Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

пані Посол добре вміє дипломатично залагоджувати скандали

Borys Babin
Через резонанс, викликаний новорічною політикою Великобританії щодо кримських санкцій, маємо офіційну заяву у Фейсбуці посольства її Величності в Україні.
Посол Мелінда Сіммонс заявляє про те, що вона "спростовує недостовірну інформацію в деяких ЗМІ про начебто “послаблення” санкційного режиму проти Росії:"
При цьому пані Послом заявляється, що:
“Велика Британія підтримує територіальну цілісність України та дотримується санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму. Повідомлення про те, що ці санкції було послаблено, є неправдивими".
Також Послом додається, що:
"Загальна ліцензія, видана британським Міністерством фінансів для морських портів Криму, відтворює цілі та зміст ліцензійного відступу, передбаченого статтею 6а рішення Ради ЄС № 269/2014, а, отже, зберігає дію аналогічної політики."
Тобто пані Посол цим повідомленням підтверджує нові акти Мінфіну Великобританії щодо кримських портів, але при цьому посилається на резолюцію ЄС щодо санкцій 269/2014 та заявляє що ці новели не зменшують кримські санкції.
Що, ж тоді мені довелося ретельно досдідити цю резолюцію від 17 березня 2014 року та інші акти ЄС.
І вже після цього я змушений з сумом констатувати, що пані Посол добре вміє дипломатично залагоджувати скандали.
По-перше узагалі трохи не зрозуміло чому Великобританія, яка більше не є в ЄС, та в принципі не має імперативу щодо таких резолюцій - наразі посилається саме на них.
Бо встановлення з 2021 року будь-яких санкцій - суверенне право Уряду Великобританії, а не Брюселю.
Великобританія, наскільки я розумію ситуацію, НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНА наразі керуватися актами ЄС.
Та головне, навіть якщо повірити, що Великобританія має наразі виконувати резолюцію 269/2014 то слід почитати її пункт а статті 6, на яку посилається пані Посол.
Ці норми дійсно дозволяють державам ЄС робити відступ від заморозки відповідних операцій. Дозволяють, але не зобов'язують. При цьому навіть про такий дозвіл наразі умовна Іспанія має невідкладно проінформувати Єврокомісію та усі держави ЄС.
Отже насправді застосувати резолюцію 269/2014 щодо кримських портів та "підприємств" Великобританія до виходу з ЄС теоретично могла. Але мені невідомо чи вона це до 1 січня 2021 року робила. Мені також невідомо щоб узагалі будь-яка країна ЄС до 2021 року робила відступи від санкційної політики ЄС саме щодо кримських портів.
Та навіть якщо відкинути усе вищенаведене, залишається одна теза. Рішення Великобританії про кримські порти "за п. а ст. 6 резолюції 269/2014" є відступом (дерогацією) від санкцій.
Тоді прошу когось, хто знається на дипломатії, пояснити мені на пальцях - чим відрізняється відступ від санкцій від їх зміни.


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2744248.html.
Tags: зеленский, коллективное х%№ло, крим, луг%андония, порошенко, прдоны, рассея, санкції, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments