Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ihor Lutsenko · Сьогодні річниця мого викрадення і другий день народження

Ihor Lutsenko разом з Любов'ю Криган.
21 січня о 12:24 ·
Сьогодні річниця мого викрадення і другий день народження.
Сім років тому мене викрала група тітушок з лікарні, куди я привіз пораненого учасника Майдану, Юрія Вербицького, науковця-сейсмолога зі Львова. Про оперативну допомогу мене попросили тоді медики-волонтери з Майдану.
Разом з Вербицьким нас катували і допитували протягом багатьох годин, потім викинули в різних місцях у різний час в районі південніше Києва. Через численні поранення Вербицький практично не мав змоги пересуватися і насмерть замерз у лісі.
З Вербицьким поводилися набагато жорсткіше через те, що з його української мови, з акценту було очевидно, що він із західної України. По суті, через це він загинув. Через мову, через регіон. Це до відповідальності тих, хто тоді розпалював і зараз продовжує розпалювати вороже ставлення. Наслідок пропаганди про «бандер», про те, що Схід годує Захід, про «рагулів з Майдану» і т.п.
Суди. Всього встановлено менше двох десятків причетних до злочину, більшість з них у розшуку, імовірно в Росії. Точно частина з них уже отримала російське громадянство. За політичні переслідування в Україні (я серйозно, саме так Росія інтерпретує намагання слідства притягнути їх до відповідальності за загибель Вербицького).
В судах нині 4 фігуранти. Всім їм висунуті обвинувачення у перебуванні у складі тієї групи, що вивозила нас з Вербицьким у ліс.
Один зараз на свободі, але з’являється у суд, котрий іде вже 5-й рік. Інші троє – під вартою. Волкова затримали на третьому році після злочину, у 2017. Зараз уже стадія дебатів у першій інстанції.
Мисливого і Новотного затримали весною 2020-го, через 6 (шість) років. На днях передали справу у суд, буде процес у Білій Церкві.
***
Ще одного підозрюваного, Тиднюка, було затримано у 2014-му. Він єдиний, хто давав свідчення. Йому потім організували втечу з-під домашнього арешту, нині він у розшуку, як і близько десятка інших.
***
Організатори (на думку слідства) – Олексій Чеботарьов (спиртовий король «Чеба») і Віктор Зубрицький (продюсер на той час 112 телеканалу). Інші замовники/організатори не називалися.
Кінцеві ЗАМОВНИКИ не названі.
***
Тітушки влаштували нам засідку в Олександрівській лікарні, тому що їм повідомили про наш пункт призначення міліціонери, котрі слухали мій телефон і здійснювали візуальне за мною спостереження.
На сьогодні ЖОДНОГО МІЛІЦІОНЕРА за це не притягнено до відповідальності. Хоча встановити, хто тоді чергував на відповідних постах і хто кому тоді дзвонив, досить просто.
***
Мою справу використовували для тиску на Зубрицького, коли віджимали у нього 112 телеканал. У адвокатів є записи компрометуючих переговорів з прокурорами.
У моїй справі щезали докази, зокрема, «загубився» аж цілий мікроавтобус, на якому нас вивозили в ліс.
Поки що за спроби розвалити справу і знищити докази ЖОДНОГО СЛІДЧОГО/ПРОКУРОРА не притягнено до відповідальності.
***
Мені є ще багато чого сказати, але поки не можу.
Утім, вважаю свою справу відносно успішною серед майданівських, бо можуть покарати хоч когось. Дякую своєму адвокатові Любові Криган, котра нині практично за безкоштовно тягне захист моїх прав як потерпілого в судах і у слідстві.
Допомога конче потрібна. Приміром, буду вдячний за присутність на судах, хоча це й неблизький світ – Бориспіль, Біла Церква.
Борня триває, діставатимемо усіх!
PS Пам’ятний пост Ганни Грабарської, котрий розійшовся тисячами у той день.
====
Андрей Пастушенко
Пам'ятаю, як зараз, ту ніч. Ми з тобою сиділи в твоїй машині і ти налаштовував "Зєло" на моєму телефоні.
Раптом підбігли медики Майдану і перебиваючи друг друга, почали розказувати про пораненого, якого треба кудись везти...
Думаю ти толком ще нічого не зрозумів, але вже запустив двигун... Бо слова "поранений" тобі вже було досить, щоб зірватися і летіти, хоч до чорта на роги...
---
Ihor Lutsenko
Андрей Пастушенко я ще пам'ятаю, тим вечором Компанійченко зі сцени співав)
---
Андрей Пастушенко
Ihor Lutsenko Можливо. Але мені тоді не до пісень було... Звідусіль приходили погані новини, що влада стягує в центр і озброює всяку наволоч... Десь в обід, коли я зрозумів що з тобою проблеми, бо ти не відповідав і був поза зоною... Та і Юри ніде не було і його друзі львів'яни (Зеник і Юлік) не могли з ним зв'язатися... Я зателефонував МЛ і теж нічого адекватного не почув...
От тоді Я вперше відчув копчиком, що тут ставка більша за життя.


- Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2769591.html.
Tags: аваков, беспредел, история, майдан, менты, порошенко, прдоны, янукович
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments