Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Їй, як і 52 іншим гонконгським топ-активістам, відсьогодні загрожує депортація до КНР

Артур Харитонов
Знову дворічне фото з Гвінет Хо з Майдану.
Їй, як і 52 іншим гонконгським топ-активістам, відсьогодні загрожує депортація до КНР, довічне ув’язнення або розстріл.
Деталі.
Сьогодні вранці гонконгська (де-факто – китайська) поліція зробила найбільший рейд по квартирах топ-політиків, активістів, соціальних працівників, юристів, репортерів і журналістів, викравши понад 50 осіб (https://bit.ly/3bbzCPW).
Офіційне звинувачення – грубе порушення драконівського закону про національну безпеку, який у політичних колах називають причиною гібридної анексії Гонконгу – тобто «Кримом-2».
Кожного з цих активістів звинувачують у намірі взяти участь у виборах (!) з метою перемоги (!), утворення продемократичної більшості (!) та в результаті – повалення комуністичного ладу в Гонконзі (!).
Бенні Тая, що очолював демократичні праймеріз перед скасуванням вересневих виборів рішенням Комуністичної партії Китаю, звинувачують у тому, що він організував «нелегальні демократичні схеми» задля забезпечення прямого голосування людей, а також у тому, що він залучав пожертви для демократичних кандидатів, аби ті мали кошти для провадження кампанії.
Підставою для арешту стало підписання продемократичними кандидатами у червні минулого року спільної заяви про те, що у разі перемоги вони накладуть вето на проєкт бюджету, розроблений окупаційним урядом Гонконгу, аби змусити голову адміністрації, Керрі Лем, відповісти за злочини поліції, скоєні протягом 2019 року – під час масових протестів.
Поліція заявила, що взяла під нагляд усіх 610000 громадян Гонконгу, які проголосували на демократичних праймеріз, але покарають тільки кандидатів – за всією суворістю нового комуністичного закону.
Повний список заарештованих доступний за посиланням: https://bit.ly/38YpbfK
Серед них – депутати, екс-депутати, депутати районних рад, організатори праймеріз у червні, а також більшість продемократичних кандидатів на праймеріз, які не встигли втекти у екзил або вже не сидять у комуністичних тюрмах.
Також, вперше за весь час, уряд заарештував громадянина США, відомого адвоката, - Джона Класні, який був дотичним до найстаршої та ліберальної Демократичної партії Гонконгу.
Наразі невідомо, які санкції будуть застосовані до заарештованих, адже нове законодавство передбачає всі можливі варіанти: від 10 років ув’язнення на території Гонконгу до депортації на територію КНР, де може бути застосоване їхнє місцеве «право»: з концтаборами, тортурами та розстрілами.
З власних джерел мені стало відомо, що в Гонконзі нині хаос, адже абсолютна більшість лідерів уже закриті у камерах. Усі чекають на реакцію від світових урядів – для негайного тиску на Пекін.
Чи буде реакція від України, яка також знаходиться у ситуації, де необхідна міжнародна допомога для наших політичних в’язнів? Точне не за Єрмака, Кулеби та їм подібних.
Дякую всім, хто дочитав. Буду вдячний за поширення. Бо нашій гонконгській сім’ї як ніколи треба підтримка з України.


==============
Артур Харитонов
Незважаючи на події у Вашингтоні, Майк Помпео зробив важливий стейтмент щодо «червоної лінії», яку Пекін переступив, заарештувавши понад 50 демократичних лідерів, а також громадянина США – відомого адвоката - напередодні.
Зокрема, уряд США анонсував нову хвилю санкції щодо всіх причетних до гонконгського терору. Це стосуватиметься як гонконгських колаборантів, так і китайських комуністичних чиновників. Окрім цього, уряд США негайно відряджає посла США у ООН до Тайваню, аби показати повну прихильність державі, що веде боротьбу проти Пекіна (https://reut.rs/2XjGGC0
).
Відповідну заяву також озвучив й офіс Байдена-Харріс, наголосивши на повій підтримці народу Гонконгу, у тому числі – кандидат на посаду Держсекретаря – Ентоні Блінкен (https://bbc.in/2Lqxh99
).
При цьому, більшість західних урядів, як і очікувалося, обмежилися «глибоким занепокоєнням». Однак, не є секретом, що при цьому демократичний світ очікує вступу на посаду Джо Байдена, а також його перших рішень щодо КНР, після яких й визначиться глобальна візія у цьому питанні.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2742485.html.
Tags: гонконг, китай, левые, подонки, провокація
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments