Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

"інавгураційний туризм" - ще один різновид "політичного туризму"

Петро Олещук
Наближається інаугурація американського президента, а я з цієї нагоду мимоволі згадав про давню українську традицію - "інавгураційний туризм" - ще один різновид "політичного туризму".
Тут треба уточнити, що для самих американців вступ на посаду їхнього лідера - це, у першу чергу, "внутрішня" церемонія, яка не передбачає активного залучення іноземних політичних лідерів. Вони там просто не потрібні, бо у американців (зі зрозумілих причин) немає конмплексів щодо легітимності, яку у магічний спосіб можуть "посилити" іноземні лідери. Ну і треба додати, що сама ситуація у світі та самих Штатах (пандемія, протести) не дуже сприяє перетворенню інавгурації на щось помпезне.
Взагалі формат інаугурації президента США не передбачає і ніколи не передбачав присутність іноземних політичних лідерів. Цього року теж не буде виключень, і усі держави будуть представлені на церемонії на рівні послів. Мова про офіційне представництво, хоча ясно, що знайдуться "волонтери" серед іноземних політиків, які забажають там "засвітитися". Тут теж нічого дивного немає. Наші політики тут часто працюють за логікою різноманітних шахраїв - організаторів "тренінгів", які колекціонують фотографії зі знаменитостями та потім хизуються "дружбою" з ними.
До речі, Інавгурації президентів США також є "високим сезоном" для різного роду не зовсім чесних лобістів, які радо використовують марнославство іноземців для власного заробітку. Будь-який "каприз" за їхні гроші. Селфі, якесь "запрошення" кудись на щось відносно важливе. "Присутність" під ключ.
Але у політичному сенсі це нічого значити не буде. Від слова взагалі. Просто "туризм", нічого поганого у якому немає, але і значимого - теж. Політична вага не визначається присутністю у "масовці" американських церемоніалів. Хоча б тому, що американська політика - це не те, що роблять на пострадянському просторі, за пляшкою горілки лише двоє (як свого часу Єльцин з Кучмою).
Так що якщо побачите на інавгурації Байдена когось із відомих українських політиків (депутатів, партійних лідерів, екс-президентів), то це лише означатиме, що вони мають належні ресурси та виходи на правильних лобістів, которі виконують у даному випадку ролі туристичних агентів.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2762894.html.
Tags: вибори, дебіли, сша, україна
Subscribe

 • Borys Babin · Час відміряти

  Майже всі правники, що хоч трохи знаються на юридичній демонології, знають про терези як знаряддя засліпленої, але озброєної Феміди. Але небагато з…

 • Тільки Ківу нехай кудись закриють

  Diana Makarova Мене страшенно люблять божевільні. Вони ідуть на мене як зомбі, і руки тягнуть, щоб доторкнутись. І починають говорити. І це капець, і…

 • Перший стиль - це камуфляж-военторг

  Алі Татар-заде колонізатори носили від Індостану до Папуа особливі колонізаторські костюми, в яких вдома виглядали б дивно; дивно, якщо подумати,…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment