Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

FTC подає до суду на Facebook за незаконну монополізацію

(переклад Гугл)
Сьогодні Федеральна торгова комісія подала позов проти Facebook, стверджуючи, що компанія незаконно підтримує свою монополію на соціальні мережі через багаторічний курс антиконкурентної поведінки. Після тривалого розслідування у співпраці з коаліцією генеральних адвокатів 46 штатів, округу Колумбія та Гуаму, у скарзі стверджується, що Facebook взяв на себе систематичну стратегію, включаючи придбання в 2012 році майбутнього конкурента Instagram, його Придбання у 2014 році програми для обміну повідомленнями для мобільних пристроїв WhatsApp та накладення антиконкурентних умов розробникам програмного забезпечення - для усунення загроз її монополії. Такий спосіб поведінки завдає шкоди конкуренції, не залишаючи споживачам вибору для особистої соціальної мережі та позбавляючи рекламодавців переваг конкуренції.

FTC вимагає постійної заборони у федеральному суді, яке, серед іншого, може вимагати вилучення активів, включаючи Instagram та WhatsApp; заборонити Facebook встановлювати антиконкурентні умови розробникам програмного забезпечення; і вимагати від Facebook попереднього повідомлення та схвалення щодо майбутніх злиттів та поглинань.

"Особисті соціальні мережі є ключовими для життя мільйонів американців", - сказав Ян Коннер, директор Бюро з питань конкуренції FTC. «Дії Facebook щодо закріплення та збереження своєї монополії відмовляють споживачам у перевагах конкуренції. Наша мета - відмовитись від антиконкурентної поведінки Facebook та відновити конкуренцію, щоб інновації та вільна конкуренція могли процвітати ".

Згідно зі скаргою FTC, Facebook є домінуючою службою персональних соціальних мереж у світі та має монопольну владу на ринку персональних соціальних мереж. Ця неперевершена позиція забезпечила Facebook приголомшливий прибуток. Лише минулого року Facebook отримав дохід на суму понад 70 млрд доларів та прибуток на суму понад 18,5 млрд доларів.

Антиконкурентні придбання

Згідно зі скаргою FTC, Facebook націлив потенційні загрози конкуренції на її домінування. Instagram, стрімко зростаючий стартап, з’явився у критичний момент у змаганні за особисті соціальні мережі, коли користувачі персональних соціальних мереж переходили з настільних комп’ютерів на смартфони, і коли споживачі все частіше приймали обмін фотографіями. У скарзі йдеться про те, що керівники Facebook, включаючи генерального директора Марка Цукерберга, швидко визнали, що Instagram є енергійною та інноваційною особистою соціальною мережею та екзистенціальною загрозою для монопольної влади Facebook.

У скарзі йдеться про те, що Facebook спочатку намагався конкурувати з Instagram по суті, покращуючи власні пропозиції, але Facebook врешті-решт вирішив придбати Instagram, а не конкурувати з ним. Придбання Facebook Instagram у розмірі 1 млрд доларів у квітні 2012 року нібито нейтралізує пряму загрозу, яку представляє Instagram, і ускладнює набуття масштабу іншим конкурентом у соціальних мережах.

Приблизно в той самий час, згідно зі скаргою, Facebook відчув, що "надмірні" додатки для мобільних повідомлень також представляють серйозну загрозу для монопольної влади Facebook. Зокрема, у скарзі йдеться про те, що керівництво Facebook розуміло і боялося, що успішний додаток для обміну повідомленнями може вийти на ринок персональних соціальних мереж, або шляхом додавання нових функцій, або шляхом виділення автономної програми для персональних соціальних мереж.

У скарзі стверджується, що до 2012 року WhatsApp став явним глобальним "лідером категорії" у мобільних повідомленнях. Знову ж таки, згідно зі скаргою, Facebook вирішив придбати загрозу, що виникає, а не конкурувати, і в лютому 2014 року оголосив про угоду про придбання WhatsApp за 19 млрд доларів. Придбання Facebook WhatsApp нібито одночасно нейтралізує перспективу того, що саме WhatsApp може загрожувати монополії персональних соціальних мереж Facebook, і гарантує, що будь-яка майбутня загроза буде важче набирати масштаб у мобільних повідомленнях.

Антиконкурентна поведінка платформи

У скарзі також зазначається, що протягом багатьох років Facebook встановлював антиконкурентні умови щодо доступу сторонніх розробників програмного забезпечення до цінних взаємозв’язків до своєї платформи, таких як інтерфейси прикладного програмування (API), що дозволяють програмам розробників взаємодіяти з Facebook. Зокрема, Facebook нібито надав ключові API доступні стороннім програмам лише за умови, що вони утримуються від розробки конкуруючих функціональних можливостей, а також від підключення або просування інших служб соціальних мереж.

У скарзі йдеться про те, що Facebook застосував цю політику, обмеживши доступ API до тупо сприйманих конкурентних загроз від конкуруючих персональних служб соціальних мереж, мобільних програм обміну повідомленнями та інших програм із соціальними функціоналами. Наприклад, у 2013 році Twitter запустив додаток Vine, який дозволяв користувачам знімати та ділитися короткими сегментами відео. У відповідь, згідно зі скаргою, Facebook вимкнув API, який дозволив би Vine отримувати доступ до друзів через Facebook.

Позов слідує за результатами розслідування Відділу з питань застосування технологій FTC , співробітники якого тісно співпрацювали з коаліцією генеральних прокурорів під координацією Генеральної прокуратури штату Нью-Йорк. Генеральними адвокатами, що беруть участь, є: Аляска, Арізона, Арканзас, Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Делавер, округ Колумбія, Флорида, Гуам, Гаваї, Айдахо, Іллінойс, Індіана, Айова, Канзас, Кентуккі, Луїзіана, Мен, Меріленд, Массачусетс, Мічиган, Міннесота, Міссісіпі, Міссурі, Монтана, Небраска, Невада, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Нью-Йорк, Північна Кароліна, Північна Дакота, Огайо, Оклахома, Орегон, Пенсільванія, Род-Айленд, Теннессі, Техас, Юта, Вермонт , Вірджинія, Вашингтон, Західна Вірджинія, Вісконсін та Вайомінг.

Комісія проголосувала за уповноваження персоналу подати на постійну заборону та іншу справедливу допомогу в окружному суді США в окрузі Колумбія - 3-2. Комісари Ноа Джошуа Філіпс та Крістін С. Вільсон проголосували проти.

ПРИМІТКА . Комісія подає скаргу, коли вона має "підстави вважати", що закон був або порушений, і Комісії здається, що розгляд справи відповідає суспільним інтересам.

Федеральна торгова комісія працює з метою сприяння конкуренції , захисту та освіти споживачів. Ви можете дізнатись більше про те, як конкуренція приносить користь споживачам, або подати антимонопольну скаргу .

https://www.ftc.gov/news-events/press-releases/2020/12/ftc-sues-facebook-illegal-monopolization


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2701370.html.
Tags: піар, сша
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments