Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Кримський виноградЗвітування окупантів "про зростання надоїв" в різних сферах "економіки Криму" (пишу в лапках, бо там з цим важко) іноді переходить у легкий маразм в стилі "розвинутого соціалізму".
Наразі ТАСС з посиланням на "республіканську владу" звітує, що в Криму в 2020 році зібрано "рекордний" урожай вінограду.
Майже сто тисяч тон з 14,7 тисяч гектар.
Ще пишуть, що за "мудрого російського врядування" за роки окупації в АРК посадили п'ять тисяч гектар нових насаджень.
Здавалося б - круто.
Але усі перевірені джерела, від програми розвитку виноградарства та виноробства АРК 2012 р. (офіційно затверджена республіканським міністерством), та до наукових праць, які пишуться вже в окупованому Криму (докторська робота 2018 року) упевнено кажуть - на початок 2014 р. на півострові було 31,1 тисяча гектар робочих виноградників.
Це без Севастополя.
Й така цифра за "клятої української влади" була майже незмінною після "антиалкогольної компанії" 1986 р. (у 2005 р. площа складала 33,5 тисяч гектар).
Згадана дисертація ялтинського дослідника з ботсаду В. Ліховського доводить, що за 2005-2009 роки в АРК було закладене 5,2 тисячи гектар, у 2010-2013 ще 2,1 тисячі га нових винорадників. Найменше закладали як раз у 2014 році, усього 250 гектар.
Отже виникає закономірне питання до "міністра сільского господарства" окупантів Андрія Рюмшина - куди за п'ять років поділося більше десяти тисяч гектар віноградників?
А цифри "рекордних врожаїв", навіть якщо абстрагуватися від погодних умов, також не вражають.
Середня багаторічна врожайність в АРК це 30-40 центнерів з гектару. Тому 30 тисяч "кримських" гектар спокійно до 2014 року давали ті самі 100 тисяч тон у самі "погані роки".
Якщо дійсно скорочені вдвічі виноградники надали рекордну врожайність в 60 тон с гектару та вийшли на доокупацінйи рівень - це дійсно диво.
Але воно одноразове й навряд чі зумовлене "передовими російськими технологіями".
Прикладом Севастополь, у 2005 році за відомостями тодішніх кримських вчених аграрного університету, надав 33,5 тисяч тон врожаю вінограду. У 2019 окупанти гордо звітували в медіа про "рекордний врожай" ...у 21,7 тисяч тон
Таким чином виноградарство в Криму занепадає, й основна причина це не санкції на які посилаються окупанти.
Бо на півострові до 2014 р. було три потужних розплідних господарства. А найбільш перспективні для АРК не європейські, а місцеві сорти.
Причина у зведенні виноградників під забудову та військові обєкти.
Тому ніякі "рекордні врожаї" палітру не змінять.- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2708818.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, крим, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments