Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Victor Petruk · ШО СІ СТАЛО?

Відвідав вчора Шулявський шляхопровід, щоб особисто розібратися, що до чого.
Антон Осьмак вже публікував результати огляду, та гіпотезу, щодо шляху потрапляння води у опорну плиту: https://www.facebook.com/antonosmak/posts/4719320544808811
Втім, все не так однозначно. 😉
У гіпотезі Антона є одна прогалина - що примусило воду текти по горизонтальній поверхні опорної плити, всупереч силам поверхневого натяжіння? Під лежачий камінь, як відомо, вода не тече.
У кресленнях Антона хибно вказано, що фланець опори є суцільним, але по факту - це не так. Опора - наскрізна. Отже, найймовірніше вода у зазор потрапляла через тіло опори. Накопичуючись, вона створювала ГІДРОСТИТИЧНИЙ ТИСК, який і примушував її заповнювати зазор.
Є два можливих джерела потрапляння опадів у тіло опори:
1. Отвір на верхівці опори, в який вставляється щогла освітлення. Оскільки верхівка опори трохи завальцована - асиметрична щогла освітлення в ній СТОЇТЬ З ПЕРЕКОСОМ (див креслення), і вода може потрапляти в опору через зсув фланця, який має діаметр, менший зовнішнього діаметра опори.
2. Вода може потрапляти через нещільність в електромонтажному люку.
Далі - все правильно. Через отвори незрозумілого призначення, у кришці опорної плити, вода потрапляла у стакан, заповнила його, та розірвала опорну плиту під час замерзання.
Тиск льоду, при замерзанні у замкненому об'ємі - 2500 кг/см кв. Отже, на кришку опорної плити, площею ~0,2 м кв., могло тиснути до 5 000 тонно-сил (насправді - ні, бо опорна плита розірвалась при значно меншому навантаженні).
У всіх 9 опорних плитах на Шулявському шляхопроводі є вода. При цьому пошкоджені (але не зруйновані), опорні плити заповнені водою повністю, до кришки. Незруйновані опорні плити (таких дві), заповнені лише частково, що видно по рівню стовпа води у отворах під болти.
Антон також помиляється стосовно того, що саме зруйнувалось. На його думку - розірвало тіло обичайки, в місті, ослабленому проточкою. Насправді РОЗІРВАЛО ЗВАРНИЙ ШОВ між обичайкою та кришкою.
При цьому зварний шов, об'єктивно - не дуже якісний. Вибрана під зварювання ФАСКА - НЕ ЗАПОВНЕНА. Залишились пустоти (канавка на фото).
Отже: Причиною падіння опор стало руйнування опорної плити по зварювальному шву, між обичайкою та кришкою, яке відбулось внаслідок нерозрахункового тиску на кришку опорної плити, льоду, що замерз у замкненому просторі стакану.
Потрапляння води у стакан опорної плити сталось через отвори незрозумілого призначення, у кришці плити, та наскрізні бонки. У отвори вода потрапила через зазор між опорною плитою та фланцем опори, куди, в свою чергу - через тіло самої опори.
ВИСНОВКИ:
1. Головним шляхом потрапляння води у стакан опорної плити стали ОТВОРИ незрозумілого призначення у її кришці.
2. За відсутності отворів та герметичних зварювальних швах на бонках, вода могла потрапляти в стакан, але не могла заповнити його повністю (рівень води стабілізувався б приблизно на рівні кінців бонок). В цьому випадку навіть багаторічні циклічні замерзання не призвели б до руйнування опорних плит.
3. У випадку використання глухих бонок, вода не мала б шляхів потрапляння в стакан, доки б залишались герметичними зварювальні шви на бонках.
4. У випадку винесення кріплення за межі стакану - опорна плита завжди залишалась би сухою.
Це однозначна КОНСТРУКТОРСЬКА ПОМИЛКА, якщо тільки виробник опорної плити не насвердлив отворів у її кришці, всупереч конструкторській документації. 😉- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2716548.html.
Tags: анализ, дебіли, київ, кличко, прдоны, піар, рейдеры
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments