, і гріх

Записки пасквілянта
І сміх, і гріх: під час бесіди з заступником директора ДБР Олександром Соколовим (точніше, з вже колишнім заступником директора – тов. Соколов відправлений на посаду керівника Головного оперативного управління ДБР, а Ігор Гейда, який очолював цей главк, сяде замість Соколова в крісло заступника директора ДБР) Андрій Вігиринський поцікавився, чи розслідувало ДБР причетність співробітників НАБУ до розкрадання коштів «Укроборонпрому» разом зі Свинарчуком-молодшим і «таємним агентом НАБУ» Шевченком. Мовляв, є такий Володимир Бойко, який опублікував матеріали службового розслідування НАБУ, проведеного в зв’язку з причетністю керівника Головного підрозділу детективів Калужинського та детективів Борисенка й Литвиненка до постачання підприємствам «Укроборонпрому» контрабандних деталей.

Тов. Соколов став пояснювати, що НАБУ само може розслідувати кримінальні провадження відносно своїх співробітників і що в ДБР ніякіматеріали стосовно участі кумів Ситника (а Калужинський та Борисенка є кумами Артема Сергійовича) в розкраданні коштів «Укроборонпрому» не надходили. Ось, послухайте – з 1:43:00 до 1:47:00Тому на майбутнє раджу керівникам Державного бюро розслідувань перед тим, як давати комусь інтерв’ю, консультуватись зі мною і уточнювати в мене, чим займається ДБР і які справи розслідує.

Зокрема, матеріали кримінального провадження за фактами, викладеними в оприлюдненому мною висновку службового розслідування НАБУ, досі вкриваються пилом у ДБР – більш того, я двічі допитувався слідчим ДБР як свідок. Кримінальне провадження було зареєстровано 5 березня 2019 року за №42019000000000512 тодішнім керівником САП Холодницьким (ще до того, як в НАБУ було розпочато службову перевірку) і передано в ДБР для проведення досудового розслідування.

У цьому провадженні заступник генпрокурора повідомив про підозру детективу НАБУ Завгородньому, слідчі ДБР підготували проекти підозр Калужинському та Литвиненку. Але в жовтні 2019 року генпрокурор Рябошапка своєю постановою скасував підозру детективу Завгородньому й попередив ДБР, що він не допустить компрометації пана Ситника, який вважається символом чесності та непідкупності. Після цього 512-те провадження в ДБР повісили на цвяшок у туалеті – ніякі слідчі дії не проводяться й провадження ось-ось має бути закрито у зв’язку з завершенням строку досудового розслідування.

Те, що Соколов не знає про цю справу, цілком закономірно – він раніше проходив службу у відділі контррозвідки УСБУ в Харківській області, ніколи не стикався з кримінальною юстицією (юстиція та СБУ – це, взагалі, речі несумісні) й, по приходу в ДБР, навіть не провів аудит справ, що перебувають у провадженні цього органу.
Volodymyr Boiko
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2696449.html.
Tags: бойко, менты, порошенко, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments