Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Крим. Хроніка зради

Ярослав Вішталюк
25 серпня 2016 р. ·
Виродок Турчинов, який, я сподіваюсь, колись закінчить таки своє нице життя на гілляці, поділився спогадами, як він "махнув" спокій для "братви" на Крим. Воно таке примітне, що хочеться розібрати його на шматочки.
Цитати беру звідси - https://turchynov.com/blog/details/zgadati-vse-aneksiya-krimu-i-pochatok-vijni-na-donbasi
===============================
Нам вдалося сформувати уряд 27 лютого, а в ніч з 26 на 27 лютого відбулося захоплення російським спецназом Парламенту і Кабінету міністрів Криму. Зрозуміло, що про це нас ніхто не попереджав, бо не було кому попереджати.
===============================
Вмикаємо машину часу.
===============================
22.02.14 12:45
Турчинов обраний новим спікером Верховної Ради
22.02.14 21:31
Турчинов - керівництву МВС: Силові структури ніколи не повинні виконувати політичних наказів. Про це сьогодні заявив Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов під час представлення тимчасово виконуючого обов'язки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова особовому складу Міністерства внутрішніх справ
===============================
Ще раз – 10 вечора, 22 число, Янукович ще десь бігає на дорозі від Донецьку до Криму. Турчинов вже очолює парламент, а значить виконує обов’язки голови уряду та президента.
Більше того – за кілька годин у нього вже з’явились представники силового блоку: Аваков – в якості міністра внутрішніх справ та Наливайченко – в якості голови комітету нагляду за СБУ. Останній очолить СБУ за два дні – 24 числа, проголосує «за» 333 нардепи, тобто у тодішньої влади була ще й конституційна більшість на прийняття рішень. Офіційно повноваження президента парламент передав Турчинову наступного дня в обід. З цього моменту вся відповідальність і вся повнота влади були у нього в руках. Вже під кінець дня, о дев’ятій вечора в Севастополі зійдеться мітинг, на якому виберуть «Народний совєт» та російського громадянина Чалого – головою Севастополя. Кількома годинами раніше шість представників кримського «беркуту» та два десятка «кізяків» з Росії перекриють Перекоп своїм блок-постом – анексія Криму буде розпочата офіційно. Тобто вже о дев’ятій вечора Турчинов мав би засідати з силовим блоком і вирішувати, що робити з Кримом. Замість цього він, фактично, виконує тільки роль спікера парламенту – спокійно виступає перед ВР о дев’ятій годині вечора і зникає аж до завтрашнього засідання.
24 число – довкола Севастополя дороги блокуються БТРами російської армії. Аваков і Наливайченко – два з трьох людей, від яких безпосередньо залежить безпека держави, прибувають до Криму:
===============================
24.02.14 8:56
Наливайченко та Аваков прибули в Крим вчора увечері. "Робоча поїздка дуже коротка", - сказав Наливайченко журналістам. За словами Наливайченка, в мирний час ніякі спецзаходи не потрібні, "країна повертається до миру. Повертається з війни". "Важливо нікого не провокувати зайвими емоціями. Шляхом мирного діалогу ми зможемо привести все в стан спокою", - сказав Аваков. На прохання журналістів прокоментувати ситуацію в Севастополі, де його жителі на мітингу 23 лютого обрали собі мера, Наливайченко заявив: "Політикою не займаємося".
===============================
Останню фразу раджу перечитати кілька разів для повного усвідомлення. Попри всі заяви і медалі з 20 числом я впевнений, що на той момент у Кремля ще дійсно не було чітких планів, що робити далі. Прийняття Чалого «мером» було пробною кулею. Якби на той момент було віддано наказ перекинути до Севастополя кілька вірних підрозділів (а такі були) і навести лад в міськраді – далі ситуація б не пішла, в Московії перемогла б партія «почекаємо і задавимо економікою». Але «нова влада» чітко дала зрозуміти, що їй начхати – і перемогла партія «а давайте захопимо скільки вийде». Саме в цій новині – коріння анексії Криму та війни на Донбасі.
В результаті анексія прогресує і «зараза» пускає метастази на зовсім не такий вже й проросійський Сімферополь. Під кінець 24 числа туди прибуває ціла делегація депутатів російської Думи, яку зустрічає в аеропорту на той момент ще просто депутат місцевої ради Аксьонов.
===============================
24.02.14 23:22
"Політичний десант з Росії висадився в Сімферополі. Делегацію Держдуми РФ на чолі з Леонідом Слуцьким, главою комітету у справах СНД, зустрічали депутати Верховної Ради Криму Сергій Аксьонов і Сергій Цеков з фракції "Русское единство", - написав журналіст Олег Крючков. "Був синхрон, тезисно. Росія починає видачу паспортів за полегшеною процедурою. І головне, в разі рішення кримчан на референдумі, чи звернення ВР Криму до Росії з проханням про приєднання ... Росія розгляне це питання дуже швидко. ", - передав основний зміст виступу депутатів Держдуми РФ журналіст.
===============================
Вже через годину після новини про депутатів і Аксьонова з нинішнім дуполизом Порошенка Цеголко спілкується Саакашвілі:
===============================
25.02.14 00:51
Екс-президент Грузії впевнений, що Путін планує "відкусити" частину України. Про це він сказав в коментарі журналісту Святославу Цеголко. "Погана новина, що Путін буде щось робити в Криму. Хороша новина, що ви вже знаєте, що він буде робити. Він все випробував у нас в Південній Осетії і Абхазії. Він видає паспорти. Він захоче зробити провокації. Він захоче використовувати свій флот, щоб перекрити перешийок. який з'єднує Крим з рештою України. і встановити там коридор. Наскільки я розумію, вони хочуть зробити єдиний коридор Абхазія, Краснодарський край, Одеса, Миколаїв і через Молдову на Придністров’я. Це їх божевільні плани. Вони бояться, що не втримають весь пострадянський простору. Але він думає, що скаже росіянам: "Гаразд я втратив Україну, але я збільшив територію Росії"
===============================
25.02.14 12:48 – Кошулинський повідомляє про засідання РНБО щодо загрози сепаратизму, перший дзвіночок про те, що влада таки знає про загрозу. Тепер виродок Турчинов має нахабство розповідати, що його «ніхто не попереджав» і він нічого не знав.
Зауважу – вже пройшло дві доби, відколи було окуповано Севастополь, місто, в якому знаходилась військова база іншої держави. Ще 22 числа там було змінено міську владу на громадян Росії, а місто оточила іноземна військова техніка. В новинах української влади Севастополь відсутній в принципі вже третій день. Голова НБУ Кубів розповідає, що 9.30 за долар є стелею, вище якої курс не стрибне, Яценюк розповідає про парламентську коаліцію, Парубій розповідає, що уряду досі нема бо «треба його обговорити з Майданом». Крим в цілому і Севастополь зокрема відсутній в інфопросторі «нової влади».
Кінець 25 лютого, о шостій вечора під ВР Криму збирається проросійський мітинг зі звезеної з Севастополя та Кубані «тітушні». Спікер ВРК Константінов заявляє, що не визнає законів Верховної ради України – проект «анексія Криму» озвучується офіційно посадовою особою автономії.
Кінець дня – генерал СБУ заявляє про недієздатність СБУ і саботаж з боку щойно призначених «новою владою» представників.
===============================
25.02.14 23:23
Генерал-лейтенант, колишній заступник глави СБУ Олександр Скіпальський - система СБУ напівпаралізована і розбалансована від страху за скоєне. "Є ще й суб'єктивний фактор. Я бачив, як уповноважені, які були призначені, два дні займалися тим, що стверджували про те, що їм потрібні ще повноваження".
===============================
10 ранку 26 числа – Турчинов офіційно перебирає на себе повноваження верховного головнокомандувача ЗСУ. Окупація Севастополя завершується побудовою «стіни Чалого» - мережі капітальних бетонних блок-постів, побудованих коштом нового «мера». Перекоп заблокований невідомими людьми зі зброєю вже четверту добу – це так само нікого не хвилює.
Під ВРК розгортається сутичка – кримські татари, єдині, хто кровно незацікавлений в подальшій історії, яка стала реальністю, відкривають свій «фронт» проти навезеної «тітушні». Путін розпочинає незаплановану перевірку боєготовності Південного військового округу – 150 тисяч російських вояків приведено до стану повної боєготовності. Турчинов презентує Кубіва на посаді голови НБУ і досі «нічого не знає» - в його заявах лише стан фінансів та президентські вибори. Нема навіть слова про призначення міністра оборони та голови генштабу – ключових осіб для оборони в разі нападу. Тим часом в Симферополі вже двоє загиблих в сутичках татар з московитами.
Сьома ранку 27 числа – російський спецназ захоплює ВР Криму і вивішує російські прапори. Окупація Криму переходить до фінальної стадії – узаконення. До кінця дня, за подальшими твердженнями окупантів, вони зганятимуть депутатів «під дулами автоматів» голосувати за референдум. БТРи російського флоту активізуються по всьому півострову.
Головний фейсбук-міністр гарантує «точні дії».
===============================
27.02.14 09:25
Через захоплення Верховної Ради і Ради міністрів Криму в Сімферополі по тривозі підняті війська внутрішніх військ і весь склад міліції. Про це повідомив в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков в Facebook. "Під ранок, озброєний автоматичною зброєю і кулеметами загін невідомих осіб захопив будівлю ВР Криму в Сімферополі. По тривозі піднято співробітників внутрішніх військ і весь склад міліції", - написав політик. "Прийнято ряд заходів реагування щодо протидії розвитку екстремістських дій, недопущення розвитку ситуації в збройне зіткнення в центрі міста", - додав міністр. "Час холодної голови, консолідації здорових сил і точних дій", - резюмував політик.
===============================
Тобто, виявляється, було кого піднімати – і вони навіть слухались. За кілька годин сімферопольські даішники зупинять і розвернуть цілу колону БТР ЧФ РФ – виявляється, окупантам було кому протистояти і від цього не розпочиналась війна.
Турчинов тим часом заявляє, що пересування військ без узгодження з Україною будуть розцінюватись, як агресія. Агресія, нагадаю, вводить в дію закон «Про оборону України». Вся потуга західної частини Росії другий день стоїть в стані «повної бойової готовності» від Заполяр’я до Криму.
В Севастополь спокійно прилітають Валуєв та Собянін. «Заходи» Авакова довкола захопленого озброєним спецназом парламенту Криму виявляються такими, що кілька десятків «тітушні» з голими руками зносять кордон і в ВР заводять «зібраних під дулами автоматів» депутатів – починається голосування за референдум. Турчинов займається створенням коаліції, Яценюк розповідає росіянам, що «ми друзі і повинні йти разом». Повні російського десанту БДК російського флоту проходять Босфор і рухаються до Криму. Під дулами спецназу ВРК голосує за розпуск органів влади і референдум.
Пробігає новина, що нібито Турчинов збирається їхати в Крим, але її швиденько спростовують – ні-ні, найближчим часом у Турчинова нема планів займатися Кримом.
===============================
27.02.14 19:10
Посол України при НАТО передчасно відправив Турчинова до Криму
У місії України при НАТО уточнили, що найближчим часом і. о. президента Олександр Турчинов не поїде в Крим.
===============================
Аксьонова «обирають» прем’єром. Він оперативно перехоплює всі важелі влади, в першу чергу силовим блоком. Українські ЗМІ вирішують нарешті «помітити» перекритий ще з 23 числа перешийок з материковою частиною. Призначений Турчиновим Куніцин гарантує, що у СБУ є «всі можливості припинити провокації в Криму». А нині виродок Турчинов заявляє, що
===============================
З перших днів стало зрозуміло, що в Криму більшість штатних працівників СБУ, міліції, виконавчої влади на боці окупантів. Більше половини військовослужбовців ЗСУ змінили присяги.
===============================
28 число. Російський спецназ захоплює головний цивільний аеропорт Криму в Сімферополі та головний військовий аеропорт «Бельбек» та повністю блокує півострів. Аваков займається «скотською» поведінкою Сашка Білого в Рівному, але за годину тверезіє від нічної пиятики і заявляє, що Росія вторглась в Крим
===============================
28.02.14 8:59
Глава МВС звинуватив Росію в збройному вторгненні в Крим і окупації
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив сам глава МВС Арсен Аваков.
Текст повідомлення подаємо у повному обсязі:
"Крим. Доповідаю положення за підсумками ночі:
1. Аеропорт Бельбек. Заблокований військовими підрозділами флоту РФ. Усередині аеропорту знаходяться військові і прикордонники України. Зовні - військові в камуфляжі і з зброєю без розпізнавальних знаків, але не приховують своєї приналежності. Аеропорт не працює. На зовнішньому периметрі пости МВС України. Збройного зіткнення поки немає.
2. Аеропорт Сімферополь. Близько 1.30 ночі в будівлю аеропорту прибули на кількох вантажівках 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків. Увійшли до будівлі аеропорту, розмістилися в приміщенні ресторану. Не приховують своєї приналежності до збройних сил Російської Федерації. На запитання українських співробітників МВС «ви військові і не маєте права тут знаходиться» - відповідають коротко - не маємо інструкцій вести з вами переговори. Ситуація статична, зброя з обох сторін не застосовувалося. Російські військові статично спостерігають за роботою аеропорту, прямо не втручаючись.
Протистояти регулярним військовим силам органи правопорядку не зможуть.
Те, що відбувається оцінюю, як збройне вторгнення та окупацію.
Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО. ".
===============================
Турчинов на чолі парламенту займається скасуванням депутатських пільг. Кораблі прикордонної охорони захоплює російський спецназ – це вже пряміший, далі нікуди, факт агресії, який прямо передбачений законом «Про оборону України». Голова РНБО Парубій каже, що вже є «план по врегулюванню ситуації», але про нього поки що «не можна говорити».
Тепер же Турчинов розповідає, що
===============================
Запровадження воєнного стану тоді навряд чи змінило б ситуацію в Криму, у нас не було сил і засобів для його забезпечення на півострові.
===============================
Виродок бреше лише частково. Сили у нас були – і ці сили не здавались до останнього, попри злочинні накази не чинити опору. Але перевага на їх стороні була лише до середини дня 27 лютого. Увечері того дня БДК з десантом прибули до Севастополя і їхні «пасажири» зі зрізаними шевронами наступного дня приступили до захоплення повітряних стратегічних об’єктів для подальшого безпечного перекидання військ і блокування спроб припинити окупацію. Тож з вечора 27 числа Крим було втрачено остаточно. Вже 28 числа кримські силовики (як менти, так і СБУ, прокурори та керівники військових частин), які до того часу, як і мало бути, слухняно виконували накази Києва, почали виконувати накази Аксьонова, зрозумівши, на чиєму боці сила, а спецназ, отримавши лояльність силовиків, приступив до захоплення військових об’єктів вже не криючись з усвідомленням своєї повної безпеки. Можливість зупинити окупацію зникла остаточно. Більше того – можливість уникнути війни зникла остаточно, бо силовики по всьому «червоному поясу» зрозуміли, що влади нема, чиновникам на все начхати, а «сильна Росія ось-ось візьме до себе». Перервало ланцюгову реакцію тільки одне – у Авакова були свої інтереси в Харкові і він не збирався їх позбуватись, тому 7 квітня, лише через сім тижнів після того, як «у нас не було чим захищатись» раптом «знайшлись» цілих триста спецназівців полку спецпризначення «Ягуар», які всього за три години очистили захоплену «тітушками» Харківську ОДА і взяли під контроль міліцію та СБУ. Після цього силовики на місцях зрозуміли, що не все так однозначно і затихли. Зробили б ті самі «ягуарівці» те саме двома місяцями раніше в Севастополі – не було б ані війни, ані двох з лишнім тисяч загиблих солдатів.
Тож коли обговорюють оприлюднені (причому цілком в руслі плану Турчинова по відбілюванню себе) протоколи вечірнього засідання РНБО – витрачають даремно час. На той момент ніяке засідання вже не могло нічого вдіяти: ворота можливостей зачинились зі звуком віка труни одним днем раніше і маховик війни почав обертатись. У «нової влади» було шість діб, щоб не допустити анексії – вона їх спустила в унітаз. Я щиро сподіваюсь, що колись вона за це відповість по повній програмі.
------------------------
Diana Makarova ·
Хороша розборка.
Я додам те, що мало хто враховує, згадуючи ті дні.
На той час в Києві був ще один сильний орган, якого побоювались. Цей орган керував кількатисячною силою людей з деяким досвідом і потенціальною змогою нарощувати кількість бійців. Ці бійці на той час мріяли лише про одне - про зброю. Бажання її використовувати в потрібному країні руслі у них і так було. Органу своєму бійці довіряли більше, ніж всім Турчиновим та Парубіям, разом взятим
Звичайно, дати зброю цим бійцям і владу цьому органу було для нової влади ще страшніше, аніж віддати Крим чи Донбас.
А потужний орган тим часом жував соплі.
Бійці потихеньку почали розповзатись.
Увага, питання - про який орган я кажу?
Так. Рада сотників.
Яка потенційно мала б увійти до влади країни і, можливо, переламати хід подій.
За Радою сотників пішли б сотні, які, у свою чергу, наростили б свою кількість на раз.
Але Рада сотників жувала соплі.
Рада сотників своїми руками віддала примарну перемогу Майдана тим, кого Майдан презирливо звав Сценою.
Хтось з Ради махнув на те рукою і пішов згодом на фронт, і загинув там - хтось поліз до політики, хтось кинувся розміщувати жопи на теплих місцях.
Майдан теж згодом розповзся. Хтось на фронт, і гинув там у перших рядах. Хтось - охороняти браконьєрство. А хтось - і далі робити свій власний піар.
Тому, говорячи про тих, хто просрав Крим і Донбас, не можу не відмітити і Раду сотників.
Про
Сра
Ли
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2715270.html.
Tags: аваков, история, крим, майдан, менты, подонки, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments