Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

саме Київ може відновити та надати нове дихання цій будівлі

Marina Solovyeva разом з Ihor Lutsenko
У суботу, 30 січня 2021, разом Anna Bondar і Віталій Селик були запрошені на зустріч з міністром культури паном Ткаченко. Під час зустрічі розповіла міністру про історію боротьби за Гостиний двір та його визволення від орендаря-руйнівника, про судові справи, про те, як протягом 10 років мешканці та громадські організації боролися на акціях спротиву, мітингах, у судах за Гостиний.
Звернула увагу на те, що Постановою Кабміну України від 15 серпня 2011 року № 1380 Гостиний двір було виключено зі списку пам'ятників архітектури України, що перебувають під охороною держави і що це рішення ґрунтувалося на рекомендаціях і погодженнях Міністерства культури, яке взяло за основу фальсифіковане дослідження Українського державного науково-дослідного та проєктного інституту. У своїх висновках інститутом замість зовнішніх розмірів будинку було вказано відстані між крайніми його осями, що проходять у внутрішньому просторі будівлі. А вже у пояснювальній записці до урядової Постанови Мінкульт вказав параметри 100х60м, які не підтверджуються жодними даними, зафіксованими в інвентаризаційних документах та експертних висновках, які ми надали суду.
27 жовтня 2015 року Окружний адміністративний суд визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну про виключення Гостинного двору зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».
У судах представник Міністерства культури завжди був на боці забудовника й підтримував руйнацію Гостиного двору:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/53644073
Також говорила про низку інших судів по Гостиному двору:
- про скасування рішення КМР «Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою»;
- про визнання нечинним та скасування Розпорядження КМДА «Про реконструкцію Гостиного двору»;
- про визнання нечинним та скасування рішення КМР «Про передачу земельної ділянки для реконструкції будівлі»;
- про скасування дозволу ДАБІ;
Після цього разом з Ihor Lutsenko ініціювали звернення регіонального відділення ФДМУ до суду з позовом про розірвання договору оренди:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/58302920
Після наших перемог у судових процесах Гостиний двір було занесено в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно як власність ФДМУ (державна власність).
Але держава протягом 4 років не спромоглася виділити фінансування на відновлення чи хоча б на консервацію Гостиного двору.
ФДМУ не взяв пам’ятку на баланс, на території Гостиного двору до сьогодні знаходиться охорона колишнього орендаря.
Ми звернулися до Київради з проханням, щоб Київська територіальна громада опікувалася пам’яткою. Київська влада нас почула, і депутатський корпус проголосував про згоду прийняти Гостиний двір у комунальну власність.
Ще за часи минулої влади ми багато разів зверталися до Прем'єр-міністра України пана Гройсмана про надання згоди Кабміну про передачу ГД із державної у комунальну власність.
Була створена робоча група, яка опрацьовувала це питання у ФДМУ та розпочала процес погодження з іншими владними структурами.
І вже коли робоча група при ФДМУ домоглася згоди всіх міністерств та відомств на передачу Гостиного у комунальну власність, між Мінкультом та Київрадою було підписано Меморандум, одним із пунктів якого було розміщення у Гостиному дворі 3-х державних музеїв.
Зненацька, як гром посеред ясного неба, з’явився лист Міністра культури пана Ткаченка про передачу Гостиного двору в управління Міністерства культури. Одним розчерком пера пан Ткаченко знівелював всю нашу багаторічну боротьбу та досягнуті результати (обов’язково приділіть увагу цьому листу).
І вишенька на торті - лист ТОВ «Укрреставрації» на ім’я прем'єр-міністра України пану Шмигалю Д.А. (сам лист міститься в публікації), з прохання приватизувати Гостиний двір!!!
Постає питання: А чи це не ланки одного ланцюга?
І ще одне питання, мені не зрозуміло, чому до робочої групи створеною при Міністерстві культури по вирішенню майбутньої долі Гостиного двору не були запрошені дійсні активні громадські організації та представники громадського суспільства, які захищали й продовжують опікуватися Гостиним двором, протягом майже 10 років?
Після публікації пана Олександра Ткаченко про зустріч, до мене було багато питань стосовно того, чи підтримує ГО «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива» передачу Гостиного двору Міністерству культури.
Наша позиція залишається незмінною: вважаємо, що Київська територіальна громада має можливості, бажання й розуміння стосовно подальшої долі Гостиного двору. Що саме Київ може відновити та надати нове дихання цій будівлі, створивши там чудовий центр громадського простору, який потрібен саме киянам, а не окремим особам.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2786118.html.
Tags: зеленский, київ, кличко, прдоны, піар, рейдеры
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments