Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Конфлікт інтересів у пана Калужинського

Записки пасквілянта
НАБУ під грім фанфар повідомило про завершення досудового розслідування за фактом розкрадання коштів «Укроборонпрому» сином колишнього першого заступника секретаря РНБОУ Гладковським. Як сказано в повідомленні, «Слідство встановило, що підозрюваний разом зі ще низкою осіб у 2015-2017 рр. реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК «Укроборонпром» із використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» та інших суб’єктів господарювання. Завдяки зусиллям підозрюваного, ТОВ «Оптимумспецдеталь» отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами «Укроборонпрому».

У зв’язку з цим маю запитання до голови НАЗК Олександра Новікова. Олександре Федоровичу, а як так трапилось, що керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський розслідував кримінальне провадження відносно Гладковського-молодшого, Жукова та Рогози при тому, що він є подільником Гладковського й безпосередньо причетний разом з «таємним агентом НАБУ» Шевченком до розкрадання коштів «Укроборонпрому»?

Ви неодноразово заявляли, що колишній перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков не може працювати в цьому органі через конфлікт інтересів – раніше Бабіков працював у адвокатському об’єднанні, яке надавало юридичну допомогу громадянину Януковичу, кримінальне провадження стосовно якого зараз розслідується в ДБР. Мовляв, це – конфлікт інтересів, який унеможливлює перебування Бабікова на посаді.

Але поясність, чому Ви не вбачаєте конфлікту інтересів у ситуації, коли керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський розслідує кримінальне провадження, фігурантом якого є він сам, детектив НАБУ Литвиненко, детектив НАБУ Борисенко, перший заступник директора НАБУ Углава й позаштатний негласний співробітник НАБУ Шевченко?

Я допускаю, що Ви, Олександре Федоровичу, можете не знати, що НАБУ зараз розслідує кримінальне провадження за фактом, начебто, вимагання грошей з громадянина Борулька засновником адвокатського об’єднання «Юридичні гарантії» Юрієм Гайсинським – це те саме об’єднання де Ситник був керуючим партнером і брав участь у цьому провадженні в 2014 році як адвокат Гайсинського. Я навіть допускаю, що Ви не знаєте, що НАБУ розслідує кримінальне провадження відносно екс-голови правління «Енергомережі» Дмитра Крючкова, який на суді дав свідчення, що він особисто передав директору НАБУ Ситнику хабар у сумі 500 тис. доларів. Але Ви не можете не знати, що Калужинський, який розслідує справу відносно Гладковського-молодшого, впродовж двох років переховував матеріали про розкрадання Гладковським, Рогозою, Жуковим і позаштатним співробітником НАБУ Шевченком коштів «Укроборонпрому». Точно так Ви не можете не знати, що частину грошей крадії через Шевченка передавали керівництву НАБУ.

Річ у тім, що після того, як у ході кампанії по виборах президента України було оприлюднене листування Шевченка, Рогози, Жукова та детектива НАБУ Литвиненка, управління внутрішнього контролю НАБУ з метою «відмазати» Углаву було змушено провести службове розслідування, висновок якого Ситнику довелось направити в НАЗК для притягнення Калужинського до відповідальності. Щоправда, невдовзі в Україні помінялась влада й новий генеральний прокурор Рябошапка заборонив чіпляти хабарників і крадіїв з НАБУ. Але Ви ж не Рябошапка, Ви ж чесна людина – правда, Олександре Федоровичу?

Тож запитання – чому досі Ви не виступили з заявою на предмет кричущого конфлікту інтересів у пана Калужинського? Чому конфлікт інтересів у випадку Бабікова Ви побачили, хоча персонально Бабіков не був адвокатом Януковича й не мав відношення до розслідування кримінального провадження щодо 4-го президента в ДБР, а у випадку Калужинського – ні? І це при тому, що Калужинський безпосередньо переховував матеріали стосовно розкрадання Гладковським коштів «Укроборонпрому», Калужинський є керівником НАБУ як органу досудового розслідування й, згідно з висновком службового розслідування НАБУ, діяв в умовах конфлікту інтересів.
Volodymyr Boiko
- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2727295.html.
Tags: бойко, менты, порошенко, прдоны, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments