Як цікаво все ж таки виходить. Представники держави Ізраїль традиційно виказують свій негатив стосовно святкування Дня народження Степана Бандери і взагалі рідко уникають можливості нагородити якимись негативними епітетами того чи іншого борця за Українську Справу. А що ж робили єврейські повстанці, поки Бандера сидів у в'язниці?
Самі ж ізраїльтяни в 30-40х роках минулого століття робили зі своїми ворогами таке, що вбивство ОУНівцями організатора пацифікації Галичини Перацького навіть і поруч не стояло.
Найвідоміший теракт, який вчинила єврейська підпільна організація "Іргун" - підрив готелю "Цар Давид" в 1946 році, де була розташована штаб-квартира британської адміністрації в Палестині. Під час цієї атаки було вбито 91 людина. Керівник організації "Іргун", яка вчинила цей теракт - Менахім Бегін після завершення своєї повстанської діяльності став прем'єр-міністром Ізраїлю, а згодом отримав Нобелівську премію миру.
Як не парадоксально, організації "Іргун" симпатизували у фашистській Італії, бо бачили у сионізмі Володимира Жаботинського багато спільного з фашизмом Беніто Муссоліні. Один з засновників Ізраїлю Давид Бен-Гуріон в політичних суперечках порівнював Володимира Жаботинського з Адольфом Гітлером, а Муссоліні називав Жаботинського "єврейським фашистом".
Виходить, що поки одні британці відкривали двері концтаборів і звільняли євреїв, інші піддані англійської корони гинули від куль і вибухівок єврейських повстанців, які виборювалю собі державність. І Жаботинський (між іншим народився в Одесі), і Бен-Гуріон, і Бегін це безумовно герої єврейського народу. Навіть попри те, що задля благ свого народу вони не гребували терактами і радикальними кроками. Хто знає, якби чеченським повстанцям вдалося виграти війну, то Джохар Дудаєв або Шаміль Басаєв теж отримали б якусь Нобелівську премію миру і ніхто б в світі не називав їх терористами і злочинцями.
Переможців не судять, як ви знаєте. А національних героїв треба шанувати, щоб там не казали симпатики єврейського світу або, прости господи, рускава міра.

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2740630.html.
Journal information