Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Отже, опубліковане чергове опитування групи "Рейтинг". Перше у новому році

Петро Олещук
Отже, опубліковане чергове опитування групи "Рейтинг". Перше у новому році. Ознайомитися з самими даними не важко, тож їх я повторювати не буду. Лише міркування щодо цих даних.
Перш за все про "новорічний" сегмент опитування - очікування від нового року. Більшість українців (74%) дивляться у новий 2021 рік з оптимізмом, і лише 18% – з песимізмом. Загалом, навряд чи це має когось дивувати. Зрозуміло, що більшість громадян вважають, що після тяжкого 2020го має бути точно "краще". Водночас, є і певна політична мотивованість, адже найбільш оптимістичними є виборці "Слуги народу". Думаю, тут треба дивитися на джерела інформації, адже політичні уподобання - це ще і вибір інформаційних ресурсів, а перегляд програм у режимі "Щоденна зрада" не посилює зарядженість оптимізмом.
Щодо політичної складової. Рейтинг довіри серед національних політиків очолює Президент Зеленський, якому довіряють 41%, а не довіряють – 54%. Цікаво, що на другому місці за ним одразу йде його політичний соратник - Д. Разумков. 29% опитаних йому довіряють, 37% – не довіряють (29% – його не знають).
Також варто згадати і про безпосередньо політичні рейтинги. Тут теж на першому місці Зеленський. Якби вибори відбулися найближчим часом то його підтримали б 26,2% тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором. За Ю.Бойка проголосували б 16,6%, П.Порошенка – 13,3%, Ю.Тимошенко – 10,5%.
Думаю, уже поспішили зробити "сенсацію" з другого місця Бойка, однак якщо уважно подивитися рейтинги інших соціологів за останні місяці, то подібні висновки напрошувалися самі собою. Просто деякі інші соціологічні установи "чомусь" вирішили вписати в рейтинги і однопартійця Бойка - Медведчука. Це "розмивало" електорат ОПЗЖ і виводило на друге місце Порошенка. "Рейтинг" вирішив Медведчука не вписувати. Однак сам по собі рейтинг Бойка означає мало. Цікавішою є динаміка довіри-недовіри. І тут дані для нього більш оптимістичні. Бойку довіряють – 27%, не довіряють – 55%. При тому, що Порошенку – 23% і 73% відповідно. Цікаво, що на початку року їхні рейтинги недовіри були співмірні, тож у парі Бойко-Порошенко саме перший демонструє динаміку падіння антирейтингу, а це у даній ситуації більш важливо. Чому це так. А ви давно чули щось у медіа погане про Бойка? Впевнений, що дуже давно. ЗРозуміло чому. Він залишається у власній електоральній ніші, і не є конкурентом ні для кого, хто міг би проплатити та медійно забезпечити дискредитаційну кампанію. Водночас, з ТБ він "не злазить" (включно з патріотичними каналами). Старе забувається, і от для декого він уже - солідний "сивочолий" дядько, котрий розказує про тарифи та зубожіння, вимагає припинити війну та підвищити пенсії. Як виявляється, іноді краще не дуже "накачувати" інформаційно суспільство. Особливо тоді, коли у тебе - дуже високий антирейтинг. Але не всі це розуміють.
Ну і про партії. Лідером залишається "Слуга народу", не дуже далеко розмістилися ОПЗЖ і ЄС. Трохи додала "Батьківщина", і трохи вище 5% з'явилася УС Гройсмана. Подібні розклади теж зрозумілі. На даний момент основні опоненти влади у публічному просторі - ЄС і ОПЗЖ. У обох є надпотужні інформаційні ресурси, але обидва проекти - нішові. І стають такими чим далі - тим більше. Приміром, ЄС продовжує закриватися у мушлі "25%". Там, звісно, дуже комфортно, усі один одного розуміють, підтримують, об'єднані ненавистію до спільних "ворогів", але зрозуміти світ за межею "мушлі" все важче. Тим більше, якщо обираєш риторику протиставлення "ми-вони". У ОПЗЖ схожа ситуація. Щоправда, вони обачно не таврують виборців політичних опонентів, стверджуючи, що тих просто "надурили". Однак у них така сама "нішова" риторика, яка чим далі тим більше "грузне" у "сипучих пісках" Руського міра. Отже, основні "опозиціонери" добровільно зайняли крайні позиції політичного спектру. При чому, ці крайні позиції ("25%" та "Руській мір") разом не набирають і 50% електорату. Зрозуміло, що інші 50% витісняються за межі електорату двох основних опозиційних сил, а тому мають робити інший вибір. Тож немає нічого дивного, що половина з них продовжує підтримувати СН чинного президента. Звісно, залишається ще і "Батьківщина" і численні нові проекти, але поки що вони серйозно не вступили у боротьбу за "електоральну половину".
Ну і ще цікавий момент опитування - ставлення до новорічного привітання президента Зеленського. Тут оцінки прямо протилежні оцінкам з боку "кращий людей фейсбуку". 70% опитаних бачили новорічне привітання Президента Зеленського. З них 43% оцінили його позитивно, 35% – нейтрально, 21% – негативно. Цікаво, що найбільш негативне ставлення до привітання... ні, не у виборців ЄС, а у електорату "Партії Шарія" (на другому місці - виборці ОПЗЖ). І лише наступними слідують виборці ЄС. Водночас, виборцям СН привітання більш ніж "зайшло" (77% сподобалося). Це все говорить лише про те, що мешканці "інформаційних мушель" мають уяву про свою мушлю, а не про оточуючий світ, який (навіть в українському масштабі) не такий простий.

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2739922.html.
Tags: бойко, вибори, гройсман, зеленский, медведчук, порошенко, тимошенко
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments