Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Gulf War Syndrome

Захар Мілютін
Згадана в попередньому пості Талідомітова трагедія - найвідоміший, але далеко не єдиний такий епізод.
В першій половині 90-х після війни в Перській затоці в родинах багатьох американських військових теж досить регулярно народжувались діти з жахливими деформаціями.
Ці діти, а також дивні дуже важкі проблеми зі здоров'ям в зразково-здорових до того американських військових отримали назву Gulf War Syndrome.
Серед його причин спочатку називались іракська хімічна зброя, радіація, випаровування від горіння нафти і таке інше.
Але всі ці версії розбивались об факт, що діти-каліки та проблеми зі здоров'ям з'являлись також і у військових, які жодного разу не приймали участі в активних бойових діях та навіть в Ірак не їздили.
Зате усі вони в короткий термін часу перед або під час війни отримали численні щеплення, серед яких була сумновідома вакцина від сибірської лихоманки Anthrax,
що вона містить аж два ад'юванти: популярний у вакцинній індустрії алюміній та більш екзотичний Squalene.
Стаття 1995-го року в журналі Life про маленьких американських жертв вакцинної частини "Бурі в пустелі" тепер доступна лише в інтернет архівах
http://du101.org/09/112995life/1195life1.html
З сайту самого журналу її прибрали.
Інші видання писати на цю тему не наважились.
Піар-пожежу тоді вчасно "погасили", і на відміну від талідоміту широка публіка цього епізоду майже "не помітила".
Але зв'язок Gulf War Syndrome з "численними щепленнями отриманими в короткий період часу" і особливо вакциною Антракс увійшов в медичну історію через спеціалізовану літературу.
Зокрема про нього можна дізнатись з наукової монографії найавторитетнішого світового фахівця з автоімунних реакцій ізраїльського професора Yehuda Shoenfeld "Вакцини та автоімунітет".
https://amzn.to/340UJRa
/Хто не готовий наразі віддати Амазону 140 доларів за це, без сумніву варте своїх грошей наукове видання, може натиснути кнопку LOOK INSIDE! набрати в пошуку по книзі "Gulf war syndrome" та безкоштовно почитати відповідний розділ на сторінці 19./
В Україні наразі Anthrax, здається, не колють нікому.
Але..
За третім посиланням відносно свіжа стаття прогресивних ViceNews, стурбованих тим, що для мас-виробництва вакцин від ковіду можуть вбити пів мільйона акул.
https://bit.ly/2H1HEOl
Бо як мінімум п'ять вакцин від ковіду на різних стадіях розробки та тестування містять в якості ад'юванту той самий Squalene - компонент, що його отримують з акулячої печінки, і що його містить згадана вище вакцина від сибірської лихоманки Антракс.
=====
Захар Мілютін
18 год ·
"На момент комерційної розробки препарату медичне товариство не вірило, що медикамент, прийнятий вагітною жінкою, може пройти через плацентарний бар'єр і зашкодити плоду, що розвивається.
... у 1957 році німецька фармкорпорація Chemie Grünenthal розпочала продаж талідоміду у Західній Німеччині як препарат, що відпускається без рецепта від нудоти та ранкової нудоти."
"...Талідомід став одним з найуспішніших препаратів .. в історії медицини.
У Великобританії британська фармацевтична компанія The Distillers Company, продавала талідомід під торговою маркою Distavel як засіб від ранкової нудоти по всій території Об'єднаного Королівства, Австралії та Нової Зеландії.
В їх рекламі стверджувалося, що Діставел (талідомід) можна давати з повною безпекою вагітним жінкам та годуючим матерям без негативного впливу на матір чи дитину.."
"На Різдво 1956-го народилася маленька дівчинка без вух. Вона була дочкою одного із працівників фармкорпорації Chemie Grünenthal, який дав препарат своїй вагітній дружині, коли він випробовувався в рамках програми клінічних випробувань компанії. Пізніше їхня дитина стала першим немовлям, у якого визнали інвалідність, спричинену талідомідом..."
"Всесвітня організація охорони здоров’я (ВОЗ) заборонила талідомід у 1962 р..."
"Після виведення препарату з ринку стало ясно, що у Латинській Америці, Європі, Австралії та Новій Зеландії народилося від 8'000 до 12'000 так званих "талідомідних дітей" у жінок, які приймали талідомід як засіб від ранкової нудоти в першому триместрі вагітності.
У цих немовлят спостерігається загальна картина деформацій кінцівок, яка називається phocomelia, що включає вкорочені кінцівки та інші важкі, часто летальні вроджені дефекти.."
"Препарат також спричиняв порушення в роботі очей, вух, серця, статевих органів, нирок, травного тракту (включаючи губи та рот) та нервової системи.
Хоча багато з цих немовлят померли в дитинстві (за оцінками, 40% померли до свого першого дня народження), чимало з них вижили у зрілому віці.
Зараз більшість із тих, хто вижив, продовжують страждати від різноманітних хронічних проблем зі здоров’ям, які безпосередньо пов’язані з їх станом."
Усі цитати звідси: https://bit.ly/3mV7pyX

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2730487.html.
Tags: здоров'я, история, карантин, піар, сша, щеплення
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments