Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

чи є захоплення Криму анексією з точки зору міжнародного права

Borys Babin
Серед експертів та науковців знову починається оплеск хронічної дискусії, чи є захоплення Криму анексією з точки зору міжнародного права.
Основні аргументи на користь тощо, що анексія нібито "відбулася" наступні: "так вже написане у низці монографій" та "так усі кажуть, а що?".
Анексію при цьому пропонується вважати як такий собі разовий акт. "Оп ....і все".
Звісно точний момент часу цього "Оп ...і все" також не уточнюють.
Що ж, це означає що обрана "Правом України" та Олексій Кресін тема двох спеціалізованих номерів, присвячених конфлікту, є актуальною.
Бо звісно тлумачити захоплення Криму як "Оп ...і все" це одне.
А коли замах на анексію визначати як тривалий процес, якій звісно не завершене (і ми ЗРОБИМО УСЕ щобо його ніколи не було завершене), це звісно зовсім, зовсім інше.
Бо наразі ключовою метою РФ у третіх країнах є якраз визнання там замаху на анексію. Що й власне й має, за мріями російських керманичів, стати завершенням анексії.
Я не буду тут викладати власне детальні аргументи щодо не завершення анексії Криму, це вже є у профільнй статті для науковців. Добре що вона вийшла, добре що десь припікає.
Але все одно пораджу експертам, посадовцям, журналістам використовувати щодо Криму саме ту термінологію, яку послідовно вживає ООН.
Зокрема у статтях 3 резолюцій Генасамблеї 73/263 2018 р. 74/168 2019 р. та 75/192 2020 р. щодо Криму послідовно вживається термін attempted annexation ("замах на анексію").
Тому коли слід обирати між "своїми дурними очами" та "чесним словом експертів" то переконливо раджу обирати дурні очі...
E pur - si muove

=====
Mykhaylo Losytskyy
Я звісно чайник, яле ось під таке визначення (вікіпедія) дії РФ цілком же підпадають, чи як? Annexation (Latin ad, to, and nexus, joining) is the administrative action[1] and concept in international law relating to the forcible acquisition of one state's territory by another state and is generally held to be an illegal act
---
Ярослав Вішталюк
Mykhaylo Losytskyy Одні вважають, що анексія є завершеним фактом, коли держава, що анексувала територію, видає відповідний акт, яким вважає цю територію своєю.
Інші вважають, що такий акт - це початок анексії, а завершується вона тоді, коли всі інші країни світу з цим змирюються, як із беззаперечним фактом.
Останніх мені зрозуміти складно. Як відомо, анексію країн Балтії не було визнано, що абсолютно не заважало СРСР володіти ними довгий час без жодних перешкод. Як і Китаю - Тибетом. Така точка зору дозволяє тим, хто "не визнав офіційно", але давно змирився фактично відчувати себе білими і пухнастими, анітрохи нічого не змінюючи для того, кого анексували, чи для того, хто анексував.

- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2750316.html.
Tags: беспредел, коллективное х%№ло, крим, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment